ما در این مقاله قصد داریم که به شما نحوه خوابیدن بعد از بوتاکس را توضیح دهیم تا شما با مشکلاتی در حین خواب مواجه نشوید.

خانم های زیادی برای زیباتر شدن پوست خود و از بین رفتن چین و چروک ها و همچنین صاف شدن جوانسازی پوست خود نیز از بوتاکس استفاده می کنند. زیرا در بوتاکس نوعی نوروتوکسین به پوست و عضلات صورت شما تزریق می شود و این کار باعث ثابت نگه داشتن پوست صورت شما و در نتیجه صاف شدن آن می شود.ماندگاری بوتاکس حدود 3 الی 6 ماه می باشد اما به پوست و مراقبت های هر فرد نیز بستگی  دارد.

هنگامی که فردی صورت خود را بوتاکس می کند دچار خواب آلودگی می شود و خیلی سریع خواب به سراغ فرد می آید بنابراین فرد باید نکاتی را برای خوابیدن بعد از بوتاکس را رعایت کند. مهم ترین چیزی که بعد از بوتاکس نباید آن را انجام داد این است که فرد به مدت 4 الی 5 ساعت اصلا دراز نکشد و همچنین از خوابیدن نیز خودداری کند. زیرا ایجاد هرگونه فشار ممکن است باعث مشکلات زیادی برای شما شود.

اصلی ترین نکات برای خوابیدن بعد از بوتاکس

اصلی ترین نکات برای خوابیدن بعد از بوتاکس

سعی کنید به مدت طولانی نخوابید

زمانی که بعد از تزریق بوتاکس شما زیادی خم شوید و یا بخوابید ممکن است نیروی جاذبه ی زمین تاثیر بیشتری بر روی بدن شما بگذارد و همین امر موجب تکان خوردن مواد بوتاکس در زیر پوست شود و به حفره های چشم ورود پیدا کند و مشکلات جدی را برای شما ایجاد کند. اگر شما نواحی نزدیک به ابروی خود را بوتاکس کرده باشید به هیچ عنوان نباید بعد از بوتاکس دراز بکشید زیرا این ناحیه خیلی حساس می باشد و اگر مواد زیر پوست شما به حرکت دربیاید ممکن است به حفره ی چشم ورود پیدا کند و آسیب های جدی را برای شما ایجاد کند.

دمر نخوابیدن بعد از انجام بوتاکس

توصیه همه پزشکان به افرادی که بوتاکس را انجام می دهند این است که بعد از بوتاکس  به شکل دمر نخوابند زیرا دمر خوابیدن ناهمواری های زیادی را در زیر پوست شما  ایجاد می کند پس بهتر است از آن خودداری کنید. حتی دراز کشیدن به پهلو نیز برای افرادی که بوتاکس را انجام می دهند نحوه خوابیدن مناسبی نمی باشد. به این افراد فقط خوابیدن به پشت و روی کمر را پیشنهاد می کنیم تا مشکلی در زیر پوست آن ها ایجاد نشود.اینگونه خوابیدن حدودا باید به مدت سه شبانه روز رعایت شود و بعد از آن فرد می تواند به راحتی به حالت اولیه خواب خود بازگردد اما باید مراقب باشد تا فشاری بر روی صورت آن ایجاد نشود.

حرکت کردن و تکان خوردن بوتاکس زیر پوست ممکن است برای همه ی افراد نیز اتفاق نیفتد زیرا بدن و عضلات هر فرد با فرد دیگر متفاوت است. اما رعایت این نکات برای همه ی افرادی که بوتاکس صورت انجام داده اند کاملا ضروری می باشد و هیچکس نباید از انجام این کارها اجتناب کند.

نحوه خوابیدن بعد از بوتاکس در شب

نحوه خوابیدن بعد از بوتاکس در شب

بسیاری از افراد هنگام غروب و یا در شب به بوتاکس صورت خود می پردازند و برای آن ها سوال است که آیا می توان در شب بعد از بوتاکس خوابید یا خیر؟. جواب این است که بعد از بوتاکس به مدت 4 الی 5 ساعت فرد دراز هم نباید بکشد حتی اگر در شب و موقع خوابیدن باشد. اما بعد از گذشت این زمان هم باید دقت کند که از بالشت های بلندی هنگام خواب استفاده کند به طوری که سر بالا تر از بقیه اندام ها قرار بگیرد. و همچنین توجه کنند که هیچ گونه فشاری بر روی پوست آن ها ایجاد نشود.

فردی که بوتاکس انجام داده است دچار مقداری ورم نیز می شود اما اگر بعد از انجام بوتاکس بخوابد ورم صورت آن خیلی زیاد می شود و همچنین موجب عوارض دیگری از جمله سوزش و خارش در نواحی پوست خود می شود.

علاوه بر نحوه خوابیدن بعد از بوتاکس مراقبت های دیگری نیز وجود دارد که فردی را که بوتاکس انجام داده است باید به آنها توجه کند.

مراقبت های بعد از بوتاکس

بعد از انجام بوتاکس بهتر است به مدت چند ساعت و یا یک روز از آرایش کردن پوست صورت، استفاده از عینک های دودی و طبی و نوشیدن مشروبات الکلی خودداری کرد.

مواردی را که برای شما عنوان کردیم از اصلی ترین و مهم ترین نکاتی هستند که باید در خوابیدن بعد از بوتاکس به آن ها توجه زیادی کرد.