در عمل‌های دیگر لیفت صورت بیشتر ناحیه کناره‌های صورت تحت درمان قرار می‌گیرد (ناحیه جلوی گوش و امتداد فک پایین)، اما با انجام لیفت ناحیه میانی صورت می‌توان گونه‌ها و ناحیه زیر پلک‌ها را جوان‌سازی کرد. در لیفت ناحیه میانی صورت، برش‌هایی در زیر پلک‌های پایین و بالای لب ایجاد می‌شود. کلینیک پوست و مو رخ آرا در این مقاله به این موضوع می‌پردازد.

با لیفت دقیق بافت نرم می‌توان گونه‌ها را در موقعیت اصلی خود بر روی استخوان گونه قرار داد.

در این روش می‌توان نشانه‌های پیری و افتادگی پوست را بسیار بهتر از روش‌های مرسوم لیفت صورت درمان کرد. دکتر در جلسه مشاوره بهترین گزینه‌های درمانی را مورد بررسی قرار می‌دهد. مثلاً می‌توانید عمل لیفت گونه را همزمان با لیفت پلک (بلفاروپلاستی) انجام دهید، در این عمل دکتر می‌تواند از طریق برش‌های ایجاد شده در ناحیه پلک‌ها، لیفت طبیعی گونه را نیز انجام دهد.

یکی دیگر از راه‌های دسترسی به استخوان گونه ایجاد برشی در دهان و در قسمت بالای دندان‌هاست. با لیفت دقیق بافت نرم می‌توان گونه‌ها را در موقعیت اصلی خود بر روی استخوان گونه قرار داد. در این روش بافت گونه به وسیله قلاب یا بخیه در ناحیه برش‌ها نگاه داشته می‌شود.

لیفت گونه

لیفت گونه چیزی حدود یک ساعت و نیم طول می‌کشد. با این عمل می‌توان خطوط صورت و گونه را به زیبایی شکل داده و چهره را جوان‌تر کرد. عمل لیفت گونه اغلب در ترکیبی با لیفت کامل صورت و لیفت گردن انجام می‌شود اما می‌توان آن را به تنهایی نیز انجام داد. لیفت گونه اولین خطر دفاعی علیه پیری پوست است.

کاندیدای لیفت گونه

کاندیدای لیفت گونه

اگر از سلامت عمومی خوبی برخوردار هستید و ساختار استخوان صورت‌تان استحکام خوبی دارد می‌توانید از مزایای لیفت گونه با جراحی بهره‌مند شوید. با استفاده از این عمل زیبایی می‌توانید خطوط چهره را بهبود بخشیده و افتادگی گونه را درمان کنید.

  • افرادی که از سلامت عمومی خوبی برخوردار هستند.
  • افرادی که می‌خواهند خطوط چهره خود را بهبود بخشیده و ظاهری جوان‌تر پیدا کنند.
  • افرادی که می‌خواهند پروتز گونه انجام دهند. می‌توان همزمان با پروتز گونه عمل لیفت گونه را نیز برای این دسته افراد انجام داد.

روش لیفت گونه

روش لیفت گونه

دکتر در جلسه مشاوره، سلامت عمومی، کیفیت پوست، شُلی پوست و خطوط و چین و چروک‌های صورت داوطلب را مورد بررسی قرار می‌دهد. به علاوه آناتومی استخوان زیرین صورت ارزیابی شده و طبق معاینات انجام شده، درمانی متناسب با وضعیت بیمار طرح‌ریزی می‌شود تا بتوان به بهترین نتایج دست پیدا کرد. در جلسه مشاوره، نگرانی‌ها و اهداف داوطلب نیز کاملاً مورد بحث قرار می‌گیرد. هزینه لیفت گونه نیز به طور دقیق محاسبه خواهد شد.

انواع گوناگونی از لیفت صورت وجود دارد. لیفت پوست برای افرادی که افتادگی پوست کمتری دارند، لیفت ناحیه میانی صورت که گونه‌ها را مورد هدف قرار می‌دهد و لیفت لایه‌های عمیق صورت که برای افرادی با افتادگی پوست شدید استفاده می‌شود و چین و چروک‌های عمیق‌تر را مورد هدف قرار می‌دهد.

در بسیاری موارد برای کسب بهترین نتایج، تکنیک‌های غیرجراحی با لیفت صورت ترکیب می‌شود. تکنیک‌های غیرجراحی شامل تزریق ژل، تزریق بوتاکس، لایه‌برداری شیمیایی و درمان‌های لیزری می‌باشد که از آن‌ها برای درمان اختلالات و مشکلات پوستی نظیر اِسکارها و لک‌ها استفاده می‌شود. گاهی اوقات از بافت‌های خود داوطلب نظیر سلول‌های چربی و پلاکت خون (PRP) استفاده می‌شود؛ با این کار می‌توان پوست را تقویت کرده و روند بهبودی را تسریع کرد.

دوره نقاهت لیفت گونه

دوره نقاهت لیفت گونه

پس از عمل لیفت گونه دستورالعمل‌های لازم به شما داده می‌شود. بهتر است که لباس‌های راحتی را برای دوره نقاهت خود آماده کنید. پانسمان و بانداژها معمولاً 24 ساعت پس از عمل برداشته می‌شوند. در یک هفته اول پس از عمل باید هنگام خوابیدن و استراحت سر خود را با کمک چند بالش بالاتر از بدن قرار دهید. این کار به کاهش ورم و کبودی‌ها کمک می‌کند.

ممکن است دور چشم‌ها و پیشانی هم دچار کبودی شود. کبودی معمولاً پس از 7 الی 10 روز بهبود می‌یابد اما ممکن است تا 6 الی 8 هفته آثار کمی از آن باقی بماند. می‌توان این کبودی و ورم را با آرایش پنهان کرد.

به خاطر داشته باشید که نباید یخ را مستقیماً بر روی پوست قرار دهید.

استفاده از کمپرس سرد و بالا نگاه داشتن سَر بهترین راهکارها برای کاهش ورم و کبودی هستند، مخصوصاً اگر در 24 الی 48 ساعت اولیه پس از عمل لیفت از آن‌ها استفاده شود. به خاطر داشته باشید که نباید یخ را مستقیماً بر روی پوست قرار دهید، بلکه باید آن را در یک پلاستیک و سپس در حوله‌ای بپیچید تا فقط خنکی ملایمی از آن به پوست شما برسد. همچنین می‌توانید یک حوله مرطوب را برای چند دقیقه در یخچال قرار دهید تا خنک شود، سپس آن را بر روی محل تحت درمان قرار دهید.

پس از جراحی لیفت گونه باید به طور منظم در جلسات پیگیری درمان شرکت کنید تا روند بهبودی شما تحت نظر بوده و از بروز هرگونه مشکل جلوگیری شود. اگر

بخیه‌های جراحی پس از 7 الی 14 روز کشیده می‌شوند.