زیبایی و پر پشت بودن ابرو ها تاثیر زیادی در زیبایی افراد دارد و امروزه افراد زیادی برای اینکه ابروهای زیبایی داشته باشند اقدام به کاشت و روش های دیگری می کنند.اما خوب است بدانید که قبل از اینکه اقدامی برای پرپشت کردن ابروهایتان بکنید ابتدا علت ریزش ابرو های خود را پیدا کنید و بعدا روش های مختلفی را برای پر پشت شدن ابروهایتان انجام دهید.

ما در ادامه ی این مقاله قصد داریم شما را با اصلی ترین علت های ریزش ابرو آشنا کنیم تا شما با شناختن و آگاهی از آن ها بتوانید در بعضی از مواقع جلوی ریزش ابرو های خود را بگیرید.

اصلی ترین علت های ریزش ابرو 

اصلی ترین علت های ریزش ابرو

ضعف ریشه موی ابرو و کمبود مواد مغذی

بدن هر انسانی برای اینکه قوی و از مشکلات احتمالی در امان بماند به مواد مغذی از جمله کربوهیدرات ها، پروتئین ها و چربی ها و مواد معدنی نیازمند است و زمانی که بدن فرد به خوبی از این مواد مغذی تامین نمی شود ممکن است به علت ضعیف بودن بدن مشکلاتی از جمله ریزش مو و ابرو برای فرد ایجاد شود پس حتما هر فردی باید به سلامت خود توجه داشته باشید و از مواد مغذی تا جایی که می تواند استفاده کند.

کمبود ویتامین هایی که موجب ریزش مو می شوند

 • ویتامین A
 • کمبود بیوتین
 • کمبود ویتامین C
 • کمبود ویتامین 12BوEوD
 • کمبود سیستئین
 • کمبود روی
 • کمبود آهن
 • کمبود اسید های چرب امگا 3

کمبود همه ی این ویتامین ها در بدن به تدریج باعث مشکلاتی از جمله ریزش ابرو و مو می شوند پس مصرف این ویتامین ها را در برنامه ی غذایی خود جدی بگیرید.

اگزما

اگزما نوعی التهاب پوستی می باشد و زمانی که فرد به این بیماری مبتلا می شود با علائمی همچون سوزش، قرمزی و خارش مواجه می شود چون این بیماری پوست را تحت تاثیر قرار می دهد و موجب تحریک پوست می شود و از آن جایی که فولیکول های مو داخل پوست قرار گرفته اند باعث می شود که ابرو های فرد دچار ریزش شود.

بیماری پسوریازیس

پسوریازیس نیز یکی از انواع بیماری های پوستی می باشد این بیماری نوعی اختلال خود ایمنی است که در آن سلول های پوست با سرعت خیلی بالایی تکثیر می شوند و لکه های زبر، دردناک، پوسته پوسته و قرمز رنگ را ایجاد می کند این بیماری به علت مسدود کردن فولیکول های مو و متوقف کردن رشد موها نیز می تواند باعث ریزش ابرو شود.

کچلی قارچی و ریزش ابروها

کچلی قارچی نوعی بیماری و عفونت مسری می باشد و بر اثر حمله ی نوعی قارچ به ساقه ی مو به وجود می آید و در نتیجه این اختلال موجب سوزش، تاول، خارش و قرمزی پوست می شود و به محض اینکه این قارچ ها ظهور می کنند یک بخش طاس روی یک ناحیه ای که مو دارد مثل ابرو ها ایجاد می شود.

ایجاد مشکلات تیروئیدی

بیماری تیروئید یکی از اصلی ترین و مهم ترین علت های ریزش مو و ابرو می باشد همانطور که می دانید غده تیروئید مسئول تولید هورمون سوخت و ساز بدن می باشد و زمانی که میزان تولید متابولیسم بدن زیاد و یا کم می شود این اتفاق می تواند تعادل بدن را از بین ببرد و بر روی رشد موها و ریزش آن ها اثر بگذارد.

استرس

استرس یکی از مهم ترین عواملی است که بر روی ریزش ابرو و موهای فرد اثر می گذارد. زمانی که فردی دچار اضطراب و یا استرس می شود اکسیژن رسانی به فولیکول مو کاهش پیدا می کند و هورمون های سطح بدن تغییر می کنند و به همین علت است که استرس باعث ریزش مو و ابرو می شود.

بارداری و زایمان

بارداری و زایمان

بسیاری از افرادی که باردار هستند و زایمان می کنند دچار ریزش ابرو و یا موهایشان می شوند علت ریزش ابرو در بارداری به علت تغییرات زیاد در هورمون ها و عوارض مختلف دیگری می باشد.

افزایش سن

زمانی که سن افراد به بالای 40 سال می رود میزان استروژن در خانم ها و تستوسترون در آقایان به مرور زمان کاهش می یابد و افراد بعد از چهل سالگی ریزش کمی را در موها و ابرو های خود احساس می کنند و ممکن است با بیشتر شدن سن آن ها این ریزش ها افزایش یابد.

مصرف محصولات آرایشی و برداشتن ابرو ها

زمانی که شما ابروهایتان را خیلی زیاد بر می دارید ممکن است به نواحی این قسمت از پوستتان آسیب وارد شود و در نتیجه ممکن است رشد موها در آن نواحی متوقف شود همچنین استفاده زیاد از مداد ابرو های آرایشی و نامرغوب ممکن است باعث ریزش ابرو هایتان شود.

چه راهکارهایی برای جلوگیری از ریختن ابرو ها وجود دارد؟

چه راهکارهایی برای جلوگیری از ریختن ابرو ها وجود دارد؟

 • استفاده از قطره موضعی بیماتوپروست
 • استفاده از محلول ماینوکسیدیل
 • داشتن رژیم غذایی سالم
 • استفاده از روغن کرچک
 • استفاده از روغن رزماری و بادام
 • مصرف دانه شنبلیله  
 • استفاده از وازلین و سرم تقویتی