روزها و سال‌های عمر ما به سرعت سپری می‌شود و سن بالا می‌رود، و زمانی می‌رسد که وقتی در آینه به خود نگاه می‌کنیم صورتی پر از چین و چروک می‌بینیم. یکی از نواحی که علائم پیری بسیار در آن مشهود می‌شود، ناحیه زیر چشم است. نازکی پوست زیر چشم باعث شده تا این ناحیه بسیار در برابر آسیب‌های ناشی از نور آفتاب و تاثیرات سن، حساس باشد. بالا رفتن سن باعث می‌شود که پوست انعطاف‌پذیری و قابلیت ارتجاعی خود را از دست بدهد، در نتیجه چین و چروک‌های زیر چشم هم نمود بیشتری پیدا خواهند کرد. مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا در این مقاله درمان‌هایی را برای چروک‌ زیر چشم معرفی کرده است.

تزریق ژل برای رفع چروک زیر چشم

تزریق ژل برای رفع چروک زیر چشم

یکی از بهترین راه‌ها برای رفع چروک زیر چشم، تزریق ژل می‌باشد. فیلرهای پوستی حجم از دست رفته پوست را بازگردانده و پس از تزریق، نتایج آن‌ها فوراً قابل مشاهده می‌باشد. تزریق ژل زیر چشم علاوه بر رفع چین و چروک‌ها، تورفتگی و سیاهی زیر چشم را هم کاهش می‌دهد.

درست است که تزریق ژل باعث رفع چین و چروک‌های پوستی می‌شود اما نمی‌تواند از به وجود آمدن چین و چروک‌ها در آینده جلوگیری کند. دو نمونه از بهترین فیلرهای پوستی برای تزریق زیر چشم عبارتند از ژوویدرم و رستیلن.

مراقبت از پوست با لوسیون‌ها و کِرِم‌ها

مراقبت از پوست با لوسیون‌ها و کِرِم‌ها

محصولات مراقبت از پوست نمی‌توانند خیلی چین و چروک‌ها را کاهش دهند اما استفاده از آن‌ها در جلوگیری از به وجود آمدن چین و چروک‌های بیشتر بسیار موثر است. با مرطوب کردن و محافظت از پوست زیر چشم می‌توانید از به وجود آمدن چین و چروک‌های جدید در زیر چشم جلوگیری کنید. درست است که استفاده از محصولات مراقبتی پوست بهترین درمان نیست اما اگر از آن‌ها در کنار درمان‌های زیبایی دیگر استفاده کنید بسیار موثر خواهند بود.

بوتاکس برای رفع چروک زیر چشم

بوتاکس برای رفع چروک زیر چشم

اگر فردی هستید که زیاد با حالات چهره خود بازی می‌کنید، تزریق بوتاکس برای درمان چروک زیر چشم بسیار مناسب خواهد بود. با تزریق بوتاکس می‌توان خطوط و چین و چروک‌های ظریف، خط خنده، خط اخم و نواحی مختلف صورت را درمان کرد. تزریق بوتاکس باعث ریلکس شدن ماهیچه‌های اطراف چشم شده، در نتیجه چین و چروک‌های این ناحیه را کاهش می‌دهد. ریلکس شدن عضلات صورت باعث می‌شود که صورت به حالات جدید خود عادت کرده، در نتیجه چین و چروک‌های کمتری شکل می‌گیرد.

لایه‌برداری شیمیایی

لایه‌برداری شیمیایی

در این روش از ترکیبی از مواد شیمیایی برای لایه‌برداری پوست زیر چشم استفاده می‌شود. برداشته شدن لایه‌های بیرونی پوست باعث می‌شود تا لایه‌های سالم و تازه پوست که چین و چروک و خطوط ظریف کمتری دارند پدیدار شوند. پوست پس از انجام لایه‌برداری شیمیایی شفاف‌تر و شاداب‌تر می‌شود.