مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا ارائه‌دهنده انواع خدمات کاشت مو برای خانم‌ها است. ریزش مو در خانم‌ها درست مثل کاشت مو برای آن‌ها فرآیندی پیچیده است که نیازمند دانش و هنر کافی است. کاشت مو در زنان می‌تواند به دلیل امکان وجود مشکلات هورمونی و پوستی خطرناک باشد. دکتر در جلسه مشاوره معاینات و بررسی‌های لازم را به عمل آورده و بر اساس مشاهدات خود بهترین گزینه درمانی را به شما معرفی خواهد کرد.

به دنبال بهترین خدمات زیبایی و کاشت مو هستید؟

ما با به‌روزترین تجهیزات و مجرب‌ترین جراحان و پزشکان در کنار شما هستیم.

برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰

کاشت مو در خانم‌ها الگوهای مختلفی دارد که با الگوی ریزش مو در آقایان متفاوت بوده و معمولاً پراکنده‌تر است، همچنین امکان بروز این عارضه در هر سنی وجود دارد. الگوهای ریزش مو در آقایان شبیه هم است اما در خانم‌ها الگوی واحدی وجود ندارد و معمولاً عوامل جانبی مختلف نقش مهمی در نازک شدن موها ایفا می‌کنند.

دلیل نازک شدن موها این است که فاز تلوژن (استراحت فولیکول‌ها) طولانی‌تر می‌شود.

ریزش مو در خانم‌ها یک اختلال ویرانگر است که می‌توان با تجویز دارو یا با انجام عمل جراحی آن را درمان کرد. ریزش مو در زنان یک بیماری تمام و کمال است که نیازمند ارزیابی‌های پزشکی می‌باشد. خانم‌ها معمولاً در دوران یائسگی خود متوجه ریزش موهایشان می‌شوند، در طی این دوره موهای ناحیه وسط سر نازک می‌شوند. دلیل نازک شدن موها این است که فاز تلوژن (استراحت فولیکول‌ها) طولانی‌تر می‌شود. این عارضه دلایل ژنتیکی هم دارد. ریزش یا نازک شدن موها می‌تواند در نواحی مختلف سر رخ دهد.

خبر خوب برای خانم‌ها این است که می‌توان ریزش مو را با دارو یا جراحی درمان کرد. بر اساس مطالعات اخیر انجمن بین‌المللی ترمیم مو نسبت به دهه گذشته تعداد زنان بیشتری به عمل کاشت مو روی آورده‌اند و درمان شده‌اند.

بهترین سن کاشت مو در زنان

بهترین سن کاشت مو در زنان

عمل کاشت مو یا ترمیم موهای نازک یک فرآیند تخصصی است. باید توجه داشته باشید که پیش از انجام این درمان باید تحت معاینات و بررسی‌های ویژه قرار گرفته تا دکتر بتواند به تشخیص درستی دست پیدا کند. شیوه‌های درمانی برای افراد مختلف متفاوت است. تثبیت پزشکی شامل درمان با Rogaine ، مهار کننده‌های DHT، درمان‌های لیزری و درمان‌های احیاء کننده مثل سلول‌های بنیادی یا PRP می‌باشد. دکتر در صورت تشخیص می‌تواند جلسه‌ای را برای انجام کاشت مو ترتیب دهد. کاشت مو معمولاً به دو روش FUT و FUE انجام می‌شود. با روش FUE می‌توان خط مویی طبیعی ایجاد کرده و تراکم موها را افزایش داد.

سن یکی از عوامل مهم در هر نوع عمل جراحی است و کاشت مو هم از این امر مستثنی نیست. اما چیزی که در این درمان بیشتر از همه مهم است شرایط و ویژگی‌های هر فرد است. اگر خانمی دارای شرایط و ویژگی‌های لازم برای انجام کاشت مو باشد می‌توان فارغ از سن او این درمان را برایش انجام داد. البته که بهترین سنین کاشت مو در زنان بین 30 الی 60 سال می‌باشد. این دوره زمانی بهترین دوره برای انجام کاشت مو است چون تا 30 الی 40 سالگی هرگونه ریزش مو یا طاسی که باید اتفاق افتاده و به راحتی می‌توان الگوی طاسی زنانه را مشخص کرد.

به خاطر داشته باشید که کاشت مو در زنان زیر 30 سال می‌تواند نتایج مطلوب کوتاه مدتی را در پی داشته باشد اما در بلند مدت نتایج خوبی را ندارد چون در سنین کمتر هنوز تاثیرات هورمون DHT که عامل ریزش مو است وجود دارد. در این صورت نمی‌توان موها را به خوبی در سطح سر توزیع کرد چون دیگر ریزش مو (آلوپسی) بر اساس الگوی مشخص و ثابتی اتفاق نمی‌افتد.

کاشت مو در زنان زیر 30 سال

کاشت مو در زنان زیر 30 سال

خانم‌هایی که زیر 30 سال سن دارند و داوطلب انجام کاشت مو هستند معمولاً کمال‌گرا هستند و انتظاراتی واقع‌بینانه نسبت به این درمان ندارند. کاشت مو در سنین زیر سال احتمالاً به کاشت مو در سال‌های آینده ختم می‌شود، چون در دهه 30 الی 40 سالگی فرآیند ریزش موها پیشرفت کرده و الگوی طاسی مشخص‌تر می‌شود.

چند نظریه در مورد ارتباط ریزش زودرس موها و شیوه زندگی ناسالم وجود دارد. داشتن شیوه زندگی غیر متحرک، کاهش فعالیت‌های بیرون از خانه، استرس و اضطراب، مصرف غذاهای فرآوری شده، قرار گرفتن در معرض تشعشعات، کامپیوترها، امواج الکترومگنتیک و … می‌توانند بر روی ریزش مو در سنین پایین موثر باشند.

یکی از راهکارهای مهم برای جلوگیری از ریزش مو تغییر شیوه زندگی است.

ممکن است ریزش مو در زنان زیر 30 سال به دلایل ژنتیکی اتفاق بیفتد. نگاهی به اعضای خانواده خود بیندازید، آیا آن‌ها هم دچار طاسی و ریزش مو هستند؟ مهمتر از آن ببینید که وضعیت موهای آن‌ها در زمانی که هم سن شما بودند چطور بوده است. از سوی دیگر اگر هیچ کس در خانواده شما مبتلا به ریزش مو نیست پس احتمالاً به دلیل شیوه زندگی‌تان دچار این عارضه شده‌اید. یکی از راهکارهای مهم برای جلوگیری از ریزش مو تغییر شیوه زندگی است. سعی کنید به صورت روزانه ورزش کنید و تغذیه سالم داشته باشید. ورزش کردن باعث می‌شود که جریان خون بهتری داشته باشید و فولیکول‌های مو بهتر تغذیه شوند. تغذیه سالم باعث می‌شود که بدن همه مواد مغذی لازم، ویتامین‌ها و مواد معدنی که برای رشد مو لازم است را دریافت نماید.