متاسفانه زیر چشم اولین جایی است که حجم خود را از دست داده و گود می‌شود، این تورفتگی به مرور زمان اتفاق افتاده و ابتدا نامحسوس است، اما با بالا رفتن سن ناگهان متوجه گودی بیش از حد زیر چشم خود می‌شوید. ممکن است نتوان علل این امر را دقیقاً مشخص کرد اما بدون شک روزی متوجه آن خواهید شد. گود شدن چشم‌ها به دلیل آناتومی متمایل به پایین صورت است که اجتناب ناپذیر هم می‌باشد. با بالا رفتن سن چربی گونه‌ها منجربه پایین رفتن استخوان‌های صورت می‌شود (استخوان‌هایی که به تدریج نحیف‌تر می‌شوند).

به دنبال بهترین خدمات زیبایی و تزریق ژل هستید؟

ما با به‌روزترین تجهیزات و مجرب‌ترین جراحان و پزشکان در کنار شما هستیم.
برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.
۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰

ما به سرعت شاهد این تغییر خواهیم بود چون در اوایل دهه دوم زندگی چربی و کلاژن به تدریج از بین می‌روند و صورت شروع به افتادن می‌کند، در نتیجه گودی زیر چشم بیشتر می‌شود. بدتر از همه اینکه با از بین رفتن ساختارهای زیر چشم و نازکی تدریجی پوست، رگ‌های خونی بیشتر پدیدار می‌شوند. نوع دیگری از تیرگی زیر چشم می‌تواند ناشی از سایه‌‌ای باشد که به واسطه حالت تورفتگی چشم به وجود می‌آید. باید پیش از قرار گرفتن در هرگونه روند درمانی زیبایی اطلاعات کافی را در مورد آن کسب نمایید، مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا در این مقاله به این موضوع پرداخته است.

علت سیاهی زیر چشم

ممکن است بیمار بخواهد سیاهی زیر چشم خود را از بین ببرد و این درمان را جدای از درمان گودی زیر چشم انجام دهد. ممکن است برخی از افراد دچار پیگمانتاسیون بیش از حد در زیر چشم‌ها خود باشند که می‌توان این عارضه را با لایه‌برداری شیمیایی درمان کرد. این لایه‌بردارهای از ترکیبی از لاکتیک و اسید ترشکلراکتیک ساخته می‌شوند که این باعث می‌شود که به پوست نازک زیر چشم صدمه‌ای وارد نگردد. هنگامی که از مجموعه‌ای از لایه‌بردارهای شیمیایی ملایم به صورت هفتگی استفاده شود سیاهی زیر چشم به طور قابل توجهی کاهش می‌یابد. اما همه سیاهی‌ها مثل هم نیستند، اگر سیاهی ناشی از تورفتگی چشم و سایه‌ها باشد بهتر است که از ترکیب درمان تزریق ژل و لایه برداری شیمیایی استفاده شود.

تزریق ژل جهت اصلاح گودی زیر چشم به این صورت است که ژل اسید هیالورونیک از نقطه وسط زیر چشم و گوشه‌های چشم در لایه‌های عمیق تزریق شده و گودی زیر چشم را پر می‌کند. برای اینکه بفهمید آیا واقعاً داوطلب خوبی برای انجام این درمان هستید یا خیر فقط کافیست یک تست ساده را انجام دهید: صورت خود را در آینه نگاه کنید. نوک بینی خود را به یک سو کج کرده و به چشم مخالف نگاه کنید. اگر یک خط توخالی پدیدار شد پس داوطلب خوبی برای این درمان می‌باشید.

دکتری مطمئن پیدا کنید

درست مثل هر تزریق ژل دیگری پیدا کردن یک دکتر ماهر و مطمئن کلید موفقیت است. موفقیت بسته به تکنیک است. از دکتر خود بپرسید که تا به حال چند بیمار را مورد درمان قرار داده است. تزریق ژل و درمان گودی زیر چشم باید توسط متخصص پوست، جراح پلاستیک یا جراح پلاستیک چشم انجام شود.

بهتر است که درمان خود را به دست دکتری بسپارید که جراح است و کاملاً به آناتومی صورت آگاهی دارد.

باید دکتری را انتخاب کنید که کاملاً با فیلرها و آناتومی صورت آشنایی داشته باشد. با دکتر خود صحبت کنید و از او بخواهید تا روند درمان عوارض جانبی را برایتان شرح دهد. اگر دکتر نمی‌تواند عوارض احتمالی ناشی از تزریق ژل را درمان کند نباید این کار را به او بسپارید. بهتر است که درمان خود را به دست دکتری بسپارید که جراح است و کاملاً به آناتومی صورت آگاهی دارد. تزریق ژل را اغلب دکترهایی انجام می‌دهند که در زمینه درمان‌های زیبایی تخصص ندارند زیرا این کار برایشان منبع درآمد خوبی است. فردی که تزریق ژل را انجام می‌دهد باید تجربه کافی را در این زمینه داشته، انواع فیلرها را بشناسد و بداند که باید هر کدام را در کجا و به چه مقدار تزریق کند.

تزریق ژل عملی بسیار دقیق و حساس است به همین دلیل باید عکس‌هایی از زوایای مختلف صورت گرفته شده تا ناحیه مورد نظر برای تزریق ژل به خوبی بررسی شود. افراد می‌توانند عدم تقارن، فقدان حجم، چین و چروک و افتادگی صورت خود را در این عکس‌ها بهتر ببینند، در واقع چیزهایی که در آینه مشخص نمی‌شوند در این عکس‌ها کاملاً مشهود هستند. وقتی داوطلب مشکلات صورت خود را به خوبی درک کرد، روند درمان برای او کاملاً شرح داده می‌شود.

تزریق ژل زیر چشم

اکثر مشکلات در ناحیه میانی صورت وجود دارند، یعنی از زیر چشم تا بالای لب‌ها. چون فقدان حجم گونه‌ها بر روی ظاهر چشم‌ها اثر می‌گذارد بنابراین این ناحیه هم تحت بررسی قرار می‌گیرد تا در صورت نیاز حجم آن بازیابی شود. ممکن است شروع فرآیند درمان از هر جایی به غیر از زیر چشم‌ها غیر معمول به نظر برسد اما فقدان حجم صورت اثرات بسیاری دارد. برای اینکه این امر هم ثابت شود در اینجا تست کوچک دیگری را پیشنهاد می‌کنیم: در حالیکه به آینه نگاه می‌کنید با همه پنج انگشت خود گونه‌هایتان را به سمت شقیقه و بالا هل دهید. ممکن است هنگامی که این کار را انجام می‌دهید متوجه شوید سایه‌های زیر چشم کمی روشن‌تر می‌شوند. در واقع بالا بردن گونه‌ها موجب کم شدن عمق گودی زیر چشم می‌شود. تزریق ژل در ناحیه بالایی گونه‌ها این اثر را به طور طبیعی می‌گذارد.

گاهی اوقات حجم دادن به گونه‌ها موجب بهبود گودی زیر چشم می‌شود. اکثر افراد مشکل گونه را دارند به همین دلیل ابتدا مشکل تخت شدن گونه‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد. اگر این مشکل وجود داشته باشد جهت بهبودی گودی زیر چشم ابتدا گونه‌ها تحت درمان قرار می‌گیرند. اما اغلب بیماران ترجیح می‌دهند که هر دو ناحیه را درمان کنند.

با تزریق این ژل در واقع فضای گودی زیر چشم پر می‌شود.

دکترها از فیلرهایی غلیظ‌تر مانند ولوما (Voluma) و رستیلن (Restylane) برای گونه‌ها استفاده می‌کنند تا بتوانند حجم مورد نظر را به گونه‌ها بدهند. تزریق این ژل‌ها در نزدیکی استخوان انجام می‌شود که نتیجه آن لیفت شدن بافت صورت است. تکنیکی که برای پر کردن گودی زیر چشم استفاده می‌شود درست مشابه تزریق ژل اسید هیالورونیک در بالای استخوان است، یعنی ژل در لایه‌های عمیق و بر روی استخوان تزریق می‌شود. این کار بی خطرتر است زیرا مویرگ‌های زیادی در آنجا وجود ندارد. با تزریق این ژل در واقع فضای گودی زیر چشم پر می‌شود. زمانی که فیلر در بالای استخوان تزریق شد می‌توان با ترفندهایی خاص جای آن را تغییر داد و در محل مناسب فیکس کرد. دکترها از یک لوله کوچک به نام کانولا برای تزریق ژل استفاده می‌کنند. کانولا انعطاف‌پذیر است بنابراین به بافت‌های اطراف صدمه‌ای وارد نمی‌کند. احتمال به وجود آمدن کبودی در این روش کمتر است.

نتایج فوری

نتایج حاصل از درمان فوراً قابل مشاهده هستند. پس از تزریق ژل گودی زیر چشم‌ها پر شده و صورت روشن‌تر می‌شود، گرچه که این درمان ارزان نیست و قیمت آن بسته به میزان تزریق فیلر متغیر می‌باشد. از آنجایی که ماده اصلی که فیلرها را تشکیل می‌دهد اسید هیالورونیک است و این ماده به طور طبیعی در بدن تولید می‌شود اثرات تزریق ژل دائمی نیست و به مرور زمان متابولیسم بدن تاثیر اسید هیالورونیک را از بین می‌برد.

اما دو خبر خوب، اول اینکه بر خلاف دیگر قسمت‌های صورت که متحرک هستند و فیلر بیش از 9 ماه دوام نمی‌آورد، فیلر تزریق شده در ناحیه گودی زیر چشم تا یک سال دوام دارد. دوم اینکه اسید هیالورونیک موجب تشدید تولید کلاژن در پوست می‌شود بنابراین نتایجی خوب و ماندگار خواهید داشت. بهترین زمان برای تزریق ژل در ناحیه گودی زیر چشم در اواخر دهه دوم و اوایل و اواسط دهه سوم زندگی است.