ما در این مقاله می خواهیم شما را با علت خونریزی بعد از کاشت مو آشنا کنیم. بسیاری از افراد موهای خود را از دست می دهند و دچار طاسی یا کچلی می شوند که این اتفاق برای آن ها ناگوار و نگران کننده می باشد.امروزه با پیشرفت علم پزشکی روش های زیادی برای برگشت موهای از دست رفته به وجود آمده است که مهم ترین و اصلی ترین این روش ها کاشت مو می باشد و بعد از کاشت فرد موهای طبیعی خود را مجدد به دست می آورد.

کاشت مو علاوه بر مزایایی که دارد و همچنین باعث می شود زیبایی شما به حالت اول برگردد و طاسی شما از بین برود دارای عوارضی از جمله خونریزی بعد از کاشت مو و…. نیز می باشد.که ما قصد داریم اصلی ترین علت خونریزی بعد از کاشت مو را به شما بگوییم و همچنین مراقبت های قبل و بعد از کاشت مو که از ایجاد خونریزی بعد از کاشت مو جلوگیری می کند آشنا کنیم.زیرا با رعایت نکاتی که می خواهیم ذکر کنیم می توانید از خونریزی بعد از کاشت مو جلوگیری کنید و یا خونریزی کمتری را تجربه کنید.

همچنین باید به این نکته توجه کرد که خونریزی بعد از کاشت مو در همه ی افراد یکسان نیست و ممکن است در بعضی از افراد اصلا خونریزی وجود  نداشته باشد ولی در بعضی از افراد دیگر خونریزی وجود داشته باشد البته خوب است بدانید که جراحی که توسط پزشک انجام می گیرد تاثیر زیادی در خونریزی بعد از کاشت دارد. زمانی که یک پزشک متخصص مراحل کاشت موهای شما را با دقت و به درستی انجام دهد احتمال خونریزی بسیار کم می شود. پس توجه به انتخاب یک پزشک خوب و متخصص در خونریزی بعد از کاشت یک امر مهم و ضروری است.

مراقبت هایی که قبل از کاشت مو جهت جلوگیری از خونریزی بعد از کاشت باید انجام داد

مراقبت هایی که قبل از کاشت مو جهت جلوگیری از خونریزی بعد از کاشت باید انجام داد

 • سعی کنید چند روز قبل از کاشت مو از مصرف دارو ها و قرص های رقیق کننده همچون آسپرین خودداری کنید.
 • از مواد غذایی که موجب رقیق شدن خون می شود تا چند روز قبل از کاشت پرهیز کنید.
 • قبل از کاشت از ویتامین های E و B مصرف کنید زیرا عدم استفاده از این دو نوع ویتامین ممکن است به زیاد شدن خونریزی شما کمک کند.
 • به مدت یک هفته قبل از جراحی از مصرف سیگار بپرهیزید تا زخم های شما زودتر خوب شود.
 • از مشروبات الکلی نیز به مدت سه روز قبل از جراحی به طور جدی خودداری کنید.
 • از مواد کافئین دار مثل قهوه در روز جراحی خودداری کنید.

مراقبت هایی که بعد از عمل کاشت مو جهت جلوگیری از خونریزی انجام داد

مراقبت هایی که بعد از عمل کاشت مو جهت جلوگیری از خونریزی انجام داد

 • بعد از کاشت مو بهتر است پانسمان شما را در مطب پزشک جهت جلوگیری از خونریزی از سرتان باز کنند.
 • از ویتامین C و مواد غذایی که دارای ویتامین C می باشند بعد از جراحی استفاده کنید.
 • قرص ها و داروهایی که پزشک بررایتان تجویز کرده است را به موقع مصرف کنید و استفاده از آن ها را سر موقع خود فراموش نکنید.
 • موهای خود را توسط شامپوی مخصوص به آرامی شست وشو دهید و هیچ گونه فشاری بر سر خود وارد نکنید.
 • از کشیدن سیگار و مصرف مشروبات الکلی به مدت 3 هفته بعد از عمل خودداری کنید.
 • از فعالیت ها و ورزش های سنگین تا یک ماه بعد از کاشت خودداری کنید.
 • سر و موهای خود را تا یک هفته بعد از جراحی نخارانید.

میزان و شدت خونریزی بعد از کاشت مو چقدر می باشد؟

میزان و شدت خونریزی بعد از کاشت مو در همه ی افراد متفاوت است و در بعضی از روش های کاشت از جمله روش FUT به دلیل اینکه مقدار زیادی از پوست سر را برمی دارند ممکن است فرد دچار خونریزی بیشتری شود و این خونریزی حدود دو هفته طول بکشد که با دستوراتی که پزشک به شما می دهد به مرور زمان خونریزی شما کم می شود و در نتیجه کاملا قطع می شود.

خونریزی بعد از کاشت مو به روش FUT

خونریزی بعد از کاشت مو به روش FUT

اگر شما بعد از کاشت مو به روش FUT دچار خونریزی شدید بهتر است محل خونریزی را با گاز استریل بپوشانید و آن را به آرامی روی زخم خود قرار دهید و به مدت 15 دقیقه آن را روی محل خونریزی نگه دارید تا خونریزی شما کم شود. همچنین سعی کنید زخم های ایجاد شده را با دست نکنید و منتظر بمانید تا خودشان خوب شوند و از بین بروند و جهت کم شدن خونریزی به مدت یک هفته به حالت نیمه خوابیده باشید و سر خود را بالا نگه دارید و زمانی که سر خود را روی بالش گذاشتید سعی کنید از کشیدن سر خود بر روی بالش خودداری کنید و به آرامی سر خود را روی بالش بگذارید و بخوابید.