بسیاری از افراد بعد از انجام بوتاکس دچار سردرد می شوند. ما در این مقاله می خواهیم علت سر درد بعد از بوتاکس را به شما ارائه دهیم تا زمانی که شما دچار سردرد بعد از تزریق بوتاکس شدید بدانید که چه کارهایی را باید انجام دهید تا سردرد شما برطرف شود. تزریق بوتاکس بیشتر برای رفع چین و چروک های صورت و پیشانی به کار برده می شود و عضلات صورت را فلج می کند و همچنین ممکن است عوارضی را به همراه داشته باشد. سر درد یکی از عوارض تزریق بوتاکس می باشد.

بعضی از افراد بعد از تزریق بوتاکس ممکن است دچار سردرد خفیف یا شدید شوند و این سر درد ممکن است به مدت چند ساعت تا چند روز طول بکشد.اکثر سردرد های بعد از بوتاکس خفیف می باشند و سر درد های شدید به ندرت در افراد اتفاق می افتد.شدت این سر درد ها با گذشت زمان خفیف می شود و از بین می رود.

علت سر درد بعد از بوتاکس

علت سر درد بعد از بوتاکس

 • منقبض شدن بیش از اندازه عضلات صورت به دلیل تزریق بوتاکس
 • ممکن است هنگام تزریق بوتاکس فرد با خطاهای احتمالی مواجه شود و ضربه های ناگهانی به استخوان پیشانی وارد می شود و باعث سردرد های بعد از بوتاکس شود.
 • مکان وجود ناخالصی در دوز استفاده شده در تزریق بوتاکس

خوب است این نکته ی جالب را بدانید که تزریق بوتاکس همانطور که ممکن است موجب سردرد شود اما در بعضی از موارد برای رفع سر درد های میگرنی و شدید از تزریق بوتاکس استفاده می کنند.

افرادی که از سر دردهای شدید میگرنی رنج می برند می توانند با استفاده از تزریق بوتاکس به این مشکل خود کمک کنند و باعث کمک به از بین رفتن سردرد های خود شوند.

درمان سر درد بعد از بوتاکس

درمان سر درد بعد از بوتاکس

 • زمانی که شما با سر درد بعد از بوتاکس مواجه می شوید بهتر است خیلی سریع با پزشک متخصص خود صحبت کنید و این مشکل را به او بگویید تا او راه حلی برای درمان سر درد شما ارائه دهد.
 • گاهی ممکن است پزشک به شما بگوید که از داروخانه قرص های مسکن از جمله استامینوفن، ایبوپروفن را تهیه کنید و در ساعت مشخص مصرف کنید. استفاده از این قرص ها می تواند به درد های شما کمک کند و آن ها را تسکین دهد.
 • در بعضی از موارد ممکن است پزشک به شما بگوید که تزریق بوتاکس را کنار بگذارید.
 • در بعضی از موارد پزشک معالج شما دوز مواد مصرفی را کاهش می دهد.

 برای کاهش سردرد بعد از بوتاکس از چه روش هایی می توان استفاده کرد؟

برای کاهش سردرد بعد از بوتاکس از چه روش هایی می توان استفاده کرد؟

 • اگر می خواهید بعد از بوتاکس با سر درد های کمتری مواجه شوید بهتر است قبل از تزریق بوتاکس از داروهای شل کننده عضلات و رقیق کننده خون استفاده کنید تا کمتر با سردرد مواجه شوید.
 • سیگار کشیدن ممکن است سر درد های شما را افزایش دهد پس سعی کنید قبل از تزریق بوتاکس و بعد از آن از کشیدن سیگار خودداری کنید.
 • قبل از تزریق بوتاکس استرس را از خود دور کنید و نگران نباشید زیرا ممکن است استرس موجب تشدید سردرد شما شود.
 • بعد از تزریق بوتاکس برای جلوگیری از سردرد بهتر است از کمپرسور یخ در جایی که بوتاکس انجام داده اید استفاده کنید تا درد شما کاهش یابد. توجه داشته باشید که از کمپرسور یخ بلافاصله بعد از تزریق استفاده کنید.
 • سعی کنید قبل از بوتاکس فعالیت بدنی خود را بالا ببرید و ورزش کنید تا سردرد زیادی را تجربه نکنید.
 • بعد از تزریق بوتاکس به هیچ وجه اخم نکنید و ابروهای خود را به حالت تعجب در نیاورید زیرا ممکن است با سردرد مواجه شوید.
 • قسمتی را که به آن بوتاکس تزریق کرده اید را به هیچ عنوان ماساژ ندهید و لمس نکنید زیرا ممکن است علاوه بر ایجاد سردرد آسیب های دیگری را نیز به صورت شما وارد کند.

آیا سر درد بعد از بوتاکس نگران کننده می باشد و خطرناک است؟

سر درد بعد از بوتاکس برای بسیاری از افراد خیلی آزار دهنده می باشد. البته بسیاری از افراد نیز ممکن است دچار هیچ گونه سردردی نشوند. سردرد بعد از بوتاکس یک اتفاق طبیعی می باشد و اصلا جای نگرانی وجود ندارد زیرا این سر درد ها به مرور زمان از بین می رود و فرد به حالت اولیه خود باز می گردد. این سر درد فقط یکبار اتفاق می افتد و بعد از سپری شدن یک زمان خاص سر درد های شما تمام می شود و از بین می رود.