دغدغه ی بسیاری از افراد و به ویژه خانم ها این است که همیشه پوست شاداب و زیبایی داشته باشند و هیچ گونه چین و چروک و خطوط روی صورت آن ها نباشد.آن ها همیشه به دنبال راهکار هایی برای مراقبت از پوست خود و جلوگیری از افتادگی پوست صورت خود می باشند. زیرا زمانی که پوست افراد بدون چین و چروک باشد زیبایی آن ها چندین برابر می شود. به همین علت است که هیچکس دوست ندارد پوست افتاده و چین و چروک دار داشته باشند. ما نیز در این مقاله قصد داریم راهکار هایی را برای مراقبت از پوست به شما ارائه دهیم تا شما با رعایت آن ها بتوانید یک صورت زیبا و بدون هیچ گونه چین و چروک داشته باشید.

اصلی ترین راهکار های مراقبت از پوست

اصلی ترین راهکار های مراقبت از پوست

روش میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن یک روش غیر تهاجمی برای طراوت و شادابی پوست می باشد.در این روش اثرات پیری از بین می رود و صورت به حالت قبل باز می گردد.از این روش همه ی افراد با هر نوع رنگ پوستی که دارند می توانند استفاده کنند.در این روش با تکنیک های مختلف یک لایه از سطح پوست شما را بر می دارند و با بهبود آن پوست شما زیبا می شود.مدت زمان انجام این کار حدود نیم ساعت طول می کشد و تعداد جلسات آن بین ۵ الی ۱۵ جلسه می باشد که فرد برای مراقبت از پوست خود و جوانسازی آن باید تمامی جلسات را به خوبی انجام دهد تا نتیجه بگیرد.

در روش میکرودرم ابریژن هیچ گونه دردی وجود ندارد و به فرد هیچ گونه بی حسی تزریق نمی کنند فقط ممکن است بعد از انجام این کار صورت فرد کمی ورم کند که این یک امر طبیعی است و به مرور زمان از بین می رود. این روش ماندگاری دائمی ندارد و فرد باید چند وقتی یکبار آن را تمدید کند. و اگر این کار را انجام ندهد پوست صورت فرد به حالت اولیه خود باز می گردد.

لیزر CO2 فرکشنال

لیزر CO2 فرکشنال

یکی دیگر از روش های غیر تهاجمی برای از بین بردن مشکلات پوستی و مراقبت از پوست روش لیزر CO2 فرکشنال می باشد. این روش به  منظور از بین بردن جای زخم، جوش و رفع چین و چروک های عمیق صورت می باشد.لیزری که در این روش برای درمان پوست استفاده می شود از دی اکسید کربن ساخته شده است. این روش به منظور برداشتن لایه آسیب دیده ی پوست می باشد. در این روش از انرژی نور استفاده می کنند که انرژی نور منافذ خیلی ریزی را زیر پوست ایجاد می کند و همین منافذ موجب از بین رفتن سلول های مرده و کلاژن فرسوده می شود و با از بین رفتن آن ها کلاژن جدید ایجاد می شود و موجب بهبود بافت پوست نیز می شود و همین اتفاق به زیبایی و جوانسازی پوست افراد کمک می کند.

افرادی که روی صورت خود جوش های شدید پوستی و یا زخم های باز دارند نمی توانند از این روش استفاده کنند. فقط افرادی که پوست سالم و بدون هیچ گونه زخم باز ومی باشند می توانند با خیال راحت از این روش برای مراقبت از پوست خود استفاده کنند.

استفاده از کرم ضد آفتاب

استفاده از کرم ضد آفتاب

استفاده از کرم ضد آفتاب به همه ی افراد برای مراقبت از پوست خود و زیبایی و جوانسازی آن توصیه می شود. زیرا بسیاری از چین و چروک هایی که روی صورت ایجاد می شود به علت قرار گرفتن افراد در معرض نور آفتاب می باشد. پس اگر فردی استفاده از کرم ضد آفتاب را جدی بگیرد هرگز با چین و چروک و افتادگی صورت مواجه نمی شود.

استفاده از سرم های پوستی

استفاده از سرم های پوستی

یکی دیگر  از روش های مراقبت از پوست استفاده از سرم های مختلف پوست می باشد. این سرم ها موجب تحریک کلاژن می شود و از پوست افراد در برابر رادیکال های آزاد محافظت می کند و همین امر موجب جوانسازی و زیبایی پوست شما می شود.این سرم ها موجب آبرسانی به پوست افراد نیز می شود و زمانی که پوست مرطوب باشد هیچ گاه دچار پیری و چین و چروک نمی شود.

قبل از خواب آرایش خود را پاک کنید

قبل از خواب آرایش خود را پاک کنید

اگر می خواهید از پوست خود مراقبت کنید بهتر است قبل از خواب اگر آرایشی روی صورتتان باقی مانده آن را بشویید و کاملا پاک کنید. زیرا آرایش باقی مانده ی روی صورت موجب شوره زدن و خشکی پوست می شود.و اگر این اتفاق بارها تکرار شود پوست شما به شدت آسیب می بیند.پس در شستن آرایش خود قبل از خواب سهل انگاری نکنید.