اگر به دنبال درمانی دائمی برای ریزش موهای خود هستید بهترین گزینه کاشت مو ثابت است. امروزه با توجه به پیشرفت‌هایی که در زمینه کاشت مو صورت گرفته می‌توان به نتایجی طبیعی دست پیدا کرد. متخصصان در حال حاضر می‌توانند چندین فولیکول مو را به طور همزمان بکارند. این پیشرفت‌ها باعث شده که نتایج این درمان مثل دهه 70 یا 80 غیرطبیعی نشود. در آن زمان‌ها از روش پلاگ مو یا همان برداشتن تکه‌ای موها برای پُر کردن نواحی کم پشت و بدون مو استفاده می‌شد. اما امروزه پلاگ مو روشی قدیمی با نتایجی نامطلوب محسوب می‌شود.

به دنبال بهترین خدمات زیبایی و کاشت مو هستید؟

ما با به‌روزترین تجهیزات و مجرب‌ترین جراحان و پزشکان در کنار شما هستیم.

برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰

بهبود تکنیک‌های ایجاد خط مو و کاشتن مو در نواحی کم پشت باعث شده که بتوان با کاشت مو پایدار به نتایجی طبیعی دست یافت، نتایجی که حتی یک آرایشگر یا متخصص مد هم نمی‌تواند موهای جدید را از موهای دیگر تشخیص دهد.

نتایج کاشت مو ثابت به متخصص بستگی دارد

نتایج کاشت مو ثابت به متخصص بستگی دارد

در حالیکه پیشرفت‌ها باعث شده تا بتوان به ظاهری طبیعی‌تر دست پیدا کرد اما نتایج درمان بسیار به متخصص یا دکتری که انتخاب می‌کنید بستگی دارد. دکتری که انتخاب می‌کنید باید درک خوبی از انواع ریزش مو داشته و بتواند به روزترین تکنیک‌های درمانی را به کار گیرد. متخصصان پوست و مو یکی از بهترین گزینه‌ها برای انجام کاشت موهای فیکس هستند و دانش خوبی را در این زمینه دارند. دکترهایی که تجربه زیادی در زمینه کاشت مو پایدار دارند می‌توانند به شما بگویند که آیا کاندیدای خوبی برای این درمان هستید یا خیر.

چه کسانی کاندیدای خوبی برای کاشت موی ثابت هستند؟

چه کسانی کاندیدای خوبی برای کاشت موی ثابت هستند؟

تمامی خانم‌ها و آقایان از نژادها و قومیت‌های مختلف می‌توانند کاندیدای خوبی برای کاشت مو ثابت باشند. برای انجام این درمان به دو چیز نیاز دارید:

1- موهای سالم کافی برای برداشتن و کاشت در ناحیه‌ای که دچار کچلی است.

2- داشتن قابلیت رشد مو در نواحی که موها کم پشت شده یا ریزش دارند.

دکتر در طی جلسه مشاوره پوست سر شما را مورد بررسی و معاینه قرار داده و به شما می‌گوید که آیا این دو عامل را دارا هستید یا خیر.

ممکن است برای فهمیدن اینکه چرا به ریزش مو مبتلا هستید مجبور به انجام آزمایش خون شوید. با این کار می‌توان برخی از علل ریزش مو را بررسی کرد. برخی افراد باید عمل بافت برداری (بیوپسی) از پوست سر را انجام دهند. دکتر می‌تواند در جلسه مشاوره هم عمل بیوپسی پوست سر را انجام دهد.

اگر معاینات و تست‌ها نشان دهند که کاندیدای خوبی برای کاشت موهای فیکس هستید، دکتر می‌تواند تا حدی نتایج را برایتان پیش‌بینی کند. دکتر در این جلسه فرآیند کاشت مو ثابت را به طور کامل برایتان شرح خواهد داد. ممکن است دستیابی به موهایی خیلی پُر پشت و کامل غیر واقع‌بینانه باشد اما پُر شدن نواحی که دچار ریزش هستند کاملاً امکان‌پذیر است.

فرآیند کاشت موی ثابت

فرآیند کاشت موی ثابت

عمل کاشت مو ثابت چیزی بین 4 الی 8 ساعت طول می‌کشد. اگر تعداد موهای مورد نیاز برای کاشت زیاد باشد ممکن است که عمل طی دو روز انجام شود. اکثر افراد در طی عمل کاشت مو کاملاً هشیار هستند. معمولاً برای این عمل از بی‌حسی موضعی در نواحی مورد نظر استفاده می‌شود. برخی از داوطلبان هم ترجیح می‌دهند که مُسَکن استفاده کنند تا در طول عمل ریلکس باشند.

پس از بی‌حس شدن ناحیه اهداء، موهای سالم از این ناحیه برداشته می‌شوند. دکتر بسته به شرایط داوطلب یا نواری از پوست سر را که حاوی موهای سالم است برداشته و یا فولیکول‌های مو را به صورت تک به تک بر‌می‌‍دارد. روش دوم زمان بیشتری را می‌گیرد اما مزیتش این است که بر خلاف روش اول، اِسکاری بلند در پشت سرتان باقی نمی‌گذارد. اگر قصد دارید تا در آینده موهای خود را بسیار کوتاه کنید روش دوم برایتان مناسب‌تر خواهد بود.

بسته به تعداد موهایی که باید کاشته شود ممکن است 2 یا 3 نفر از تیم پزشکی برای تکمیل این فرآیند لازم باشند.

پیش از اینکه دکتر بخواهد موها را در ناحیه طاسی سر بکارد، تکنسین‌ها باید موهای برداشته شده از سر را آماده کنند. دکتر هم باید ناحیه مورد نظر برای کاشت را آماده کند. بسته به تعداد موهایی که باید کاشته شود ممکن است 2 یا 3 نفر از تیم پزشکی برای تکمیل این فرآیند لازم باشند. پس از اینکه موها کاشته شد، نواحی تحت درمان پانسمان شده و دکتر دستورالعمل‌های مربوط به حفظ و نگهداری نواحی تحت درمان را در اختیار شما قرار خواهد داد.

چه زمانی می‌توانم شاهد نتایج نهایی درمان باشم؟

چه زمانی می‌توانم شاهد نتایج نهایی درمان باشم؟

اکثر افراد پس از 6 الی 9 ماه می‌توانند شاهد نتایج نهایی کاشت مو ثابت باشند. این مدت زمان برای برخی افراد تا 12 ماه طول می‌کشد. بسیار مهم است که بدانید بین 2 الی 8 هفته پس از عمل کاشت مو پایدار، موهای کاشته شده می‌ریزند. این جزء فرآیند طبیعی درمان است. ممکن است پس از گذشت 3 ماه موهای کاشته شده نازک‌تر از روز اول خود به نظر برسند که این هم کاملاً طبیعی است.

مصرف دارو در حفظ نتایج موثر است

مصرف دارو در حفظ نتایج موثر است

دکتر جهت دستیابی به بهترین نتایج داروهایی را برایتان تجویز می‌کند تا از این طریق ریزش مو را درمان کند. مصرف دارو بسیار موثر است زیرا ممکن است ریزش مو پس از عمل کاشت مو ثابت هم ادامه پیدا کند. مصرف دارو می‌تواند فرآیند ریزش و نازک شدن موها را کُندتر کند. با این کار می‌توانید نتایج حاصل از کاشت مو ثابت را تا چندین سال حفظ کنید.