می‌توان از فیلرهای نرم برای درمان گودی، سیاهی و پُف زیر چشم استفاده کرد. ممکن است سیاهی یا گودی زیر چشم به دلایل مختلفی از قبیل ژنتیک، کاهش حجم پوست در اثر پیری یا عوامل محیطی و سلامتی مانند قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید، سیگار کشیدن و … باشد. ممکن است تورفتگی زیر چشم به همان ناحیه کوچک زیر چشم محدود شود و یا تا ناحیه بالای گونه‌ها ادامه داشته باشد.

به دنبال بهترین خدمات زیبایی و تزریق ژل هستید؟

ما با به‌روزترین تجهیزات و مجرب‌ترین جراحان و پزشکان در کنار شما هستیم.
برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.
۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰

می‌توان گودی زیر چشم را با فیلرهای هیالورونیک اسید نرم‌تر مانند رستیلن، رستیلن سیلک یا ژوویدرم اولترا درمان کرده و حجم مورد نظر را در این ناحیه ایجاد نمود. همچنین فیلرهای جدیدی به بازار آمده‌اند که می‌توانند برای این درمان مناسب باشند. دلیل استفاده از فیلرهای نرم این است که ناحیه زیر چشم نازک‌ترین پوست را در کل بدن دارد و ضخامت آن حدود 0.5 میلیمتر است، بنابراین فیلرهای نرم به راحتی می‌توانند با حالات چهره جابجا شوند؛ این فیلرها از انعطاف خوبی برخوردار هستند.

تزریق ژل زیر چشم

فیلرهای اسید هیالورونیک نرم‌تر مانند فیلرهای غلیظ یا ایمپلنت‌های صورت بر روی ظاهر چشم‌ها تاثیر نمی‌گذارند. هرچه فیلر نرم‌تر و انعطاف‌پذیرتر باشد بهتر می‌تواند فضای زیر چشم را پُر کند. کل روند تزریق ژل زیر چشم یا هر گونه درمان تکمیلی ظرف چند دقیقه انجام می‌شود. مدت ماندگاری فیلرهایی مانند رستیلن، رستیلن سیلک و ژوویدرم اولترا معمولاً چیزی بین 4 الی 6 ماه است که البته این مدت زمان به سیستم متابولیسم بدن هر فرد نیز بستگی دارد. اسید هیالورونیک که ماده اصلی تشکیل دهنده فیلرهای امروزی است، به طور طبیعی در بدن تولید می‌شود و با گذشت زمان بدن آن را متابولیزه می‌کند، بنابراین احتمال بروز واکنش‌های آلرژیک در اثر تزریق این ژل‌ها بسیار کم است.

مدت ماندگاری فیلرهایی مانند رستیلن، رستیلن سیلک و ژوویدرم اولترا معمولاً چیزی بین 4 الی 6 ماه است که البته این مدت زمان به سیستم متابولیسم بدن هر فرد نیز بستگی دارد.

یکی از مزایای ویژه استفاده از فیلرهای اسید هیالورونیک این است که در صورت ناراضی بودن از نتیجه به دست آمده می‌توان روند معکوس را انجام داده و نتیجه را خنثی کرد. می‌توان فیلر اسید هیالورونیک را با آنزیم هیالورونیداز حل کرده و اثرات آن را از بین برد.

استفاده از PRP

استفاده از PRP

می‌توان برای درمان گودی و پُف زیر چشم و بهبود کیفیت، رنگ و حجم پوست این ناحیه و همچنین افزایش ماندگاری فیلر از PRP (تزریق پلاسمای غنی شده با پلاکت) استفاده کرد. پلاسمای غنی شده با پلاکت از خون خود فرد تهیه می‌شود. در این فرآیند سلول‌های قرمز خون و پلاسماهایی که دارای عوامل موثر برای بهبودی زخم‌ها هستند جدا می‌شوند.

تزریق ژل پلاسما باعث تولید بیشتر کلاژن و به وجود آمدن رگ‌های خونی جدید می‌گردد، همچنین گردش خون را بهبود بخشیده و ضخامت و حجم پوست را بهبود می‌بخشد. PRP کیفیت و سلامت پوست زیر چشم را بهبود بخشیده، مشکلات مربوط به رنگ‌پریدگی را رفع کرده و رسوبات آهنی که باعث رنگ‌پریدگی پوست می‌شوند را از بین می‌برد.

تزریق ژل زیر چشم برای درمان پُف زیر چشم

تزریق ژل زیر چشم برای درمان پُف زیر چشم

تزریق ژل زیر چشم برای درمان پُف زیر چشم یکی از متداول‌ترین درمان‌ها به شمار می‌رود. پُف زیر چشم یکی از متداول‌ترین مشکلات زیبایی است که عمدتاً علت آن ژنتیکی می‌باشد و ربطی به بالا رفتن سن ندارد، بنابراین جوانان زیادی این با این مشکل مواجه هستند. جوانانی که این مشکل را دارند، می‌گویند پُف زیر چشم باعث خستگی، کسلی و پیرتر شدن چهره می‌شود. معمولاً از تزریق ژل زیر چشم برای درمان این عارضه استفاده می‌شود و جوان‌ترها این درمان را به انجام عمل جراحی ترجیح می‌دهند.

چه مواردی از پُف زیر چشم را می‌توان با تزریق ژل درمان کرد؟

چه مواردی از پُف زیر چشم را می‌توان با تزریق ژل درمان کرد؟

می‌توان پُف زیر چشم را بدون انجام عمل جراحی و با تزریق ژل زیر چشم درمان کرد، اما این درمان فقط برای پُف خفیف زیر چشم موثر است. البته برخی از دکترها معتقدند که با تزریق ژل زیر چشم می‌توان هرگونه پُف زیر چشم را درمان کرد. در جلسه مشاوره مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا کاملاً در مورد این موضوع صحبت خواهد شد. در برخی موارد تزریق فیلر باعث حجیم‌تر شدن ناحیه زیر چشم می‌شود، بنابراین گاهی تلاش برای درمان پُف زیر چشم با تزریق ژل فقط مشکل را حادتر می‌کند.

در موارد خفیف پُف زیر چشم می‌توان با تزریق ژل در نواحی مجاور آن این عارضه را درمان کرد. در صورتی که گودی اطراف پُف زیر چشم زیاد باشد باعث جلوه بیشتر آن می‌شود. در واقع این گودی مانند دره است و پُف زیر چشم مانند کوه! با پُر کردن این دره از طریق تزریق ژل، دیگر کوه مجاور آن (پُف زیر چشم) خیلی بزرگ به نظر نمی‌رسد. اما اگر پُف زیر چشم زیاد باشد، تزریق ژل باعث حجیم‌تر شدن این ناحیه شده و ممکن است باعث بیشتر شدن پُف زیر چشم نیز گردد. گاهی اوقات افرادی که دچار این مشکل شده‌اند به کلینیک ما مراجعه می‌کنند و دکتر با تزریق آنزیم هیالورونیداز تاثیرات تزریق ژل را از بین می‌برد. پس از این کار، ناحیه زیر چشم دوباره مورد بررسی قرار می‌گیرد تا درمان مناسب اعم از تزریق ژل یا عمل جراحی مشخص شود.

تزریق ژل برای اصلاح حجم پس از جراحی پُف زیر چشم

تزریق ژل برای اصلاح حجم پس از جراحی پُف زیر چشم

در برخی موارد برداشتن یا جابجا کردن بخشی از چربی‌هایی که باعث به وجود آمدن پُف زیر چشم شده‌اند ضروری است. حتی اگر جراحی پُف زیر چشم به خوبی انجام شود، ممکن است برخی نواحی مجاور آن همچنان حالت تورفتگی و گودی داشته باشند. در نواحی که جابجا کردن چربی‌ها مناسب نیست، می‌توان با استفاده از تزریق ژل‌های زیر چشم مانند رستیلن، رستیلن سیلک و ژوویدرم اولترا، تورفتگی‌ها را درمان کرد.

جراحی یا تزریق ژل، مسئله این است!

جراحی یا تزریق ژل، مسئله این است!

باید به این نکته توجه داشته باشید که نتایج تزریق ژل زیر چشم دائمی نیستند، بنابراین برای حفظ نتایج باید در بازه‌های زمانی مشخصی درمان‌های تکمیلی را انجام دهید. فیلرهای اسید هیالورونیک کاملاً ایمن بوده و سیستم متابولیسم بدن به مرور زمان آن‌ها را حل می‌کند، بنابراین هیچ خطری را در بر ندارند. از آنجایی که از فیلرهای نرم‌تر که ویسکوزیته کمتری دارند برای ناحیه زیر چشم استفاده می‌شود، بنابراین ماندگاری آن‌ها نیز نسبت به فیلرهای غلیظ‌تر کمتر است. تزریق ژل زیر چشم باید هر 3 الی 6 ماه تجدید شود. در صورتیکه نتایج حاصل از جراحی پُف زیر چشم می‌‌تواند سال‌ها و دهه‌ها ماندگاری داشته و یا حتی دائمی باشد.

می‌توان درمان پُف زیر چشم را از طریق یکی از تکنیک‌های بلفاروپلاستی انجام داد که نیازمند برش خارجی در ناحیه پلک پایین نمی‌باشد.

بسیاری افراد جهت اجتناب از انجام جراحی و انجام درمانی که تهاجمی نیست، تزریق ژل زیر چشم را انتخاب می‌کنند؛ اما از آنجایی که فیلرها در زیر پوست تزریق می‌شوند این درمان هم درمانی تهاجمی محسوب می‌شود. می‌توان درمان پُف زیر چشم را از طریق یکی از تکنیک‌های بلفاروپلاستی انجام داد که نیازمند برش خارجی در ناحیه پلک پایین نمی‌باشد. این عمل جراحی از ناحیه پشت پوست پلک پایین انجام می‌شود. در این عمل چربی‌هایی که باعث به وجود آمدن پُف زیر چشم شده‌اند برداشته شده، جابجا شده و یا شکل داده می‌شوند. باید حتماً بخشی از چربی زیر چشم باقی مانده و شکل داده شود تا این ناحیه دچار تورفتگی و گودی نشود.

از آنجایی که در این روش هیچ برش خارجی ایجاد نمی‌شود، بنابراین هیچ اِسکار بیرونی هم ایجاد نمی‌شود. این تکنیک در مقایسه با روش دیگر بلفاروپلاستی که نیازمند برش خارجی است تخصص بیشتری را می‌طلبد. اکثر جراحان پلاستیک و کسانی که در زمینه پلک پایین تخصص ندارند از این روش خارجی استفاده می‌کنند. تکنیک بلفاروپلاستی خارجی بیشتر مستعد بروز عوارضی مانند انقباض پلک و برگشتن پلک می‌باشد زیر ساختارهای پشتیبان پلک پایین را دگرگون می‌کند.

دوره نقاهت تزریق ژل زیر چشم

دوره نقاهت تزریق ژل زیر چشم

پس از انجام تزریق ژل زیر چشم معمولاً در این ناحیه کبودی ایجاد می‌شود. این کبودی موقتی است و معمولاً پس از یک هفته از بین می‌رود. همچنین دوره نقاهت عمل بلفاروپلاستی (بدون برش خارجی) که تحت بی‌حسی موضعی انجام شده هم چیزی حدود یک هفته طول می‌کشد. تفاوت این دو درمان این است که نتایج عمل بلفاروپلاستی سال‌ها ماندگاری دارد یا حتی دائمی است اما تزریق ژل زیر چشم باید هر از چند ماه یکبار تجدید شود، بنابراین کبودی ناشی از آن هم در هر مرتبه تکرار خواهد شد.