سیگما لیفت در واقع نسل دوم تکنولوژی هایفو می‌باشد. این درمان جدیدترین روش غیرجراحی برای لیفت صورت است. هایفو سیگما لیفت روشی بدون درد و بدون نیاز به ایجاد برش و عمل جراحی است که همه افراد می‌توانند از مزایای آن بهره‌مند شوند.

روش هایفو سیگما لیفت

روش هایفو سیگما لیفت

هایفو سیگما لیفت از خطوط کانونی و میکرو اولتراسوند برای جوان‌سازی غیرتهاجمی صورت استفاده می‌کند. در این روش ۱۰۰۰ اشعه متقاطع انرژی اولتراسوند لایه‌های عمیق پوست را با دقت بسیار زیاد مورد هدف قرار می‌دهد. هر پرتوی انرژی تاثیری حرارتی و مکانیکی ایجاد می‌کند و موجب در هم شکستن سلول‌های چربی و نهایتاً تخلیه آن‌ها از بدن می‌شود.

مقایسه هایفو سیگما لیفت با روش‌های دیگر هایفو

مقایسه هایفو سیگما لیفت با روش‌های دیگر هایفو

هایفو سیگما لیفت از انرژی کانونی میکرو اولتراسوند استفاده می‌کند. این تکنولوژی به دکتر اجازه می‌دهد که بتواند برای تحریک بازتولید کلاژن سه عمق مختلف پوست را مورد هدف قرار دهد (۱ میلیمتر، ۱.۵ میلیمتر و ۲ میلیمتر). با این تکنولوژی سه پالسی می‌توان ناحیه پیشانی و دور چشم و دهان را مورد هدف قرار داد. این درمان اثرات زیستی را تحریک کرده، فیبرهای کلاژن را بازسازی کرده، اُکسیژن‌سازی را افزایش داده و باعث احیای بافت از درون و بیرون می‌شود.

بیش از ۳۰ سال است که تکنولوژی لیزر سرد مورد مطالعه قرار گرفته است و ثابت شده که درخشش و شفافیت پوست را افزایش می‌دهد.

هایفو سیگما لیفت برای تسریع روند بهبودی و احیای بافت از تکنولوژی لیزر سرد نیز استفاده می‌کند. بیش از ۳۰ سال است که تکنولوژی لیزر سرد مورد مطالعه قرار گرفته است و ثابت شده که درخشش و شفافیت پوست را افزایش می‌دهد. لیزر قرمز ۶۳۵nm در دو سطح از پوست کار می‌کند، اپیدرم و بافت زیرپوستی عمیق‌تر آن. این تکنولوژی نرخ تولید و پیوند کلاژن را افزایش می‌دهد.

به علاوه اینکه هایفو سیگما لیفت از یک لیزر سطح پایین در درمان‌های خود بهره می‌برد که با عنوان تحریک زیستی نوری (photobiostimulation) شناخته می‌شود. این لیزر سطح پایین فوتون‌هایی را ساطع می‌کند که عملکرد دی.ان.ای پوست را به نهایت ظرفیت خود می‌رساند.

مزایای هایفو سیگما لیفت

مزایای هایفو سیگما لیفت

 • افزایش هیدراتاسیون پوست و حفظ رطوبت آن
 • کاهش قرمزی و التهاب
 • تسریع روند بهبودی و احیای پوست
 • یکپارچه‌سازی رنگ و بافت پوست
 • بهبود گردش خون

تفاوت هایفو سیگما لیفت با هایفو (اولتراپی)

تفاوت هایفو سیگما لیفت با هایفو (اولتراپی)

تفاوت اصلی این دو درمان در میزان درد است. از آنجایی که هایفو سیگما لیفت از هایفو تجزیه شده استفاده می‌کند کاملاً بدون درد است. اما در اولتراپی از اشعه‌های بزرگ و متمرکز اولتراسوند استفاده می‌شود و همین امر موجب ایجاد درد در طی درمان می‌گردد. هر دوی این درمان‌ها باعث کشیده شدن پوست و لیفت صورت می‌شوند.

درمان هایفو سیگما لیفت باید یک دوره ۳ الی ۶ هفته‌ای و هر هفته یک بار انجام شود. تاثیرات و نتایج این درمان فوراً قابل مشاهده بوده و تا ۱۲ ماه ماندگاری دارد. اما اولتراپی فقط یک جلسه انجام می‌شود و تاثیرات و نتایج آن پس از ۲ الی ۳ ماه قابل مشاهده خواهد بود.

تفاوت هایفو سیگما لیفت با تِرماژ

تفاوت هایفو سیگما لیفت با تِرماژ

در ترماژ از انرژی فرکانس رادیویی برای تحریک تولید کلاژن در بافت نرم و SMAS استفاده می‌شود. امواج فرکانس رادیویی به دلیل مقاومت بافت و گرم شدن سپتوم فیبری باعث انقباض کلاژن و کشیده شدن پوست می‌شوند. در تکنولوژی هایفو از انرژی متمرکز اولتراسوند برای تحریک تولید کلاژن و کشیدن پوست استفاده می‌شود.

ممکن است بپرسید که تفاوت این دو درمان در چیست؟ تفاوت اصلی در مدت زمان درمان و پروتکل درمان است. می‌توان ترماژ را هر ۶ ماه یکبار یا سالی یکبار انجام داد که این به میزان لیفت مورد نیاز شما بستگی دارد. نکته دیگر اینکه ترماژ درد بیشتری از هایفو سیگما لیفت دارد.

چه نواحی را می‌توان با هایفو سیگما لیفت درمان کرد؟

چه نواحی را می‌توان با هایفو سیگما لیفت درمان کرد؟

 • زاویه‌سازی و کانتور کردن چانه و خط فک
 • کشیدن و جوان‌سازی پوست
 • کانتورینگ چشم
 • لیفت ابرو
 • کاهش غبغب
 • لیفت گردن
 • هموار کردن خطوط ظریف صورت

درمان سلولیت با هایفو سیگما

درمان سلولیت با هایفو سیگما

هایفو سیگما درمانی موثر برای فرم‌دهی بدن و سلولیت و کاهش چربی‌های ناحیه شکم، کفل و ران است. نتایج و گزارش‌های به دست آمده از این درمان کاملاً مثبت و اثبات شده است. می‌توان از هایفو سیگما در کنار دیگر درمان‌های غیرجراحی نیز استفاده نمود. این درمان کمتر از یک ساعت طول کشیده و دوره نقاهت ندارد.

آیا هایفو سیگما لیفت برای همه مناسب است؟

آیا هایفو سیگما لیفت برای همه مناسب است؟

بله. هر فردی با هر سنی می‌تواند این درمان را انجام دهد. این درمان می‌تواند بر روی همه انواع پوست‌ها انجام شود. اگر افتادگی پوست شدید باشد برای کسب نتایج مطلوب به چندین جلسه درمانی نیاز خواهید داشت.

می‌توان از هایفو سیگما لیفت برای لیفت گونه و بهبود خط فک نیز استفاده کرد.

هایفو سیگما لیفت نه تنها برای درمان چین و چروک و افتادگی پوست استفاده می‌شود بلکه افراد جوان‌تر نیز می‌توانند برای زاویه‌سازی صورت و بهبود فرم آن، این درمان را انجام دهند. می‌توان از هایفو سیگما لیفت برای لیفت گونه و بهبود خط فک نیز استفاده کرد. بهتر است که پس از این درمان جهت حفظ نتایج از محصولات ضد پیری پوست نظیر پپتیدها استفاده کنید. این کار به حفظ چرخه احیاء پوست کمک می‌کند. باید پیش از انجام این درمان جلسه مشاوره‌ای را در مورد عمل زیبایی لیفت در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا داشته باشید.