ژوویدرم یکی از محصولات مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) است که از هیالورونیک اسید ساخته می‌شود. ژوویدرم فیلری جدید و شگفت‌انگیز است که علاوه بر تاثیر شگرف خود، نسبت به فیلرهای دیگر ماندگاری بیشتری دارد. اسید هیالورونیک ماده‌ای است که به طور طبیعی در بدن انسان یافت می‌شود. چون اسید هیالورونیک موجود در ژوویدرم به وسیله بیوسنتز در آزمایشگاه ساخته می‌شود لازم نیست که داوطلب پیش از تزریق ژل تست آلرژی بدهد. اگر می‌خواهید در مورد تزریق ژل در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا بیشتر بدانید با ما همراه باشید.

کاندیدای تزریق ژل ژوویدرم

کاندیدای تزریق ژل ژوویدرم

بهترین کاندیدای این درمان افرادی هستند که می‌خواهند خطوط و چین و چروک‌های ظریف صورت را از بین برده و یا لب‌های خود را برجسته کنند. بهتر است که خانم‌های باردار و شیرده این درمان را انجام ندهند.

چه نواحی را می‌توان با تزریق ژل ژوویدرم درمان کرد؟

چه نواحی را می‌توان با تزریق ژل ژوویدرم درمان کرد؟

تزریق ژل ژوویدرم  برای همه نواحی صورت شامل چین و چروک‌های اطراف بینی و دهان و پیشانی مناسب است. با این درمان می‌توان صورت را کانتور کرده و ظاهر اِسکارها را بهبود بخشید. می‌توان از تزریق ژل ژوویدرم برای افزایش سایز و شکل لب‌ها استفاده کرد. همه این نواحی پس از تزریق ژل ژوویدرم ظاهری بهتر پیدا خواهند کرد.

اگر دچار اِسکار شدید هستید یا پوست‌تان نازک و شُل است ممکن است این درمان خیلی موثر نباشد. اما ژوویدرم در اکثر موارد برای افراد مختلف گزینه خوبی محسوب می‌شود. توجه داشته باشید که نتایج تزریق ژل ژوویدرم طولانی مدت است اما نهایتاً موقتی است.

فرآیند درمان

فرآیند درمان

تزریق ژل ژوویدرم فرآیندی ساده بوده و مشابه تزرق ژل‌های دیگر است. در این درمان ژل ژوویدرم توسط سرنگ‌هایی با سوزن نازک به نواحی که دچار چین و چروک هستند تزریق می‌شود. این درمان درد بسیار کمی داشته و نتایجی فوری و طولانی مدت را در بر دارد. برخی افراد برای دستیابی به نتایج بهتر ترجیح می‌دهند که از ترکیب درمان‌های تزریق ژل ژوویدرم و تزریق بوتاکس استفاده کنند.

از آنجایی که این ژل از اسید هیالورونیک ساخته می‌شود احتمال بروز واکنش آلرژیک و ابتلا به عوارض جانبی دیگر بسیار کم است.

تزریق ژل ژوویدرم نسبت به تزریق فیلرهای دیگر درد درد و ناراحتی کمتری ایجاد می‌کند و نتایج به دست آمده از آن بسته به فرد چیزی بین 6 الی 9 ماه ماندگاری دارند. از آنجایی که این ژل از اسید هیالورونیک ساخته می‌شود احتمال بروز واکنش آلرژیک و ابتلا به عوارض جانبی دیگر بسیار کم است.

آمادگی برای تزریق ژل ژوویدرم

آمادگی برای تزریق ژل ژوویدرم

سه روز پیش از درمان باید مصرف داروهای ضد التهاب یا آسپیرین را متوقف کنید. پیش از درمان باید آرایش خود را پاک کرده و صورت خود را کاملاً تمیز نمایید. پس از اینکه درمان کامل شد می‌توانید از محصولات مراقبتی پوست استفاده کرده و آرایش کنید. درست است که این درمان نیازی به انجام تست آلرژی ندارد اما افرادی که سابقه ابتلا به آلرژی‌های شدید دارند کاندیدای خوبی برای تزریق ژل ژوویدرم نیستند.

فرآیند تزریق ژل ژوویدرم

فرآیند تزریق ژل ژوویدرم

دکتر ژل ژوویدرم و سرنگ مخصوصش را از بسته‌بندی خارج می‌کند. چون ژوویدرم فیلری نرم است دکتر می‌تواند با استفاده از سوزن‌های نازک و بدون ایجاد هیچ‌گونه فشاری آن را تزریق کند.

گرچه که دکتر برای به حداقل رساندن درد بر روی ناحیه تحت درمان کرم بی‌حسی موضعی اعمال می‌کند. ژوویدرم معمولاً در لایه‌های میانی و عمیق پوست تزریق می‌شود و این امر به میزان اصلاح مورد نیاز بستگی دارد. جلسه درمانی چیزی حدود 30 دقیقه طول می‌کشد.

نحوه عملکرد ژوویدرم

نحوه عملکرد ژوویدرم

پوست به طور طبیعی اسید هیالورونیک تولید می‌کند که ماده‌ای قندی است و مسئول حفظ رطوبت پوست و سطح مواد مغذی در سلول‌های پوست است. این ماده همچنین تضمین کننده حجم و همواری پوست است. متاسفانه با بالا رفتن سن توانایی پوست برای تولید اسید هیالورونیک کاهش می‌یابد. ژل ژوویدرم از ذرات اسید هیالورونیک تشکیل شده است و هنگامی که به پوست تزریق می‌شود خطوط، چین و چروک‌ها و تو رفتگی‌های پوست را پُر کرده و در واقع اسید هیالورونیکی که به مرور جذب بدن شده است را بازیابی می‌کند و باعث جوان شدن پوست می‌گردد.

محصولات ژوویدرم فرمول‌های متفاوتی دارند و میزان اثرگذاری و قدرت آن‌ها با یکدیگر متفاوت است، بنابراین می‌توان آن‌ها را بسته به نیازهای داوطلب به کار گرفت. درست است که این درمان نتایج مطلوب و بلند مدتی را در بر دارد، اما افرادی که دچار چین و چروک‌های شدید هستند و پوست شُلی دارند، بهتر است که عمل‌های جراحی زیبایی مانند لیفت صورت یا لیفت پیشانی را انجام دهند.

دوره نقاهت، نتایج و درمان مجدد

دوره نقاهت، نتایج و درمان مجدد

بهتر است پس از تزریق ژل ژوویدرم تا چند روز ناحیه تحت درمان را لمس نکرده و ماساژ ندهید؛ البته می‌توانید آرایش معمول روزانه را انجام دهید. بهتر است که تا دو هفته از قرار گرفتن در معرض گرما، سرما و نور مستقیم آفتاب اجتناب کنید. پس از تزریق ژل ژوویدرم حتماً باید از کرم ضد آفتاب استفاده کرده و از محصولات پوستی که دارای الکل هستند استفاده ننمایید.

ژل ژوویدرم به دلیل ترکیب پیوندی و استحکام ویسکوزیته‌ای که دارد نسبت به فیلرهای دیگر دیرتر جذب بدن می‌شود.

برخی دکترها از داوطلب می‌خواهند که در جلسات پیگیری درمان شرکت کنند تا چین و چروک‌هایی که در جلسه درمان اولیه از قلم افتاده‌اند و درمان نشده‌اند هم رفع گردند، البته به ندرت پیش می‌آید که به چنین کاری نیاز باشد. به مرور زمان اسید هیالورونیک موجود در ژل ژوویدرم جذب بدن می‌شود. ژل ژوویدرم به دلیل ترکیب پیوندی و استحکام ویسکوزیته‌ای که دارد نسبت به فیلرهای دیگر دیرتر جذب بدن می‌شود، بنابراین می‌توانید از تاثیرات بلند مدت آن بهره‌مند شوید.

مزایا و معایب ژل ژوویدرم

مزایا و معایب ژل ژوویدرم

با استفاده از این درمان می‌توان ظاهر چین و چروک‌ها را بهبود بخشیده و لب‌ها را برجسته‌تر کرد. خطرات این درمان بسیار کم است زیرا ترکیبات تشکیل دهنده این ژل به طور طبیعی در بدن تولید می‌شود، در نتیجه باعث بروز واکنش آلرژیک نمی‌گردد. احتمال دارد که محل تزریق ژل دچار کمی ورم شود که این کاملاً طبیعی است و در مدت زمان کمی فروکش می‌کند.

سوالات متداول تزریق ژل ژوویدرم

سوالات متداول

ژوویدرم از چه چیزی ساخته شده است؟

ژل ژوویدرم از اسید هیالورونیک ساخته شده که یک ماده قندی است. این ماده که به طور طبیعی در بدن تولید می‌شود، حجم و انعطاف‌پذیری پوست را حفظ می‌کند. اسید هیالورونیک رطوبت و مواد مغذی پوست را حفظ می‌کند.

با بالا رفتن سن تولید این ماده در پوست کاهش پیدا می‌کند. اسید هیالورونیک موجود در ژوویدرم تحت یک فرآیند پیشرفته تولید می‌شود. نرمی و انعطاف‌پذیری این ژل به اندازه‌ای است که قطعاً نتایجی طبیعی را برایتان به ارمغان خواهد آورد.

آیا پیش از تزریق ژل باید تست آلرژی انجام شود؟

این فیلر بر خلاف فیلرهای کلاژنی که ممکن است باعث بروز واکنش آلرژیک شوند، نیازی به انجام تست آلرژی ندارد. اسید هیالورونیک موجود در ژوویدرم از طریق بیوسنتز ساخته شده و ریشه حیوانی ندارد بنابراین کاملاً با بدن انسان سازگاری دارد.

تفاوت بین ژوویدرم و ستیلن چیست؟

میزان غلظت اسید هیالورونیک در ژوویدرم نسبت به رستیلن بیشتر است، بنابراین ژوویدرم ماندگاری بیشتری دارد. برخی دکترها و افرادی که تزریق ژل را انجام داده‌اند معتقدند که نتایج حاصل از تزریق ژل ژوویدرم طبیعی‌تر از نتایج تزریق ژل رستیلن است.

آیا نتایج تزریق ژل ژوویدرم فوراً قابل مشاهده خواهد بود؟

بله. پس از تزریق ژل بلافاصله متوجه کاهش چین و چروک‌ها می‌شوید، البته نتایج در طی چند روز پس از درمان بهبود بیشتری خواهند داشت.

آیا تزریق ژل ژوویدرم دوره نقاهت دارد؟

این درمان هیچگونه دوره نقاهتی ندارد. افرادی که این درمان را انجام می‌دهند می‌توانند بلافاصله پس از آن به فعالیت‌های روزمره خود باز گردند، البته ممکن است محل تزریق ژل کمی دچار قرمزی و درد باشد.

آیا این درمان عوارض دارد؟

عوارض این درمان بسیار کم و نادر هستند و معمولاً پس از یک هفته خود به خود از بین می‌روند. عوارض معمولاً ناشی از خود عمل تزریق می‌باشند. قرمزی، حساسیت، ورم، سفتی و کبودی پوست برخی از این عوارض هستند. از آنجایی که این فیلر از اسید هیالورونیک ساخته شده، باعث بروز هیچگونه واکنش آلرژیکی نمی‌گردد.

آیا ژوویدرم مورد تایید FDA قرار گرفته است؟

بله، سازمان غذا و داروی آمریکا این ژل را تایید کرده است. ژل ژوویدرم فرمول‌های مختلفی دارد، به همین دلیل دکتر می‌تواند بر اساس نیازها و اهداف داوطلب از انواع ژل ژوویدرم استفاده کند.