رفع خط بخیه در کاشت مو یکی از دغدغه های اساسی کسانی به شمار می رود که اقدام به ترمیم و عمل کاشت مو کرده اند. امروزه در کنار توجه ویژه و مراقبت هایی که همزمان با ارتقای فناوری های حوزه بهداشت و سلامت صورت گرفته عمل های ترمیمی و زیبایی نیز گسترش پیدا کرده است. طاسی یا کم پشت بودن موهای سر نیز یکی از مواردی است که روزانه تعداد زیادی از افرادی را که با این مشکلات مواجه هستند راهی مطب ها و کلینیک های تخصصی کاشت مو میکند. با این وجود باید به این نکته توجه داشته باشید که با هر نوع عمل جراحی که لزوما در آن از تیغ جراحی و سایر روش های مرسوم به منظور برداشتن بخشی از بافت و پوست یا مو استفاده شود حتما در یا خط بخیه مذکور نیز بر جای خواهد ماند.

در بسیاری موارد خط بخیه کاشت مو به مرور زمان و با استفاده از مراقبت های ویژه ای که پزشکان پیشنهاد می کنند رفع خواهد گردید با این وجود در موارد خاصی نیز ممکن است عوارض و مشکلاتی از قبیل ایجاد لایه نامناسب و اضافی در ناحیه عمل یا اسکار و حتی در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی و مراقبتی عفونت نیز ایجاد شده و مشکلاتی را برای افراد ایجاد نماید. در این مطلب سعی کرده ایم تا ضمن آشنایی شما با انواع عمل هایی که به منظور کاشت و ترمیم مو صورت میگیرد همچنین نکاتی را در خصوص رفع بهتر و بیشتر رفع خط بخیه در کاشت مو تقدیم شما عزیزان نماییم. فراموش نکنید شما پس از پایان این مطلب به راحتی می توانید با انواع عمل های کاشت مو و راه های مراقبت و رفع خط بخیه در کاشت مو آشنا شوید.

رفع خط بخیه در کاشت مو؛ ساده و طبیعی

رفع خط بخیه در کاشت مو؛ ساده و طبیعی

رفع خط بخیه در کاشت مو با توجه به نوع زخم و مدت زمانی که به منظور بهبود محل زخم یا اسکار مربوط به این عمل لازم است متفاوت می باشد. بدین معنی که به دلیل عوامل مختلفی از قبیل میزان مقاومت بدن، سرعت ترمیم و بازسازی پوست و سن فرد رفع خط بخیه در کاشت مو نیز می تواند در مدت زمان کمتر یا بیشتری صورت گیرد و ترمیم این ناحیه تابع این عوامل میباشد. نخستین چیزی که باید فرد در نظر بگیرد این واقعیت است که به همان اندازه که عمل کاشت مو ساده و در عین حال یک عمل ترمیمی بوده که در نهایت به زیبایی شما منجر می شود. رفع خط بخیه در کاشت مو نیز طبیعی و به سادگی می تواند انجام گیرد.

به عبارت دیگر وجود خط بخیه با توجه به نوع عمل شما در کاشت مو امری بسیار طبیعی به نظر می رسد. هر چند زمانی که از بخیه حرف می زنیم باید به این نکته نیز اشاره کنیم که چنان نیست که این بخیه ها آنقدر عمیق برجسته بوده و به چشم بیاید بلکه می تواند در حد یک نوار باریک حداکثر 2 یا 3 سانتی متری ظاهر شود که با سایر عمل های جراحی با بخیه های بزرگ و دارای ماندگاری بیشتری از این حیث متفاوت است. البته درصد ناچیزی را نیز برای سایر عوامل از قبیل وجود بیماری ها و عوارض دیگر و زمینه ای یا ایجاد اسکار عمیق در نظر گرفت که در موارد متعددی می تواند در صورتی که معاینات اولیه و نظارت پزشکان و متخصصان حوزه سلامت پوست و مو به دقت صورت گیرد کمتر شاهد چنین عوارضی در این زمینه باشیم.

خط بخیه در کاشت مو و آشنایی با روش های ترمیم مو

خط بخیه در کاشت مو و آشنایی با روش های ترمیم مو

به همان اندازه که رفع خط بخیه در کاشت مو می تواند برای کسانی که از این شیوه استفاده کرده اند مهم باشد انتخاب نوع عمل نیز می تواند در این زمینه تاثیرگذار باشد. در ادامه شما را با برخی از رایج ترین شیوه های کاشت و ترمیم مو بیشتر آشنا خواهیم کرد. در واقع مهمترین روش های کاشت مو در ایران که همزمان با پیشرفته ترین متدهای کاشت مو در جهان صورت می گیرد. به موازات استفاده از هر یک از روش هایی که در زیر به آنها اشاره می کنیم خط بخیه نیز می تواند متفاوت باشد که هر یک از این موارد را مورد بحث و بررسی مختصر قرار خواهیم داد. این موارد عبارتند از:

خط بخیه در کاشت مو به روش اف یو تی (fut)

در روش اف یو تی برداشتن یک لایه نواری نازک از فولیکول های مو موجب برجای ماندن خط بخیه در این ناحیه می شود. عمدتا نواحی پشت سر هدف این نوع عمل قرار گرفته که به اصطلاح از بانک موی غنی تری برخوردار بوده و به منظور برداشت این نوار که قطر آن به 2 تا 3 سانتی متر می رسد و پیشگیری از هر نوع عفونت و ترمیم محل از بخیه استفاده می شود. مدت زمان رفع خط بخیه در کاشت مو در عمل اف یو تی می تواند از چند ماه تا یک سال  و بیشتر نیز به طول بینجامد.

خط بخیه در کاشت مو به روش اف یو ای (fui)

در این روش فولیکول مو به صورت تکی برداشته شده و در محل مورد نظر کاشته می شوند. بنابراین عوارض و نشانه های عمل در حد برجا ماندن زخم های میلی متری بوده و خط بخیه در مقایسه با روش اف یو تی نازک تر می باشد. ترمیم خط بخیه در این روش نیز زودتر انجام می گیرد.

خط بخیه در کاشت مو به روش اف ای تی (fit)

یکی از روش های پرکاربرد و نوین بوده که در آن از شیوه پانچ استفاده شده و در نتیجه خبری از خط بخیه و سایر موارد از جمله زخم نیست. این روش می تواند در نوع خود می توان یکی از شیوه های کم خطر کاشت مو برشمرده شود.

خط بخیه در کاشت مو به روش اس یو تی (sut)

از روش اس یو تی به عنوان مدرن ترین شیوه کاشت مو با استفاده از لیزر نام برده می شود و بدون عوارض و مشکلات شایع در این زمینه بوده و امروزه جایگزین بسیاری از روش های قدیمی کاشت مو شده است.