بسیاری از افراد از داشتن غبغب رنج می برند و دوست دارند که آن را برای همیشه از بین ببرند ما در این مقاله می خواهیم مطالبی را برای رفع غبغب به شما آموزش دهیم تا شما با توجه کردن به آن ها به از بین رفتن و رفع غبغب خود کمک کنید.علاوه بر چاقی شل شدن پوست و عوامل ژنتیکی در به وجود آمدن غبغب نیز بسیار موثر می باشند.

غبغب به شرایطی گفته می شود که در آن یک لایه چربی زیر پوستی زیر چانه فرد به وجود می آید. بیشتر افراد چاق و آن هایی که اضافه وزن دارند غبغب را تجربه می کنند. اما گاهی ممکن است افرادی که اضافه وزن ندارند نیز غبغب را تجربه کنند.

اگر شما جزء آن دسته افرادی هستید که بر اثر چاقی یا اضافه وزن دچار غبغب شده اید باید از رژیم غذایی مناسب برای رفع غبغب استفاده کنید که در اینجا به آن می پردازیم.

رفع غبغب با رژیم غذایی مناسب

رفع غبغب با رژیم غذایی مناسب

  • در طول روز به میزان 4 وعده از سبزیجات استفاده کنید.
  • در طول روز به میزان سه وعده میوه بخورید.
  • از مواد غذایی فراوری شده بپرهیزید و به جای استفاده از غلات تصفیه شده از غلات کامل استفاده کنید.
  • از پروتئین های کم چربی از جمله ماهی و مرغ استفاده کنید.
  • از مصرف مواد غذایی سرخ شده جلوگیری کنید  و تا جایی که می توانید از آن ها استفاده نکنید.
  • از لبنیات کم چرب استفاده کنید و همچنین مصرف شکر خود را کاهش دهید.

رعایت این نکات در برنامه غذایی خود موجب کاهش وزن شما و در نتیجه رفع غبغب می شود. علاوه بر رژیم غذایی افرادی که دچار اضافه وزن یا چاقی می باشند باید ورزش های مناسب صورت که موجب از بین رفتن غبغب می شوند را به  درستی انجام دهند تا غبغب آن ها به  مرور زمان از بین برود.

حرکت و ورزش هایی که به رفع غبغب کمک می کنند

حرکت و ورزش هایی که به رفع غبغب کمک می کنند

تمرین توپ زیر چانه

یک توپ به قطر 25 سانتی متر را تهیه کنید و زیر چانه خود بگذارید سپس با چانه ی خود به توپ فشار وارد کنید و این حرکت را حدود 25 الی 30 بار در طول روز انجام دهید.

کشش فک

ابتدا سعی کنید سر خود را به سمت عقب خم کنید طوری که حالت چشم های شما به سمت سقف باشد. سپس فک پایینی خود را به سمت جلو بیاورید به طوری که فشار زیر چانه خود را احساس کنید. به مدت 10 الی 15 ثانیه فک خود را به این حالت نگه دارید و این حرکت را می توانید در طول روز 4 الی 5 بار انجام دهید.

کشش زبان

ابتدا مستقیم به جلو خیره شوید و زبان خود را تا جایی که ممکن است بیرون بیاورید و بعد از آن سعی کنید زبان خود را به سمت بینی بالا بیاورید و به مدت 10 تا 15 ثانیه در همین حالت بمانید و بعد از آن به حالت اولیه خود برگردید.

جمع کردن لب ها

سر خود را به سمت عقب ببرید و نگه دارید سپس به سقف خیره شوید و لب های خود را به سمت جلو و به حالت بوسیدن به مدت 15 ثانیه نگه دارید و این حرکت را چند بار در طول روز انجام دهید.

کشش گردن

ابتدا سر خود را به عقب ببرید و به سقف خیره شوید سپس زبان خود را به سمت سقف دهانتان ببرید و آن را فشار دهید و حدود 5 ثانیه نگه دارید و چندین بار این حرکت را انجام دهید.

کشش فک از کنار

در این حرکت نیز همانند سایر حرکت ها باید سر خود را به عقب ببرید و به سقف خیره شوید. سپس سر خود را به سمت راست بچرخانید و فک خود را به سمت جلو بکشید و به مدت 10 ثانیه در این حالت بمانید و بعد از 10 ثانیه این حرکت را برای سمت چب هم انجام دهید.

سایر روش های درمانی برای رفع غبغب

سایر روش های درمانی برای رفع غبغب

لیپوساکشن

لیپوساکشن یکی از روش های تاثیر گذار برای رفع غبغب می باشد در این روش از گرما جهت از بین رفتن غبغب استفاده می کنند و در طول درمان از ماده ی بی حسی استفاده می کنند تا شما دردی را احساس نکنید همچنین این روش موجب از بین بردن چربی های اضافه می شود و در از بین بردن پوست اضافه تاثیری ندارد.

مزوتراپی

مزوتراپی نیز یکی دیگر از روش های درمانی برای رفع غبغب می باشد که در این روش مقداری مواد حلال چربی را به پوست فرد تزریق می کنند و این کار باید با دقت بالایی انجام شود و شش جلسه برای رفع غبغب در این روش نیاز می باشد.