در دنیای امروز علاوه بر زیبایی ظاهری و صورت، زیبایی و تناسب اندام نیز از اهمیت بالایی برخور است. چاقی یکی از مشکلاتی است که زیبایی و تناسب اندام شما را از بین خواهد برد. راه های زیادی برای کاهش وزن و لاغری وجود دارد که مهمترین آن ورزش و رژیم های غذایی است. اما یکی دیگر از روش هایی که امروزه در بین افراد رایج شده است لیپوماتیک و پیکرتراشی است. با استفاده از این روش چربی های اضافی از بدن خارج می شود و قسمت هایی از بدن لاغر خواهد شد. اما این روش علاوه بر مزایایی که دارد دارای عوارض زیادی نیز می باشد. ما در این مقاله قصد داریم شما را با لیپوماتیک، مزایای لیپوماتیک و عوارض لیپوماتیک آشنا کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در ادامه با ما همراه باشید.

چاقی و عوارض آن

چاقی و عوارض آن

چاقی نوعی بیماری است که علت آن میتواند ارثی و یا ناشی از عوامل دیگر باشد. از جمله ی این عوامل می توان به مواردی مانند: پرخوری، عدم فعالیت، رژیم های غذایی ناسالم واشاره کرد. همانگونه که همه ی ما میدانیم چاقی علاوه بر آنکه زیبایی و تناسب اندام را از بین خواهد برد؛ سلامتی ما را نیز به خطر خواهد انداخت. شاید شما نیز این جمله را شنیده باشید که چاقی مادر همه ی بیماری ها است. به عنوان مثال چاقی خطر ابتلا به بیماری هایی مانند: فشارخون، دیابت، بیماری های قلبی، مشکل های زنان، مشکلات گوارشی، بیماری کبد چرب، برخی از سرطان ها و آرتروز را بالا خواهد برد. به همین علت می بایست همیشه مراقب تناسب اندام خود باشیم. همانطور که در قسمت قبل گفته شد یکی از راه های لاغری لیپوماتیک است که در ادامه درباره ی آن با شما صحبت خواهیم کرد.

لیپوماتیک چیست و چه مزایایی دارد؟

لیپوماتیک چیست و چه مزایایی دارد؟

لیپوماتیک یکی از روش های جراحی لاغری است که امروزه مورد توجه افراد قرار گرفته است. با استفاده از این روش می توان چربی های موجود در ناحیه های مورد نظر را خارج کرده و کاهش سایز داشته باشیم. در گذشته نیز روش های برای لاغری و پیکرتراشی وجود داشت که این روش ها با خونریزی زیادی همراه بود که سلامتی بیمار را به خطر می انداخت. لیپوماتیک اگرچه کم خطر تر از روش های گذشته است اما عوارض لیپوماتیک را نیز نمی توان نادیده گرفت.

در جراحی لیپوماتیک ابتدا بدن فرد توسط پزشک معالج معاینه خواهد شد و سپس عمل جراحی لیپوماتیک برای قسمت های مورد نیاز انجام خواهد شد. اگر شما هم علاقه مند به جراحی لیپوماتیک برای رفع چاقی خود هستید حتما در ادامه ی این مقاله با ما همراه باشید تا با عوارض لیپوماتیک آشنا شوید و سپس تصمیم خود را مبنی بر انجام این جراحی نهایی نمایید

عوارض لیپوماتیک چیست؟

عوارض لیپوماتیک چیست؟

همه ی ما میدانیم که جراحی های زیبایی علاوه بر مزایایی که دارند دارای عوارض و معایبی نیز هستند. لیپوماتیک نیز یکی از جراحی هایی است که دارای عوارض احتمالی خواهد بود. اما امروزه راه های زیادی برای جلوگیری از بروز این عوارض وجود دارد. برخی از عوارض لیپوماتیک به شرح زیر می باشد:

طولانی بودن مدت زمان برای درمان در این روش

یکی از مهم ترین عوارض لیپوماتیک طولانی شدن روند درمانی است. طولانی شدن روند موجب خستگی پزشک خواهد شد و از آنجایی که جراحی لیپوماتیک به دقت بالایی نیاز دارد. در صورتی که پزشک خسته باشد جراحی لیپوماتیک به خوبی انجام نخواهد شد و همین موضوع خطرات زیادی را در پی خواهد داشت. برای جلوگیری از این خطر پزشک می بایست تعداد جلسات لیپوماتیک را بر اساس نیاز بدن بیمار تعیین نماید. و در صورتی که میزان چربی ها زیاد باشد تعداد جلسات را بالا ببرد تا از هرگونه خطرات احتمالی ناشی از خستگی پزشک جلوگیری شود.

وارد شدن آسیب به عروق بدن به علت ضربه های شدید

همانطور که میدانید اساس کار جراحی لیپوماتیک ویبریشن می باشد. یکی دیگر از عوارض لیپوماتیک که احتمال بروز آن وجود خواهد داشت خطرات ناشی از ویبره ی دستگاه های لیپوماتیک است. در حالی که این تصور اشتباه است به دلیل اینکه این دستگاه ها کاملا هوشمند هستند و در صورتی که به نقطه های حساسی از بدن مانند عروق خونی بخور نمایند متوقف خواهند شد.

احتمال خطر آمبولی در جراحی

احتمال خطر آمبولی در جراحی

در صورت پیشرفته نبودن دستگاه های جراحی امکان خطر آمبولی وجود خواهد داشت. از آنجایی که چربی ها در این جراحی آب می شوند ممکن است پس از آب شدن این چربی های آب شده موجب مسدود شدن رگ های خونی شوند. مسدود شدن رگ ها خطراتی زیادی را به دنبال خواهند داشت و موجب مرگ بیمار خواهد شد. این یکی دیگر از عوارض لیپوماتیک است که در صورتی که از دستگاه های پیشرفته استفاده شود و چربی ها بلافاصله از بدن خارج شوند؛ از بروز این خطر جلوگیری خواهد شد.

حساسیت به ماده ی لیدوکایین

در جراحی لیپوماتیک از ماده ی بی حسی لیدوکایین استفاده خواهد شد که در صورتی که بیماری به این ماده حساسیت داشته باشد می بایست حتما پزشک را از این قضیه مطلع سازد تا از این عوارض لیپوماتیک نیز جلوگیری شود.

جمع شدن آب در محلی که جراحی انجام شده

از دیگر عوارض احتمالی لیپوماتیک جمع شدن آب است. بدین منظور می بایست حتما به سراغ پزشک های ماهر در این زمینه روید تا از این عوارض لیپوماتیک جلوگیری به عمل آید.

امکان بازگشت مجدد چربی ها پس از لیپوماتیک

از دیگ عوارض لیپوماتیک که بیماران نگران آن هستند بازگشت چربی ها است. لیپوماتیک چربی ها را از بدن خارج می نماید و باعث کاهش سایز و لاغری خواهد شد. اما باید توجه داشته باشید که مراقبت های زیادی پس از لیپوماتیک لازم است تا از بازگشت چربی ها جلوگیری شود.

وجود درد و خونریزی در حین درمان

از دیگر مواردی که برخی به اعتقاد دارند درد و خونریزی است. میزان خونریزی در جراحی لیپوماتیک به میزان برش انجام شده در لیپوماتیک بستگی خواهد داشت. برای جلوگیری از این عوارض می بایست تا دو هفته قبل از جراحی از مصرف قرص هایی که خون را رقیق می کنند مانند: وارفارین و آسپرین خودداری کرد.

امکان افتادگی پوست پس از لیپوماتیک

امکان افتادگی پوست پس از لیپوماتیک

برخی از بیماران نگران افتادگی پوست پس از لیپوماتیک هستند اما این نکته را به خاطر داشته باشید که پس از لیپوماتیک پوست شل نخواهد شد و پوست نیز لیفت و سفت خواهد شد.

عفونت و یا جای زخم پس از لیپوماتیک

یکی دیگر از عوارض لیپوماتیک که افراد نگران آن هستند جای زخم پس از لیپوماتیک است. این زخم بسیار ظریف می باشد که در صورتی که مراقبت های لازم را پس از جراحی انجام دهید جای زخم خیلی سریع بهبود خواهد یافت و از بروز هرگونه عفونت نیز جلوگیری خواهد شد. همچنین برای جلوگیری از عفونت نیز پزشک می بایست از وسایل استرلیزه استفاده نماید.

التهاب پس از لیپوماتیک

تورم و التهاب پس از لیپوماتیک تا 2 هفته ادامه خواهد داشت و ترشحات نیز تا این زمان ادامه خواهد داشت.