شقیقه یکی از نواحی است که معمولاً در جوان‌سازی صورت از آن غفلت می‌شود. می‌توان گودی شقیقه‌ها را با تزریق ژل درمان کرد. گودی شقیقه به طور طبیعی و با بالا رفتن سن اتفاق می‌افتد. تغییر ساختار استخوان‌ها، حجم چربی، عضلات و بافت‌های پیوندی همگی دست به دست هم داده و باعث گودی شقیقه می‌شوند. کاهش وزن و ورزش سنگین می‌تواند کاهش چربی در ناحیه شقیقه را تشدید کند.

شقیقه ناحیه‌ای است که رگ‌های زیادی در آن وجود دارند بنابراین دکتر تزریق کننده ژل باید درک کاملی از آناتومی صورت و رگ‌های موجود در آن داشته باشد تا بتواند تزریق ژل شقیقه را بدون ایجاد هیچ مشکلی انجام دهد.

تزریق ژل شقیقه

گودی شقیقه باعث می‌شود که صورت لاغر و استخوانی به نظر برسد. شقیقه یکی از اولین نواحی است که کاهش وزن بر روی آن تاثیر می‌گذارد و حجم خود را از دست می‌دهد. اغلب افراد مدل موی خود را طوری درست می‌کنند تا گودی شقیقه را بپوشاند. با تزریق ژل می‌توان تورفتگی یا گودی شقیقه را درمان کرد.

تزریق ژل شقیقه با یک سوزن تیز یا میکرو کانولا انجام می‌شود. با استفاده از تکنیک‌های خاص می‌توان از تزریق به رگ‌های خونی اجتناب کرد. معمولاً تزریق 1 یا 2 میلی‌لیتر فیلر برای شقیقه‌ها کافیست. با تکنیک تزریق به وسیله سوزن می‌توان فیلر را در لایه‌های عمیق‌تری از پوست تزریق کرد که البته در این روش برای ایجاد حجم مناسب باید فیلر بیشتری تزریق شود. تکنیک کانولا نیازمند فیلر کمتری است، اما چون در این روش تزریق در لایه‌های سطحی‌تر پوست صورت می‌گیرد ممکن است باعث ایجاد ناهمواری در پوست شود.

در صورتی که از نتایج به دست آمده ناراضی بودید می‌توان با تزریق آنزیم هیالورونیداز اثر آن‌ها را از بین برد.

می‌توان از فیلرهای مختلفی برای تزریق به شقیقه استفاده کرد که متداول‌ترین آن‌ها فیلرهای اسید هیالورونیک هستند. تاثیر این فیلرها موقتی بوده و در صورتی که از نتایج به دست آمده ناراضی بودید می‌توان با تزریق آنزیم هیالورونیداز اثر آن‌ها را از بین برد. ماندگاری فیلرها به نوع فیلر و بدن و پوست فرد بستگی دارد.

نام فیلر نوع فیلر ماندگاری برگشت‌پذیری ملاحظات
اسید هیالورونیک فیلر موقت 6 الی 12 ماه برگشت‌پذیر با هیالورونیداز رابطه خوبی با آب برقرار کرده و ممکن است به دلیل هیدراته شدن باعث به وجود آمدن ناهمواری و توده در پوست شود که می‌توان با تزریق هیالورونیداز این مشکل را برطرف کرد.
پُلی اِل لاکتیک اسید محرک کلاژن 12 الی 36 ماه برگشت نا‌پذیر باعث به وجود آمدن توده و گره در سطح پوست شده که همیشه نمی‌توان آن‌ها را از بین برد.
رادیس محرک کلاژن 12 الی 18 ماه برگشت نا‌پذیر از حامل متیل سلولز استفاده می‌کند که پس از 3 ماه از بین رفته و کلاژن جای آن را می‌گیرد.
چربی چربی بدن دائمی برگشت نا‌پذیر برای افرادی مناسب است که به دنبال نتایجی طبیعی و دائم هستند. در این روش چربی بدن فرد با استفاده از لیپوساکشن استخراج شده و به شقیقه تزریق می‌شود. جهت دستیابی به نتایج مطلوب به چندین جلسه درمانی نیاز خواهد بود.

چگونه می‌توان با تزریق ژل شقیقه صورت را جوان‌تر کرد؟

چگونه می‌توان با تزریق ژل شقیقه صورت را جوان‌تر کرد؟

شقیقه‌ها در کناره صورت و در کنار چشم‌ها قرار دارند. دُم ابروها در جلوی شقیقه‌ها به اتمام می‌رسد و لبه بالایی با پیشانی تلاقی می‌کند. بالا رفتن سن باعث کاهش حجم شقیقه‌ها می‌شود. در واقع گودی شقیقه‌ها بخشی از فرآیند طبیعی پیری پوست است. بافت نرم و استخوان‌های این ناحیه به مرور زمان تحلیل رفته و عضلات و بافت‌های پیوندی ضعیف‌تر می‌شوند؛ در نتیجه پشتیبانی ساختاری در ناحیه شقیقه کاهش یافته و باعث به وجود آمدن چین و چروک‌ها و کاهش حجم این ناحیه می‌گردد.

گودی شقیقه‌ها باعث می‌شود که پیشانی پهن‌تر و شقیقه‌ها و گونه‌ها باریک به نظر برسند.

معمولاً این فرآیند در اواسط دهه 20 زندگی شروع شده و تا دهه 40 زندگی نمود بیشتری پیدا خواهد کرد. اگر به طور منظم ورزش می‌کنید، خوب غذا می‌خورید و می‌دوید، باید بدانید که احتمال دارد این عوامل روند پیری و گودی شقیقه‌ها را تشدید کنند. گودی شقیقه‌ها باعث می‌شود که پیشانی پهن‌تر و شقیقه‌ها و گونه‌ها باریک به نظر برسند. اما جای نگرانی نیست چون با تزریق ژل شقیقه می‌توان این مشکل را برطرف کرد.

پُر کردن شقیقه با تزریق ژل

پُر کردن شقیقه با تزریق ژل

اکثر افراد در فرآیند جوان‌سازی صورت، از شقیقه‌ها غافل می‌شوند. اما زمانی که به این نقطه از صورت اشاره می‌کنیم به فکر فرو می‌روند. آن‌ها متوجه می‌شوند که همواره به طور ناخودآگاه موهای خود را طوری حالت می‌دهند که این ناحیه را بپوشاند. گودی شقیقه برخی افراد خفیف است اما در صورتی که گودی شقیقه زیاد باشد می‌تواند نیمرخ صورت شما را خراب کند. گودی شقیقه باعث می‌شود که صورت پیرتر به نظر برسد. هدف از تزریق ژل شقیقه بهبود ظاهر صورت و ایجاد همواری و یکدستی در حدفاصل بین چشم‌ها و خط رویش مو است.

پس از تزریق ژل شقیقه

پس از تزریق ژل شقیقه

نتایج این درمان فوراً پس از تزریق قابل مشاهده خواهند بود. اگر ناحیه تحت درمان دچار ورم شود معمولاً پس از 2 الی 3 روز از بین خواهد رفت. در برخی افراد دو هفته طول می‌کشد تا ورم به طور کامل از بین برود. میزان ماندگاری نتایج تزریق ژل شقیقه به سن شما، میزان فیلر تزریق شده، محل تزریق آن و نوع فیلر بستگی دارد. نتایج این درمان برای اکثر افراد تا 12 ماه ماندگاری دارد.

می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا تماس حاصل نمایید.