هر آنچه از عمل زیبایی لیفت بدن باید بدانید.


از آنجایی که وضعیت و شرایط افراد با یکدیگر متفاوت است پس بدیهی است که روند عمل هم برای افراد مختلف متفاوت می‌باشد. باید شخصی را همراه خود داشته باشید که شما را برای عمل به بیمارستان برساند. هنگامی که معاینات اولیه لیفت بدن در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا صورت گرفت، دکتر برای آخرین بار طرح و روند عمل جراحی لیفت بدن را مرور می‌کند. سپس علامت‌هایی را بر روی پوست می‌زند تا محل برش‌ها دقیقاً مشخص شده و در طول عمل راهنمایش باشند.

سپس پرستارها تدارکات اولیه عمل لیفت بدن را انجام داده، پوست شما را تمیز کرده و لباس مخصوص عمل را به تن شما می‌کنند. سپس بیهوشی عمومی یا بی‌حسی موضعی و تزریق آرامبخش‌ها توسط دکتر یا متخصص بیهوشی صورت می‌گیرد. در این مرحله بدن شما کاملاً ریلکس شده و در حالت بیهوشی یا نیمه هشیار قرار خواهید گرفت.

اگر لازم باشد دکتر در طول عمل جراحی، عمل لیپوماتیک را انجام داده و چربی‌های اضافه را برمی‌دارد. او همچنین عضلات را کشیده و سفت کرده و پیش از بخیه پوست‌های اضافه را از بدن جدا می‌کند. پس از انجام بخیه، زخم‌ها پانسمان شده، گن مخصوص لیفت بدن به شما پوشانده شده و دِرَن‌ها (سیستم زهکشی زخم) جایگذاری می‌شود تا ترشحات زخم‌ها از طریق آن تخلیه گردند. عمل کشیدن پوست بدن بسته به نیازهای بیمار و وسعت جراحی، چیزی بین ۲ الی ۷ ساعت طول می‌کشد.

نتایج لیفت بدن

با لیفت بدن می‌توان افتادگی پوست را درمان کرده، چربی‌های اضافه را برداشته و عضلات ضعیف را تقویت کرد. به طور کلی، این عمل پوست را سفت‌تر و هموارتر کرده، ظاهر بدن را بهبود بخشیده و ناراحتی‌ها را کاهش می‌دهد. اکثر افراد از نتایج لیفت بدن شگفت‌زده می‌شوند. درست است که اِسکارهای ناشی از لیفت بدن به مرور زمان بهبود یافته و محو می‌شوند و در جای‌هایی از بدن ایجاد می‌شوند که نامحسوس هستند اما باید بدانید که دائمی هستند و به طور کامل از بین نمی‌روند. جراحی لیفت بدن تا حد زیادی ظاهر شما را بهبود می‌بخشد و اعتماد به نفس‌تان را افزایش می‌دهد، اما باید نسبت به نتایج آن انتظاراتی واقع‌بینانه داشته باشید. پوست‌تان پس از عمل لیفت ظاهری بسیار مطلوب‌تر پیدا می‌کند اما باید بدانید که روند پیری پوست هیچ‌گاه متوقف نمی‌شود و هرگونه افزایش وزن یا آسیب‌های دیگر بر روی نتایج لیفت تاثیر می‌گذارند.