طاسی یا عقب‌نشینی موها می‌تواند در هر سنی یا در هر مرحله‌ای از زندگی رخ دهد. اما این عارضه در آقایان معمولاً در سن 33 سالگی بروز پیدا می‌کند. البته برخی افراد در اوایل دهه دوم زندگی خود دچار ریزش مو می‌شوند. یکی از بهترین درمان‌ها برای طاسی، کاشت مو به روش FUE است. حدود یک سوم آقایان اذعان دارند که ریزش مو یکی از منابع اصلی است که باعث از بین رفتن اعتماد به نفس‌شان می‌شود. بالای 50% آقایانی که بین 24 الی 34 سال هستند معتقدند که موهایشان عقب‌نشینی داشته و حدود 40% ار آقایان جوان اظهار کردند که دوست دارند عمل کاشت مو را انجام دهند.

یکی از سوالات متداولی که از ما پرسیده می‌شود این است که چه سنی برای کاشت مو مناسب است؟ آیا من برای کاشت مو خیلی جوان یا پیر نیستم؟ اما پاسخ به این سوال می‌تواند کمی پیچیده باشد. اما در یک نگاه می‌توان گفت اگر فردی واجد شرایط انجام عمل کاشت مو باشد، دیگر سن همیشه عامل تعیین کننده‌ای نخواهد بود.

آیا سن حداقلی یا حداکثری برای انجام عمل کاشت مو وجود دارد؟

آیا سن حداقلی یا حداکثری برای انجام عمل کاشت مو وجود دارد؟

یکی از بهترین سنین کاشت مو در 25 سالگی است، زیرا در این سن می‌توان الگوی ریزش مو را به خوبی مشخص کرد. پیش از سن 25 سالگی بسیار سخت است که بتوان در مورد چگونگی عقب‌نشینی موها نظر داد. هیچ محدودیت سنی برای انجام عمل کاشت مو در افراد بالای 25 سال وجود ندارد؛ افرادی که 25 سال یا بیشتر سن دارند می‌توانند کاشت مو به روش FUE را انجام دهند.

تا زمانی که ناحیه اهداء (ناحیه برداشت موها) در وضعیت خوبی باشد و بتوان فولیکول‌های سالم مو را از آنجا استخراج کرد، می‌توان عمل کاشت مو را انجام داد. پس با این توضیحات می‌توان کاشت مو در سن بالا را هم انجام داد.

دلیل ریزش مو چیست؟

دلیل ریزش مو چیست؟

عمدتاً کچلی، ریزش مو و طاسی به دلیل حساسیت به دی هیدروتستوسترون یا DHT رخ می‌دهد. DHT یکی از محصولات فرعی تستوسترون است و به همین دلیل هم هست که آقایان بیشتر دچار عقب‌نشینی موها می‌شوند. تولید DHT در دوران بلوغ آغاز می‌شود که به فرآیند آن “کوچک‌سازی” می‌گویند. این فرآیند می‌تواند باعث جلوگیری از رشد برخی فولیکول‌های مو شود. این امر باعث نازک شدن موها و در نهایت ریزش و عقب‌نشینی آن‌ها می‌گردد.

کاشت مو به روش FUE

کاشت مو به روش FUE

استخراج واحد فولیکولار (FUE) تکنیکی است که در آن فولیکول‌های مو به صورت تک به تک از ناحیه پشت سر برداشته می‌شوند. سپس این فولیکول‌های برداشته شده از سر در ناحیه‌ای که دچار طاسی است کاشته می‌شوند. به همین دلیل است که سن همیشه عامل تعیین کننده برای انجام کاشت مو به روش FUE نمی‌باشد. تا زمانی که فولیکول‌های موی کافی و سالم برای برداشت داشته باشید می‌توانید عمل کاشت مو را انجام دهید.

بهترین سن کاشت مو

بهترین سن کاشت مو

آیا کاشت مو در 20 سالگی یا 70 سالگی امکان‌پذیر است؟ افراد این سنین برای انجام عمل کاشت مو خیلی جوان یا پیر نیستند؟ آلوپسی مشکلی است که افراد سنین مختلف به آن مبتلا می‌شوند و به همین دلیل هم افراد سنین مختلف مخاطب درمان کاشت مو می‌باشند. البته که کاشت مو یک سن میانگین دارد که بسیار برای انجام این درمان مطلوب است، اما همواره افراد خیلی جوان یا پیری هستند که متقاضی انجام این درمان می‌باشند. ابتدا باید بدانید که همه افراد کاندیدای خوبی برای انجام عمل کاشت مو نیستند. دکتر در جلسه مشاوره ارزیابی‌های لازم را به عمل آورده و مشخص می‌کند که آیا کاندیدای خوبی برای انجام این عمل هستید یا خیر. ملاحظاتی که باید در نظر بگیرید عبارتند از:

  • سطح مورد نظر برای کاشت مو
  • تعداد فولیکول‌هایی که در هر واحد فولیکولار وجود دارد
  • نژاد و جنسیت داوطلب
  • تراکم موها
  • ویژگی‌های ناحیه اهداء
  • سلامت عمومی فردی که می‌خواهد کاشت مو را انجام دهد

عمل کاشت مو

بر اساس موارد بالا می‌توان مشخص کرد که آیا فردی کاندیدای خوبی برای انجام این درمان هست و آیا نتایج درمان موفقیت‌آمیز خواهد بود یا خیر. کاشت مو یک عمل زیبایی است پس اگر از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشید، تراکم موی خوبی داشته باشید و موهای ناحیه اهداء سالم و قوی باشند، هیچ محدودیت سنی برای این درمان وجود ندارد. بنابراین می‌توانید فارغ از مساله سن به نتایج خوبی دست پیدا کنید.

گرچه برخی دکترها ترجیح می‌دهند که عمل کاشت مو را برای افراد بین 30 الی 40 سال انجام دهند که این تصمیم به نوبه خود کاملاً طبیعی است. این بازه سنی بازه‌ای است که بیشتر آقایان نگران این مشکل هستند. یکی از علل انتخاب این بازه سنی این است که دکتر برای موفقیت‌آمیز بودن کاشت مو عوامل مختلفی را در نظر می‌گیرد که وضعیت ناحیه کاشت یکی از آن عوامل است.

به دنبال بهترین خدمات زیبایی و کاشت مو هستید؟

ما با به‌روزترین تجهیزات و مجرب‌ترین جراحان و پزشکان در کنار شما هستیم.

برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰

اگر موهای ناحیه اهداء تحت تاثیر هورمون DHT باشند، به مرور زمان می‌ریزند. بنابراین اگر فردی دارای این هورمون فعال باشد ممکن است پس از کاشت مو، دوباره دچار ریزش مو شود. ما باید از وضعیت خودمان آگاه باشیم. ممکن است آلوپسی در سنین بالاتر بسیار ناپایدار باشد، بنابراین ابتدا باید درمانی را برای پایدار ساختن آن انجام دهید، در غیر این صورت به نتایج خوبی از کاشت مو دست پیدا نخواهید کرد.