امروزه تزریق ژل یا فیلر یکی از کارهایی است که زنان و مردان بسیاری انجام می دهند. این کار به جوانسازی صورت آن ها کمک شایانی می‌ کند. چرا که از لحاظ قیمتی دارای هزینه بالایی نمی باشند و نیاز به عمل جراحی نیست؛ در نتیجه درد آن کمتر و دوران بهبود کوتاه تر خواهد بود.
یکی از نکاتی که اکثر افراد پس از تزریق ژل به آن برخورد می‌ کنند، شستن صورت بعد از تزریق ژل می باشد. طریقه انجام این کار بسیار حساس است و باید به آن توجه کرد. ما در ادامه به شستشوی صورت پس از تزریق ژل پرداخته و نکات بسیار تخصصی را در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.
کاربردهای بسیاری برای تزریق ژل در صورت وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

 • بزرگ سازی لب ها
 • تو پر کردن صورت
 • درست کردن چین و چروک های روی صورت
 • رفع جای زخم و یا فرورفتگی های صورت

با گذشت زمان و بالا رفتن سن به مرور زمان چروک هایی روی صورت می افتد که این موضوع بر اثر کمبود کلاژن است و افراد برای از بین بردن این خطوط ظریف روی صورتشان دست به تزریق ژل می زنند.
حتماً قبل از تزریق ژل برای مشاوره گرفتن به دکتر مورد نظر خود مراجعه کرده و سپس تصمیم خود را نهایی کنید. چرا که پزشک مورد نظر شما، تمامی نیازهای شما را بررسی کرده و در صورت لزوم تزریق ژل را انجام می دهد.
در ادامه به مهم ترین سوال شما عزیزان یعنی شستن صورت بعد از تزریق ژل خواهیم پرداخت و نکات آن ها را به ترتیب بیان خواهیم کرد.

شستن صورت بعد از تزریق ژل لب

شستن صورت بعد از تزریق ژل لب

یکی از مهم ترین و رایج ترین تزریق ها، تزریق ژل لب می باشد. این تزریق بدون توجه به گروه سنی انجام شده و بیشتر جوانان درگیر آن هستند. چرا که تزریق ژل لب متد درمانی محسوب نمی شود و در حال حاضر محبوبیت آن به دلیل ایجاد زیبایی در صورت اتفاق می افتد.
عوارض تزریق ژل لب بسیار کم بوده و در حد تورم، کبودی یا قرمزی می باشد که پس از چند ساعت حل شده و به حالت قبل باز می گردد. البته برای از بین بردن این عوارض و کمتر شدنشان باید داروهایی که دکتر در اختیارتان قرار می دهد را در تایم مقرر شده مصرف کنید.
شستن صورت بعد از تزریق ژل لب تا چند ساعتی پس از انجام تزریق ممنوع است. البته نظر هر پزشکی در رابطه با شستن صورت بعد از تزریق ژل لب متفاوت است؛ اما در کل همه پزشکان از یک چارچوب پیروی می کنند.
یکی از نکات بسیار مهمی که در شستن صورت بعد از تزریق ژل لب وجود دارد دمای آب است. بالا بودن دمای آب مورد نظر باعث ایجاد تغییراتی در ساختار ژل می شود و مشکلاتی را در ادامه کار برای شما به وجود می‌ آورد.
همچنین شستن صورت بعد از تزریق ژل با آب خیلی سرد نیز باعث گلوله شدن مواد در لب شما می شود که باعث ایجاد فرم زشت در لب خواهد شد. همچنین توجه داشته باشید که در هنگام شستن صورت خود بر روی نواحی تزریق ژل فشار وارد نکنید. چون در صورت فشار زیاد ژل تزریقی حرکت کرده و ظاهرش را از دست می دهد. حتی ممکن است بر اثر فشار، لب ترک خورده و مواد از محل ترک خورده خارج شوند.
نکته بسیار مهمی که در خصوص شستن صورت بعد از تزریق ژل لب باید بدانید استفاده از مواد شست و شوی مناسب است. شوینده ای که شما برای شستن صورت تان از آن استفاده می کنید نباید خیلی قوی باشد.
پزشکان معمولاً برای این کار شامپوی بچه را به شما پیشنهاد می‌ کنند. چرا که هم قدرت پاک کنندگی خوبی دارد و هم حساسیت زا نمی باشد.
در ادامه به نکات ارزشمند شستن صورت بعد از تزریق ژل زیر چشم خواهیم پرداخت.

شستن صورت بعد از تزریق ژل زیر چشم

شستن صورت بعد از تزریق ژل زیر چشم

یکی دیگر از تزریقاتی که در مطب های دکتران انجام می شود، تزریق ژل زیر چشم است. این تزریق همانطور که از نامش مشخص است سیاهی های اطراف چشم را از بین برده و باعث شاداب تر نشان دادن صورت می شود. با توجه به این موضوع که پوست زیر چشم بسیار بسیار حساس است، پس باید نکات شستن صورت بعد از تزریق ژل زیر چشم با دیگر نقاط بدن متفاوت باشد. بعد از تزریق ژل زیر چشم تا ۶ ساعت به هیچ عنوان به زیر چشم خود دست نزنید. سپس می توانید بعد از گذشت ۶ ساعت زیر چشم خود را به آرامی و با آب مناسب بشویید. به هیچ عنوان تا ۴ ساعت از کرم های صورت و یا کرم های آرایشی استفاده نکنید. چرا که سوزش زیر چشمتان را بیشتر کرده و باعث بروز مشکلاتی خواهند شد.

شستن صورت بعد از تزریق ژل بینی

شستن صورت بعد از تزریق ژل بینی

نکاتی که باید در خصوص شستن صورت بعد از تزریق ژل بینی به آنها اشاره کرد عبارتند از:

 1. تا یک روز پس از تزریق ژل بینی به هیچ عنوان استحمام نکنید.
 2. همچنین تا یک هفته از هر گونه فشار روی بینی خودداری کنید.
 3. سونا، حمام خیلی داغ و یا بخور دادن تا یک هفته ممنوع می باشد.
 4. شستن صورت بعد از تزریق ژل بینی نیز مانند سایر نقاط بدن می باشد که به هیچ عنوان نباید از مواد شستشوی بسیار قوی استفاده کرد و و صورت را تحریک کرد.

شستن صورت بعد از تزریق ژل خط خنده

شستن صورت بعد از تزریق ژل خط خنده

پس از تزریق ژل خط خنده به هیچ عنوان از غذاهای ادویه دار استفاده نکنید. چرا که این موضوع بدن شما را تحریک کرده و باعث ایجاد مشکلاتی خواهد شد.
اگر از بابت شستن صورت بعد از تزریق ژل خط خنده سوال دارید باید بگوییم که تا سه هفته حمام های طولانی نروید. چون این موضوع و گرمای بیش از اندازه حمام باعث از بین رفتن تاثیرات ژل در صورت شما خواهد شد. نکته دیگر اینکه تا زمانی که کبودی ها در صورت شما برطرف نشده است، از گرم کردن نقاط مورد نظر دوری کنید. در حالت کلی شستشوی صورت بعد از تزریق ژل یکی از مهم ترین عواملی است که ممکن است در نتیجه نگرفتن شما و یا حتی از بین رفتن پول شما در این زمینه تاثیر گذار باشد.
البته نکات دیگری نیز وجود دارد که در مراقبت های تزریق ژل نوشته می‌شود که ما در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

 1. به نحوه خوابیدن خود دقت کنید. یعنی به طور کامل دراز نکشید و سر خود را کمی بالاتر بگیرید.
 2. به طور کلی از ورزش های سنگین بپرهیزید و فعالیت های آرام تری را انتخاب کنید.
 3. تورم و کبودی نقاط مشخص یکی از مشکلاتی است که افراد با دیدن آن وحشت می کنند. اما باید بدانید که این عوارض امری طبیعی است و با مرور زمان حل می شود. کمپرس سرد نیز یکی دیگر از راهکارهایی است که از کبودی در محل تزریق ژل جلوگیری می کند. البته باید به یاد داشته باشید که در هر ساعت فقط ۱۰ دقیقه این کار را انجام دهید و به صورت مداوم تکرار نکنید. چرا که این موضوع همانطور که گفته شد باعث گلوله گلوله شدن مواد می‌ شود.
 4. از نوشیدن نوشیدنی های الکل دار بپرهیزید. چرا که در سیستم بدن شما مشکلاتی را به وجود می آورند.
 5. از گرما و آفتاب سوزان  دوری کنید و سعی کنید  چند  مدتی را در خانه ۳ راحت کنید

تمامی موارد بالا در نتیجه گرفتن شما در تزریق ژل تاثیر گذار هستند و رعایت آن ها باعث آرامش در وجود شما می شود. به یاد داشته باشید که شما باید شستشوی صورت بعد از تزریق ژل را به صورت خیلی دقیق و حیاتی انجام دهید و سعی کنید تا ۲۴ ساعت این کار را انجام ندهید. زیرا ممکن است با استفاده از مواد شوینده و یا حتی آب قسمت های سوزن خورده، عفونت کرده و باعث بروز مشکلاتی شود. هر چند این موضوع بیشتر در خصوص استفاده از لوازم آرایش صدق می کند. در مطالب بالا شستن صورت بعد از تزریق ژل به خوبی توضیح داده شد و حتی ما به برخی دیگر از مراقبت های پس از تزریق ژل نیز پرداختیم.