کانتوپلاستی یکی از عمل های جراحی زیبایی است که در ناحیه چشم انجام می گردد. شاید شما نیز جراحی چشم گربه ای را شنیده باشید. داشتن چشم های زیبا و کشیده یکی از مواردی است که تاثیر بسیاری بر روی زیبایی صورت فرد دارد. جراحی های بینی، گونه، تزریق ژل لب و غیره تاثیر خوبی را بر روی زیبایی چهره دارند اما در صورتی که چشم های بزرگ و زیبایی نداشته باشید چهره ی چندان زیبایی نخواهید داشت.

تغییرات در ناحیه چشم ها می تواند تغییر بزرگی را در کل صورت به وجود آورد. با پیشرفت علم پزشکی و تکنولوژی تمامی افراد به راحتی قادر هستند تا در طی عمل های زیبایی استاندارد صورت خود را به استاندارد های جهانی برسانند. به احتمال زیاد شما نیز عکس های قبل و بعد برخی از سلبریتی ها و افراد معروف را مشاهده نموده اید که با انجام عمل های زیبایی چه تغییر بزرگی را در صورت و زیبایی چهره خود ایجاد نموده اند. خب طبیعی است که هر کسی با امکانات معقول اقدام به انجام تغییرات کوچکی در چهره خود نمایند.

کانتوپلاستی (Canthoplasty) یا عمل چشم گربه ای چیست؟

کانتوپلاستی (Canthoplasty) یا عمل چشم گربه ای چیست؟

کانتوپلاستی یک جراحی زیبایی در ناحیه چشم است که برای بزرگ تر کردن، کشیده تر شدن و رفع پف پلک از آن استفاده می گردد. در این عمل قسمت بالای پلک و گوشه خارجی چشم اصلاح می گردند و پف موجود در بالای چشم برطرف می گردد. با انجام این جراحی ممکن است سایر جراحی ها نیز مورد نیاز باشد. به طور مثال برخی از افراد در هنگام جراحی کانتوپلاستی نیاز به جراحی بلفاروپلاستی و یا لیفت ابرو نیز دارند. دلیل انتخاب نام چشم گربه ای به این علت می باشد که در آن گوشه خارجی چشم اصلاح شده و چشم کشیده تر می شود. کشیده شدن چشم سبب به وجود آمدن چشم گربه ای می گردد.

ممکن است افراد به دلیل کهولت سن و یا به طور ژنتیکی دارای قسمت اضافی در بالای چشم خود باشند. این مورد سبب پف آلود دیده شدن چشم ها می گردد. قطعا داشتن چشم های پف آلود تاثیر منفی را بر روی زیبایی چهره خواهد داشت. با انجام جراحی چشم گربه ای فرد دارای چشمان زیبا تر و بزرگ تری می گردد. به دلیل تاثیر بسیار زیاد چشم در زیبایی بعد از جراحی کانتوپلاستی صورتی زیبا خواهید داشت.

نکات مهم درباره ی جراحی کانتوپلاستی

نکات مهم درباره ی جراحی کانتوپلاستی

این جراحی حساسیت های ویژه ای را دارد و توصیه می شود به همین دلیل از پزشکان فوق تخصص برای این جراحی کمک بگیرید. چشم یکی از اعضای بسیار حساس بدن است که باید هرگونه عمل جراحی در نواحی آن با حساسیت بسیار بالایی انجام گردد. انجام هر گونه اشتباه ممکن است سلامتی شما را به خطر بیندازد و یا حتی در مواردی باعث از بین رفتن بینایی گردد. بنابراین توصیه می شود حتما قبل از اقدام به انجام عمل کانتوپلاستی حتما تحقیقات دقیقی را درباره ی پزشک خود انجام دهید.

کانتوپلاستی نیازمند ابزارها و دستگاه های خاصی است که پیشنهاد می شود درباره ی مرکزی که قرار است در آن جراحی کنید نیز تحقیقات لازم را انجام دهید. در مواردی ممکن است با وجود پزشک متخصص و حرفه ای ابزارهای لازم در محل نباشد و این موضوع سبب ایجاد مشکلاتی در عمل زیبایی گردد. صورت ناحیه ای در بدن است که بیش از هر جا دیده می شود و تمام افراد در نگاه اول صورت شما را مشاهده می کنند. وجود هرگونه اشکال و نقص کوچکی در صورت شما می تواند تاثیر بسیار زیادی را در زیبایی شما داشته باشد.

دوره نقاهت کانتوپلاستی چقدر است؟

دوره نقاهت کانتوپلاستی چقدر است؟

دوره نقاهت بعد از انجام کانتوپلاستی حدود 4 هفته می باشد. تا حدود یک هفته بعد از عمل تورم و کبودی در ناحیه جراحی طبیعی است و جای هیچ نگرانی ندارد اما باید توجه داشته باشید که داروهای تجویز شده توسط پزشک معالج حتما باید در ساعت های مشخص مصرف گردد. این داروها معمولا از ایجاد هرگونه مشکل و یا عفونتی در چشم جلوگیری می نمایند. توصیه می شود تا یک هفته فرد از خانه خارج نشده و استراحت کاملی را در خانه داشته باشد. قرار گرفتن در محل آلوده و شلوغ ممکن است برای بیمار مضر باشد.

دیدن تلویزیون، استفاده از موبایل و تبلت، مطالعه کردن و آرایش نمودن از جمله کارهایی است که تا چهار هفته بعد از جراحی نباید آن ها را انجام داد. انجام کارهای سنگین مانند ورزش و یا هر کار دیگری که باعث افزایش گردش خون در چشم شود نیز ممنوع می باشد. در مواردی بیمار دچار خشکی چشم می شود که پزشک قطره اشک مصنوعی تجویز می نماید. توصیه می گردد مدتی بعد از عمل در فضاهای باز از عینک آفتابی استفاده گردد. چشم عضو حساسی در بدن است باید مراقبت های مخصوص را حتما رعایت کرده و از خسته کردن چشم پرهیز گردد.

آیا کانتوپلاستی یک جراحی پر هزینه ای است؟

آیا کانتوپلاستی یک جراحی پر هزینه ای است؟

باید گفت هزینه این جراحی ممکن است از پزشکی به پزشک دیگر متفاوت باشد. برخی از پزشکان مبالغ غیر منطقی و بسیار زیادی را مطالبه می کنند. البته باید توجه داشته باشید که نباید صرفا به دلیل ارزان بودن یک مرکز و یا یک پزشک خاصی را انتخاب نمایید. انجام کانتوپلاستی نیاز به مهارت خاصی است که تنها باید به دست جراحان پلاستیک متخصص انجام گردد. در کل این جراحی نسبت به سایر جراحی های زیبایی کم هزینه تر است و می توان با هزینه ی متوسط آن را انجام داد.

به دلیل قرار داشتن کانتوپلاستی در گروه عمل های زیبایی شامل بیمه تکمیلی نمی شود و فرد باید به طور آزاد آن را پرداخت نماید. بعد از انجام این جراحی ممکن است یک اسکار نازک و خطی بالای چشم شما باقی بماند که نیازی به نگران شدن ندارد و بعد از مدت کوتاهی به طور کلی از بین خواهد رفت. در صورتی که کانتوپلاستی توسط افراد متخصص انجام نگردد، ممکن است بعد از جراحی دچار عوارضی گردید که گاهی جبران شدن آن ها تقریبا غیر ممکن می باشد. باقی ماندن اسکار، عفونت کردن زخم و یا چشم، خشکی چشم و غیره از جمله عوارضی است که انجام جراحی به دست افراد غیر حرفه ای اتفاق خواهد افتاد. در صورتی که کانتوپلاستی را در مرکز معتبری انجام دهید یک جراحی بسیار کم خطری خواهید داشت.