غبغب یکی از مشکلاتی است که هم آقایان و هم خانم‌ها دچار آن می‌شوند. انباشته شدن بافت چربی در زیر چانه عاملی است که باعث به وجود آمدن غبغب می‌شود. در گذشته برای از بین بردن غبغب عمل‌های جراحی گرانی انجام می‌شد اما امروزه با استفاده از درمان‌های جدیدی مثل تزریق ژل کیبلا (Kybella) می‌توان این مشکل را به راحتی رفع کرد. کیبلا دارویی است که برای درمان و کاهش غبغب مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) قرار گرفته است. عوارض جانبی این درمان بسیار کم و میزان موفقیت و تاثیرگذاری آن بسیار زیاد است.

اسید دئوکسی کولیک غشاء سلول‌های چربی را مورد هدف قرار می‌دهد.

این دارو اساساً از قواعد طبیعی انحلال چربی در بدن پیروی می‌کند. بدن ماده‌ای به نام دئوکسی کولیک (deoxycholic) تولید می‌کند که مسئول تخریب بافت‌های چربی اضافه در بدن می‌باشد. اسید دئوکسی کولیک غشاء سلول‌های چربی را مورد هدف قرار می‌دهد. ای ماده به سلول‌های چربی نفوذ کرده و باعث فروپاشی آن‌ها می‌شود. نحوه عملکرد کیبلا هم به همین منوال است. بنابراین تزریق کیبلا باعث فروپاشی سلول‌های چربی و کاهش چربی‌های انباشته شده در فضای زیر چانه می‌شود.

تزریق ژل غبغب

محل تزریق ژل غبغب کیبلا به طور دقیق از قبل مشخص می‌شود چراکه این دارو فقط برای تزریق به این ناحیه طراحی شده و تنها در این ناحیه موثر واقع می‌شود. اگر مقدار چربی انباشته شده در ناحیه غبغب زیاد باشد، بیش از یک جلسه درمانی نیاز خواهد بود.

برجستگی خط فک در آقایان حس اعتماد به نفس، قوی و متناسب بودن و البته جوانی را القاء می‌کند. این ویژگی به انسان حس قدرت، مردانگی و کنترل را منتقل می‌کند. امروزه خانم‌ها و آقایان زیادی به دنبال انجام این درمان غیرتهاجمی هستند. ژنتیک در شکل خط فک یا افتادگی و پُری زیر چانه بسیار موثر است. امروزه می‌توان با تزریق کیبلا و بدون نیاز به عمل جراحی در کمتر از 30 دقیقه غبغب را تحت درمان قرار داد. کول‌اسکالپتینگ، بوتاکس و کشیدن پوست با امواج رادیویی درمان‌های غیرتهاجمی دیگری برای غبغب هستند. بهتر است که برای گرفتن وقت جلسه مشاوره با مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا تماس بگیرید، زیرا دکتر در این جلسه می‌تواند مشکل شما را بررسی کرده و درمان‌هایی متناسب با وضعیت حال حاضر شما پیشنهاد دهد.

کیبلا بهترین درمان برای تقویت خط فک و از بین بردن غبغب به شمار می‌رود.

کول‌اسکالپتینگ و تزریق کیبلا هر دو درمان‌های خوبی برای غبغب هستند که می‌توان آن‌ها را به تنهایی و یا همراه با هم انجام داد. کیبلا بهترین درمان برای تقویت خط فک و از بین بردن غبغب به شمار می‌رود. بسیاری افراد این درمان بدون نیاز به جراحی که اِسکاری را هم در بر ندارد انتخاب می‌کنند. نتایج این درمان بلند مدت بوده و چربی‌های از بین رفته دوباره باز نمی‌گردند. در این درمان تزریق‌های کوچکی از کیبلا در ناحیه غبغب صورت می‌گیرد. چربی‌های غبغب به مرور زمان و طی چند هفته یا چند ماه کاهش می‌‍یابند.

کول اسکالپتینگ (Coolsculpting)

کول اسکالپتینگ (Coolsculpting)

کول‌اسکالپتینگ از تکنولوژی انجماد برای کریستالیزه کردن سلول‌های چربی استفاده می‌کند و پس از اینکه اثر خود را گذاشت بدن به طور طبیعی سلول‌های چربی کریستالیزه شده را از طریق سیستم متابولیسم خود دفع می‌کند. از این درمان معمولاً برای آب کردن چربی‌های شکم و پهلو استفاده می‌شود اما در درمان چربی‌های اطراف چانه، فک و گردن نیز بسیار موثر است.

فرآیند این درمان غیرجراحی، غیرتهاجمی و بدون درد است بنابراین در طی فرآیند درمان می‌توانید ریلکس کنید و تلویزیون تماشا کنید. 2 الی 3 ماه طول می‌کشد تا نتایج این درمان کاملاً مشهود شود اما در صورتی که یک شیوه زندگی سالم را در پیش بگیرید، این نتایج دائمی خواهند بود.

تزریق ژل برای تقویت چانه و خط فک

تزریق ژل برای تقویت چانه و خط فک

برخی افراد هستند که از داشتن چانه‌هایی ضعیف و تحلیل استخوان فک خود رنج می‌برند. این افراد چانه‌هایی کوچک دارند و خط فک‌شان قدرت خود را از دست داده است. می‌توان با تزریق ژل‌هایی مانند رادیس، ولوما، رستیلن و اسکالپترا چانه و خط فک را تقویت کرده و آن‌ها را لیفت کرد. فرآیند این درمان کمتر از 45 دقیقه طول می‌کشد، نتایج آن فوری است و دوره نقاهت بسیار کمی دارد.