زیبایی از عجیب ترین و قدیمی ترین احساس هایی است انسان با خود همراه دارد. انسان ها دوست دارند هر چیزی را به زیباترین شکل ممکن آن داشته باشند. جالب اینجاست که زیبایی از نظر هر کسی می تواند معنای مختلفی داشته باشد. اما چیزی که امروز ما از زیبایی می بینیم و در جامعه رواج پیدا کرده این است که عموم جامعه و مردم به کدام سمت گرایش دارند. در واقع زیبایی امروز یک صنعت محسوب می شود. صنعتی که در آن هر چیزی می تواند تغییر کند، حتی بدن انسان! لیپوماتیک جزو روش هایی است که می تواند کاری کند بدن شما در راستای چیزی باشد که جامعه امروزی آن را زیبا و خوش فرم می داند. اما سوال اصلی این است که درد لیپوماتیک آیا قابل تحمل است یا نه؟ یا روی بهتر سوال این است که درد لیپوماتیک زیاد است؟!

آیا درد لیپوماتیک قابل تحمل است؟

آیا درد لیپوماتیک قابل تحمل است؟

برای این که از درد لیپوماتیک بگوییم، بهتر است کمی از خود لیپوماتیک صحبت کنیم. لیپوماتیک عملی است که توسط آن چربی های اضافی نقاط مختلف بدن گرفته می شود و به نوعی باعث خوش فرم شدن بدن می شود. در کلام بهتر لیپوماتیک جزو اعمال پیکرتراشی محسوب می شود.  توجه داشته باشید خارج کردن چربی های بدن به واسطه عمل لیپوماتیک به اندازه ای نیست که بتوانید روی لاغری آن حساب کنید. در واقع لیپوماتیک یک نوع ظریف کاری محسوب می شود.

برای درک این موضوع به انجام یک عمل لیپوماتیک دقت کنید. دکتر متخصص با مشخص کردن نواحی مختلف مورد نیاز برای تخلیه چربی، توسط لوله ای باریک به زیر پوست فرد نفوذ می کند و در نواحی مشخص شده که احتمالا پر از چربی زائد است با استفاده از قدرت مکش، مقدار مشخصی چربی از بدن خارج می کند. این خروج چربی ها باعث فرم گرفتن بدن و رسیدن به حالت ایده آل آن می شود. بنابراین از یک لوله باریک انتظار نداشته باشید که ده ها کیلو از وزن شما را کم کند. این عمل تنها برای تنظیم اندام شما استفاده می شود و به نوعی ظریف کاری در عمل زیبایی محسوب می شود.

آیا درد لیپوماتیک زیاد است؟

آیا درد لیپوماتیک زیاد است؟

تصور این که لوله ای وارد نقطه ای از بدن ما شود و بخواهد بخشی از چربی بدن ما را جدا کند و بکشد خود به خود درد آفرین است. چربی های بدن هرچند مضر، جزئی از بدن انسان محسوب می شوند و این امر موجب پیوستگی میان بدن و چربی ها شده است. از این رو جدا شدن آن ها خود به خود باعث درد می شود.

به طور کلی اگر بخواهیم به عمل لیپوماتیک نگاه کنیم، دکتر متخصص با مشخص کردن نواحی مختلف چربی سعی می کند به واسطه لوله ای نازک در آن ها رخنه کند. ابتدا با چرخش و ایجاد لرزش در لوله دکتر سعی دارد که بخشی از چربی را از سطح بدن جدا کند. سپس توسط یک نیروی مکنده چربی را از بدن خارج کند.

کاملا مشخص است که ورود، ایجاد لرزش و خروج چربی می تواند ایجاد درد داشته باشد. از این رو بسیاری از پزشکان با استفاده از بی حسی های موضعی سعی دارند که این درد را به حداقل برسانند. اما باید توجه کرد که بی حسی موضعی توانایی محدودی دارد و محل  مشخصی را می تواند از درد مصون دارد. در صورتی که لوله عمق بیشتری برود یا این که به عضو حساسی برخورد کند شاید درد غیر قابل وصفی در انتظار شما باشد.

برخی از پزشکان نیز بر اساس شرایط بدنی و وضعیت جسمانی فرد، گاها تصمیم به بیهوشی کامل یا خواب عمیق بیمار می گیرند. مسلما در این حالت شما هیچ درد لیپوماتیک خاصی را احساس نمی کنید و خروج چربی ها تماما بدون درد انجام خواهد گرفت. البته به طور کلی لیپوماتیک ار یک عمل سرپایی می دانند و کمتر پزشکی حاضر است برای این عمل از بیهوشی کامل استفاده کند.

اما به طور کلی اگر بخواهیم بگوییم درد لیپوماتیک به اندازه ای است که می توان آن را تحمل کرد. به خصوص استفاده از بی حسی های موضعی نیز به عمل بسیار کمک کرده اند و عمده مشکل درد در این عمل را حل کرده اند. اما به طور کلی در نظر داشته باشید لیپوماتیک درد و عوارض کمتری نسبت به سایر روش های زیبایی و پیکرتراشی دارد. در واقع دکتر هیچ ماده شیمیایی و مصنوعی وارد بدن شما نمی کند و تنها بخشی از چربی اضافه شما را خارج می کند و این نه تنها مضر نیست، بلکه فایده هایی هم دارد.

دردلیپوماتیک