داشتن صورت و چهره ای قرینه و بدون پستی و بلندی یکی از نشانه های مهم زیبایی است. از این رو بسیاری دوست ندارند که غبغب داشته باشند و به خوبی می دانند که غبغب خود به خود تاثیر منفی در زیبایی انسان می گذارد. از این رو افرادی که از وجود آن رنج می برند عملا دست به کوچک کردن غبغب به شیوه های مختلف می زنند.

برای این که بتوانیم ساده ترین و بهترین راه های کوچک کردن غبغب را بررسی کنیم، بهتر است ابتدا با خود غبغب به صورت کوتاه آشنا شویم و دلایل ایجاد شدن آن را بررسی کنیم.

در یک جمله اگر بخواهیم بگویم، غبغب چیزی جز چربی اشباع نیست که زیر ناحیه چانه و در قسمت فوقانی گردن ایجاد می شود. در واقع این ناحیه تبدیل به بخشی از محل ذخیره سازی چربی های اضافه بدن می شود. شاید بتوان چاقی معمولی و شکم بزرگ را تا حدی تحمل کرد، اما چرا باید یک شکم کوچکتر در زیر گلو خود داشته باشیم؟!

علل بزرگ شدن غبغب

علل بزرگ شدن غبغب

به طور کلی غبغب دلایل مختلفی می تواند داشته باشد که مهمترین آن ها ژنتیک و چاقی است. تاثیر ژنتیک در بزرگ بودن غبغب درست مانند تاثیری ژنتیک در چاقی افراد است. از این رو عملا این گونه افراد باید سعی کنند همیشه خودشان مراقب خودشان باشند زیرا مستعد بزرگ شدن غبغب هستند. بنابراین همانطور که یک فرد چاق ؤزیم های سختی برای خود دارد این افراد نیز باید رژیم بگیرند.

افراد چاق نیز به خاطر تغییر متابولیسم بدن و احتمالا کم بود جا کم کم دچار بزرگ شدن غبغب می شوند. این مورد بیشتر در خانم ها شایع است.

اما این ها تمامی دلایل ایجاد شدن غبغب نیست. استفاده از داروهای هورمونی، بد خوابیدن برای طولانی مدت و اتفاقات مرتبط با گردن می تواند باعث ایجاد غبغب در شما شود.

نکته بسیار مهمی که از این دلایل می توان کشف کرد این است که عملا ایجاد شدن غبغب چندان ساده و سریع نیز و در طول زمان رخ می دهد، بنابراین برای کوچک کردن غبغب نیز عجله نداشته باشید و به این فکر نکنید که یک شبه دست به کوچک کردن غبغب بزنید!

ورزش، راهی مناسب برای کوچک کردن غبغب

ورزش، راهی مناسب برای کوچک کردن غبغب

همانطور که در بالا مشخص شد، غبغب یک نوع چربی اشباع شده است. پس ورزش می تواند برای کوچک کردن غبغب یک راه کاملا موثر و غیر قابل انکار باشد.

در کلام ساده تر برای رفع و کوچک کردن غبغب می توانید از ورزش کردن استفاده کنید. اما چه ورزش هایی؟ به طور کلی ورزشهای مرتبط با گردن می تواند برای کوچک کردن غبغب راهکار مناسبی باشد. البته باید دقت داشت که گردن عضو بسیار حساسی محسوب می شود و انجام هرگونه ورزش های خطرناک و بسیار سنگین و ورزش هایی که به صورت دفعتی می باشند به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

شما باید در تمرین های گردن صبر و تحمل بالاتری از خود نشان بدهید و این تمرین ها را با آرامش بیشتری انجام دهید. یکی از این تمرین ها می تواند حمل کردن چند کتاب قطور و نسبتا سنگین بر بالای سر باشد. در این تمرین شما به صورت مستقیم از گردن کار می کشید.

البته بهتر است در این تمرین ها با یک مربی حرفه ای ورزشی مشورت کنید. مسلما این افراد می توانند گزینه های بسیار جذابی برای شما داشته باشند.

دیگر راه های کوچک کردن غبغب

دیگر راه های کوچک کردن غبغب

با وجود این که ورزش می تواند بهترین راه و شاید امن ترین راه کوچک کردن غبغب محسوب شود اما همیشه راه های دیگری نیز وجود دارد. یکی از این راه ها استفاده از مواد غذایی لاغری یا دمنوش های طبیعی است. این دمنوش ها به صورت کلی باعث می شوند که چربی های بدن شما کاهش پیدا کند. مسلما با کاهش این چربی ها به مرور زمان غبغب شما نیز کوچک تر می شود.

اما یکی از بهترین و شاید ساده ترین و خوشمزه ترین راه های کوچک کردن غبغب، آدامس جویدن است. در واقع جویدن آدامس بهترین نوع تمرین برای از بین بردن غبغب محسوب می شود. این کار که همراه با باز و بسته شدن فک به صورت مداوم صورت می گیرد انرژی زیادی را از بدن دریافت می کند. در این حالت مسلما غبغب رفته رفته کوچک و کوچک تر می شود. نکته جالب این روش این است که شما در حال آدامس جویدن هستید و هیچگاه به این نکته فکر نمی کنید که در حال انجام تمرینات ورزشی می باشید.

اما فارغ از تمام این روش های طبیعی که عمدتا بر اساس ورزش و حرکت بنا نهاده شده اند، روش های درمانی نیز در کوچک کردن غبغب وجود دارد. یکی از این روش ها مزوتراپی است. در واقع روش های درمانی زمانی کاربرد دارد که شما دوست دارید در سریع ترین زمان ممکن و با کمترین فعالیت دست به کوچک کردن غبغب بزنید. در مزوتراپی موادی که باعث آب شدن و کوچک شدن غبغب می شود به زیر چانه شما تزریق می شود. شاید این روش ها پاسخ خوبی داشته باشد، اما مسئله این است که در صورت عدم ورزش کردن و رعایت نکردن تغذیه درست احتمال بازگشت غبغب بسیار زیاد است.