در هیچ دوره‌ای مانند این دوره از زمان، ابروها در زیبایی صورت چنان نقش مهمی را ایفا نکرده‌اند. ابروها باعث برجستگی بیشتر ویژگی‌های چهره شده و درجوانی و شادابی صورت بسیار موثر هستند. نازکی و کم‌پُشتی ابروها بسیار در بالا نشان دادن سن تاثیر دارد. بنابراین زمانی که ابروها نازک شده و یا به دلایل مختلفی مثل ایجاد زخم رشدشان متوقف می‌شود، افراد دچار اضطراب و نگرانی می‌شوند. صرفنظر از دلیلی که داوطلب برای بهبود ظاهر ابروهای خود دارد، بهترین درمان برای ابروها، کاشت ابرو است. با کاشت ابرو می‌توان ضخامت ابروها را افزایش داده و ابروهای از بین رفته را بازیابی کرد.

چرا ابروها نازک می‌شوند؟

چرا ابروها نازک می‌شوند؟

عوامل متعددی باعث نازک شدن ابروها می‌شوند، اما مهمترین عوامل عبارتند از: بالا رفتن سن، استفاده از لوازم آرایشی، آلوپسی، ایجاد زخم و آسیب دیدن ابروها. خوشبختانه با کاشت مو ابرو می‌توان ریزش ابروها را جبران کرد. همه موارد آلوپسی به جز آلوپسی توتالیس و آلوپسی یونیورسالیس با کاشت ابرو قابل درمان هستند.

کاشت ابرو چیست؟

کاشت ابرو چیست؟

کاشت ابرو یعنی بخشی از موهای نواحی دیگر بدن برداشته شده و در ناحیه ابرو کاشته می‌شود. اساساً این عمل با عمل کاشت مو تفاوت چندانی ندارد. دکتر فولیکول‌های سالم مو را از نواحی دیگر برداشته و در ابروها می‌کارد. با کاشت مو ابرو نه تنها می‌توان ابروها را پُرتر کرد بلکه می‌توان آن را به شکل دلخواه در آورد. موهای کاشته شده پس از 4 تا 6 ماه شروع به رشد می‌کنند. در کمتر از یک سال می‌توانید شاهد نتایج این درمان بوده و از ابروهای زیبای خود لذت ببرید. برای اینکه شکل ایده‌آل ابروها حفظ شود باید آن‌ها را بر اساس برنامه‌ای منظم کوتاه کنید.

استخراج و برداشت گرافت‌ها معمولاً از ناحیه موهای پشت گوش یا پشت سر انجام می‌شود.

کاشت ابرو عمدتاً با تکنیک استخراج واحد فولیکولار (FUE) انجام می‌شود و هدف آن بهبود شکل و ظاهر ابروها است. در این روش ابتدا واحدهای فولیکولار از ناحیه مورد نظر برداشته می‌شوند، سپس کانال‌های لازم برای کاشت مو ابرو ایجاد می‌شود و نهایتاً گرافت‌های تهیه شده در ناحیه ابروها کاشته می‌شوند. برای انجام این درمان نیازی به شِیو کردن ابروها نمی‌باشد. استخراج و برداشت گرافت‌ها معمولاً از ناحیه موهای پشت گوش یا پشت سر انجام می‌شود.

در مرحله بعد باید کانال‌های لازم برای کاشت ابرو ایجاد شوند. این کار با استفاده از تیغ‌های میکرو انجام می‌شود. سپس گرافت‌های مو تهیه شده در ناحیه ابروها کاشته می‌شود. بهترین محل برای برداشت، موهای پشت گوش می‌باشد چون موهای این ناحیه از لحاظ بافت بسیار شبیه به موهای ابرو می‌باشند.

کاندیدای کاشت ابرو

کاندیدای کاشت ابرو

کاشت ابرو مثل همه عمل‌های زیبایی فرآیندی طبی است. درست است که عملی ساده می‌باشد اما نباید آن را دست‌کم بگیرید. پیش از انجام این درمان باید حتماً جلسه مشاوره‌ای را با دکتر داشته باشید. کاشت ابرو برای خانم‌ها متداول‌تر است و افرادی که به جزئیات چهره خود اهمیت زیادی می‌دهند یا مُدل هستند می‌توانند از مزایای این درمان بهره‌مند شوند. آقایان بیشتر عمل کاشت مو را انجام می‌دهند، زیرا کچلی و طاسی در اواخر دهه 20 سالگی می‌تواند تا 10 سال چهره را پیرتر کند.

خانم‌ها کمتر با این مشکل مواجه می‌شوند در عوض نازک شدن ابروها بسیار بر روی چهره آن‌ها و اعتماد به نفس‌شان تاثیر می‌گذارد. مداد کشیدن در ابروها در ابتدا تجربه‌ای جدید است اما پس از مدتی خسته کننده، افسرده کننده و هزینه‌بر می‌شود. یک گزینه درمانی دائم مثل کاشت ابرو راهکاری عالی برای بسیاری از افراد است.

روند مشاوره کاشت ابرو

انجام مشاوره پیش از هر گونه عمل زیبایی بسیار حائز اهمیت است. داوطلب در جلسه مشاوره فرصت پیدا می‌کند تا اهداف و انتظارات خود را بیان کند، شکل و ضخامتی که برای ابروهای خود مطلوب می‌داند را مشخص کرده و نگرانی‌های خود را با دکتر در میان بگذارد. داوطلب باید در جلسه مشاوره سوابق پزشکی خود و داروهایی که مصرف کرده و می‌کند را کاملاً در اختیار دکتر قرار دهد. دکتر بر اساس اطلاعاتی که داوطلب در اختیار او می‌گذارد واجد شرایط بودن او را برای کاشت مو و ابرو مشخص می‌کند.

پس از کاشت ابرو

پس از کاشت ابرو

ممکن است پس از این درمان دچار کمی کبودی و ورم شوید که موقتی بوده و در مدت زمان کمی از بین خواهند رفت. همچنین می‌توان دردهای ناشی از این عمل را با تجویز مُسَکن کاهش داد. مشهود شدن نتایج نهایی کاشت ابرو چندین ماه طول می‌کشد. اگر پس از چند هفته ابروهای کاشته شده دچار ریزش شد اصلاً نترسید چون این امر جزء روند طبیعی درمان است. چیزی که می‌ریزد مو است نه ریشه مو، بنابراین موهای کاشته شده دوباره شروع به رشد خواهند کرد.

فرآیند کاشت ابرو با روش FUE به راحتی و بدون هیچ نگرانی انجام شده و هیچ اثری از آن بر جای نمی‌ماند. نتایج نهایی این درمان کاملاً طبیعی و دائمی است. می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد کاشت ابرو یا گرفتن وقت مشاوره، با مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا تماس حاصل نمایید.