کاشت مو تراکم بالا یکی از روند‌های درمانی است که در حال حاضر محبوبیت زیادی را در سر تا سر دنیا پیدا کرده است. افراد زیادی قصد انجام این درمان را دارند اما نمی‌توان این عمل را برای همه افراد انجام داد زیرا پای دو عامل مهم در میان است. اول اینکه ناحیه‌ای که قرار است موها از آنجا برداشته شود (ناحیه اهداء) باید از تراکم، ثبات و استحکام خوبی برخوردار باشد؛ دوم اینکه دکتر باید از مهارت خوبی برخوردار باشد تا بتواند گرافت‌های مو را با دقت زیاد در کنار هم قرار داده و نتایج خوبی را برایتان رقم بزند.

برای اینکه بتوان عمل کاشت مو تکثیری را برای ناحیه جلوی سر و قسمت میانی سر انجام داد نیاز به 2000 واحد فولیکولار داریم.

افرادی که ریزش موی کمی دارند کاندیدهای بهتری برای عمل کاشت مو پرتراکم هستند. اکثر آقایانی که دچار ریزش مو نیستند در هر سانتی‌متر مربع حدود 90 الی 120 و یا 200 الی 260 گرافت مو دارند. دکتر در جلسه مشاوره با استفاده از یک میکروسکوپ الکترونیکی تراکم موهای شما را مشخص می‌کند. بسته به میزان ریزش مو می‌توان 50 الی 60 و یا 100 الی 120 گرافت مو را در هر سانتی‌متر مربع کاشت. برای اینکه بتوان عمل کاشت مو تکثیری را برای ناحیه جلوی سر و قسمت میانی سر انجام داد نیاز به 2000 واحد فولیکولار داریم. هر کدام از گرافت‌هایی که برای کاشت مو پرپشت استفاده می‌شوند باید حاوی 2 الی 4 واحد فولیکولار باشند. کلینیک‌هایی می‌توانند این عمل را با موفقیت انجام دهند که از تجهیزات کافی برخوردار باشند تا بتوانند با وارد کردن کمترین آسیب بیشترین تعداد گرافت را استخراج کنند.

کاشت مو پرتراکم

مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا دارای تجهیزاتی در سطح استانداردهای بین‌المللی بوده و همگام با مدرن‌ترین متدهای روز پیش می‌رود.

مشخص کردن تراکم مو به عوامل زیر بستگی دارد:

  • ضخامت ساقه مو
  • رنگ مو
  • رنگ پوست
  • جنس موها

کاشت مو تراکم بالا معمولاً با روش FUT انجام می‌شود اما می‌توان از ترکیب روش‌های FUT و FUE هم استفاده کرد.

بهتر است که موهای ناحیه جلوی سر از تراکم بیشتری برخوردار باشند. این ناحیه‌ای است که بیشتر در معرض دید است بنابراین باید از پوشش خوبی برخوردار باشد. کاشت مو تراکم بالا معمولاً با روش FUT انجام می‌شود اما می‌توان از ترکیب روش‌های FUT و FUE هم استفاده کرد. هدف ما از انجام عمل کاشت مو پرتراکم این است که تراکم مو در ناحیه کاشت به اندازه تراکم ناحیه برداشت مو شود اما برای دستیابی به این هدف لازم نیست که تراکم ناحیه کاشت حتماً به اندازه تراکم ناحیه برداشت باشد. دلیل این امر آن است که چشم انسان فقط می‌تواند تفاوت خیلی زیاد تراکم را تشخیص دهد.

برای مثال فردی که تراکم موهای او در ناحیه شقیقه 65 الی 70 گرافت در هر سانتی‌متر مربع است، فقط به کاشت 45 گرافت در سانتی‌متر مربع نیاز دارد. چشم‌ها نمی‌توانند این تفاوت تراکم را تشخیص دهند.

کاشت دستی

کاشت دستی

برای اینکه بتوانیم کاشت مو تکثیری را به خوبی انجام داده و تراکم زیادی را ایجاد کنیم باید از کوچک‌ترین ابزارهای موجود برای این کار استفاده کنیم. ما معمولاً از تکنیک “شکاف عرضی” برای این عمل استفاده می‌کنیم. این تکنیک جدید که در کانادا توسعه یافته جایزه سالانه کنفرانس کاشت مو در ونکوور را دریافت کرده است. این تکنیک با استفاده از تیغ‌های 0.70 میلی‌متری انجام شده و طول و زاویه انجام آن برای هر فرد متفاوت است.

برش ایجاد شده باید تا حد ممکن کوچک باشد، همچنین بزرگی آن باید به اندازه‌ای باشد که گرافت کاشته شده بتواند در شرایط خوبی رشد کند. آسیب وارد شده به رگ‌های خونی باید بسیار کم باشد تا اکسیژن بتواند به خوبی به فولیکول‌ها برسد. هر کدام از شکاف‌های ریزی که ایجاد می‌شوند جهت رشد مو را تعیین می‌کنند، بنابراین زاویه شکاف ایجاد شده باید در جهت زاویه رشد طبیعی موها باشد.

به دنبال بهترین خدمات زیبایی و کاشت مو هستید؟

ما با به‌روزترین تجهیزات و مجرب‌ترین جراحان و پزشکان در کنار شما هستیم.

برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰

تجربه به ما ثابت کرده که استفاده از گرافت‌های با کیفیت و تکنیک “شکاف عرضی” باعث می‌شود تا بتوان به نتایج مطلوبی دست پیدا کرد. عامل مهم دیگر در دستیابی به نتایج بهینه مهارت، هنر و تجربه دکتر است. برای انجام عمل کاشت مو تراکم بالا باید نسبت‌های چهره به درستی اندازه‌گیری شوند، ایجاد یک خط موی مناسب تا حد زیادی چهره را تغییر می‌دهد. این عمل جایی است که عوامل زیبایی، ریاضی، هنر و تجربه دست به دست هم می‌دهند تا چهره شما را دگرگون سازند.