یک مطالعه مقدماتی نشان می‌دهد افرادی که دچار عارضه فلج صورت هستند می‌توانند از مزایای تزریق ژل بهره ببرند. پیش از اینکه تزریق ژل جهت درمان فلج صورت خود را انجام دهید نکاتی هست که باید بدانید. فلج صورت یکی از مشکلات عدیده‌ای است که می‌تواند به دلیل سکته مغزی، دستروفی عضلانی و تروما رخ داده و یا عارضه‌ای مادرزادی باشد. کنترل کم بر روی لب‌ها باعث می‌شود که نتوان به درستی صحبت کرد یا غذا و آب نوشید، مثلاً تلفظ حروفی مثل “ب” و “پ” که لب‌ها برای تلفظ آن‌ها باید به هم نزدیک شوند بسیار سخت خواهد بود.

بسیاری از افرادی که به این عارضه مبتلا هستند از ظاهر خود نیز آگاهی دارند. یکی از موسسات تحقیقاتی مطالعه‌ای مقدماتی را بر روی 22 نفر که از یک طرف دچار فلج صورت بوده‌اند و نمی‌توانستند یک طرف دهان خود را حرکت دهند و 3 نفر که مبتلا به دیستروفی عضلانی بوده‌اند و نمی‌توانستند هیچ طرف دهان خود را حرکت دهند انجام داده است. در این آزمایش به این افراد اسید هیالورونیک تزریق شد که ماده‌ای جهت حجم دادن و برجسته کردن لب‌ها به منظور زیبایی است. از اسید هیالورونیک معمولاً جهت کاهش چین و چروک‌ها و لایه‌گذاری میان مفاصل افرادی که مبتلا به آرتروز هستند استفاده می‌شود. تزریق ژل به افراد مبتلا به دیستروفی عضلانی بهبودی زیادی را برایشان در پی داشت. تزریق ژل لب برای افرادی که دچار فلج در یک طرف دهان خود بودند قدرت لب را به طور متوسط 1.4 برابر در طرف فلج دهان و 0.4 برابر در قسمت غیرفلج افزایش داد.

بر طبق این مطالعه که به تاریخ 18 ژوئن در مجله جراحی پلاستیک صورت JAMA  منتشر شده،  همه 25 بیمار بهبودی‌های قابل توجهی را در توانایی صحبت و خوردن و آشامیدن داشته‌اند. به همین دلیل مطالعه‌ای با ابعاد وسیعتر یعنی حدود 100 بیمار در دستور کار قرار گرفته است. نتایج حاصله از تزریق فیلر اسید هیالورونیک تا یک سال ماندگاری دارد. محققان به دنبال این هستند که اگر بیماران تحت این درمان بهبودی خوبی حاصل کنند و دچار عوارض جانبی نشوند، درمان‌هایی با ماندگاری بیشتر را جایگزین نمایند، مثلاً برداشتن چربی از نواحی دیگر بدن و تزریق آن به لب.