میکرونیدلینگ یک روش زیبایی کم تهاجمی است که گردش خون شما را تحریک می کند. این کار معمولا برای بهبود ظاهر جای جوش و اسکار و افزایش تولید کلاژن انجام می شود. آماده سازی و انجام میکرونیدلینگ در یک محیط بالینی چند ساعت طول می کشد. موردی که غالبا مورد بحث قرار نمی گیرد، مراقبت های بعدی پس از میکرونیدلینگ است. میکرونیدلینگ در واقع باعث سوراخ شدن پوست شما می شود.
بنابراین لازم است با محافظت های بعد از انجام این کار آگاه باشید تا از پوست خود محافظت کنید. حتی اگر در خانه میکرونیدلینگ می کنید، در روزهای پس از انجام درمان همچنان باید مراقبت بیشتری از پوست خود انجام دهید. یکی از مهمترین سوال های مطرح شده در رابطه با مراقبت های بعد از انجام این روش شستشوی صورت بعد از میکرونیدلینگ است. با ما همراه باشید تا این مسئله را مورد بررسی قرار دهیم.
بعد از میکرونیدلینگ

بعد از میکرونیدلینگ صورت چه انتظار می رود؟

در رابطه با شستشوی صورت بعد از میکرونیدلینگ لازم است بدانید میکرونیدلینگ صورت یک روش جدید برای ایجاد یک لایه پوستی تازه و از بین بردن جای جوش، زخم و اسکار در صورت می باشد. در این روش با استفاده از یک دستگاه که سوزن های بسیار ریزی به سر آن وصل است، روی پوست صورت سوراخ هایی ایجاد می شود که به ایجاد لایه پوستی جدید کمک می کنند.

بدون شک انجام میکرونیدلینگ مستلزم مراقبت های ویژه ای است. بعد از میکرونیدلینگ صورت، پوست شما قرمز و برافروخته می شود. این مسئله مانند این است که شما دچار آفتاب سوختگی خفیف شده اید. این تورم و قرمزی ممکن است تا چند روز با شما همراه باشد. هرگز نباید برای پوشاندن این قرمزی از مواد آرایشی استفاده کنید زیرا منافذ پوستی شما باز هستند. با آرایش کردن این منافذ پوستی مسدود شده و ممکن است آسیب های جدی برای پوست شما ایجاد شود.

شستن صورت بعد از میکرونیدلینگ

یکی از مهم ترین مراقبت هایی که بعد از میکرونیدلینگ صورت باید در نظر داشته شستشوی صورت بعد از میکرونیدلینگ است. پزشکان متخصص پوست توصیه اکید دارند بعد از میکرونیدلینگ برای شستشوی صورت اقدام نکنید. بعد از میکرونیدلینگ منافذ پوست صورت باز هستند و به دلیل این که در یک روش تهاجمی تحت تاثیر قرار گرفته اند، هر گونه برخورد آب با پوست صورت ممکن است موجب آسیب رساندن به پوست شود.

طی فرایند میکرونیدلینگ سلول های پوستی قدیمی تحت تاثیر قرار می گیرند تا سلول های مرده و آسیب دیده از بین بروند. در نتیجه ی این امر سلول های پوستی جدید و تازه جایگزین می شوند. این پوست جدید به شدت آسیب پذیر است و نیاز به مراقبت ویژه دارد. هر گونه شستشو با آب در ساعات اولیه بعد از میکرونیدلینگ ممکن است سبب شود سلول های تازه آسیب دیده و پوست صورت دچار عارضه شود. از طرف دیگر بعد از 24 ساعت ابتدایی بهتر است پوست صورت تحت مراقبت های خاص مورد شستشو قرار بگیرد.
روش شستشوی صورت بعد از میکرونیدلینگ

روش شستشوی صورت بعد از میکرونیدلینگ

در رابطه با شستشوی صورت بعد از میکرونیدلینگ لازم است بدانید بعد از میکرونیدلینگ صورت الزامی است که تا 24 ساعت اولیه از برخورد آب و هر گونه مواد شوینده با پوست صورت خود به شدت اجتناب کنید. ابتدا باید  به مدت 24 ساعت صبر  کنید. سپس می توانید با مراقبت های ویژه جهت شستشوی صورت خود اقدام کنید. در نظر داشته باشید که تا یک هفته بهتر است تنها یک بار در روز جهت شستشوی صورت خود اقدام کنید.

در رابطه با شستشوی صورت بعد از میکرونیدلینگ لازم است بدانید بهتر است صورت خود را با آب سرد بشویید. همان طور که گفتیم میکرونیدلینگ صورت یک روش کم تهاجمی است که با ایجاد سوراخ های بسیار ریز پوست صورت شما را تحت تاثیر قرار می دهد تا سلول های تازه و جدید به وجود بیایند. استفاده از آب گرم و یا داغ ممکن است به شدت موجب التهاب پوست صورت شما بشود. در واقع در دو هفته ی ابتدایی باید از قرار گرفتن در معرض گرما و یا نور خورشید اجتناب کنید.

به همین دلیل اکثر پزشکان و متخصصان پوستی پیشنهاد  می کنند که انجام میکرونیدلینگ را به فصل زمستان موکول کنید. همچنین بهتر است در یک هفته ی ابتدایی تا جایی که می توانید از خانه بیرون نروید. علت این امر این است که منافذ پوستی شما باز هستند و قرار گرفتن در معرض آلودگی می توانند موجب آسیب رساندن به پوست شما بشود. بنابراین از گرما و رفتن به بیرون خودداری کنید.
میکرونیدلینگ صورت

میکرونیدلینگ صورت

برای شستشوی صورت بعد از میکرونیدلینگ یک شوینده ی ملایم و غیر صابونی انتخاب کنید. در واقع باید از یک شوینده ی ضعیف و سافت استفاده کنید  که موجب التهاب و درگیر شدن سلول های پوستی شما نشود. از شستن صورت با هر گونه لیف و یا وسیله ی دیگر به شدت خودداری کنید.
در رابطه با شستشوی صورت بعد از میکرونیدلینگ لازم است ابتدا دستان خود را با آب و مایع دستشویی به خوبی بشویید تا از هر گونه آلودگی پاک شوند. سپس دست ها را دو الی سه مرتبه آبکشی نمایید تا اثر شوینده از بین برود. حال آب سرد را باز کنید و به آرامی با استفاده از دستان خود صورت خود را خیس نمایید. سعی کنید دستان خود را صورت نکشید تنها در حد لمس کردن کفایت می کند.

سپس اندکی شوینده ضعیف در کف دستان خود ریخته و در حد لمس روی صورت خود بمالید. به پوست صورت خود فشار وارد نکنید چرا که ممکن است سلول های پوستی دچار التهاب و آسیب شوند. سپس دوباره به آرامی با استفاده از آب سرد پوست صورت خود را آبکشی نمایید. توجه کنید که حتما از آب سرد و یک ماده ی شوینده ی ضعیف و ملایم استفاده کنید