عوارض پروتز سینه نیز زیاد می باشد و ممکن است شما توان تحمل آن ها را نداشته باشید پس سعی کنید عوارض پروتز سینه را با دقت بررسی کنید و بعد از پذیرفتن آن ها اقدام به جراحی سینه بکنید.

پروتز سینه برای چه افرادی مناسب است؟

پروتز سینه برای چه افرادی مناسب است؟

پروتز سینه به این معناست که به بزرگ شدن حجم و اندازه سینه شما  کمک می کند و همچنین پروتز سینه جایگزین حجم و اندازه ای از سینه که قبلا بر اثر لاغر شدن و یا زمان شیردهی جمع شده و یا از بین رفته است. علاوه بر این موارد پروتز برای کسانی که به سینه ی آن ها فشار و یا ضربه ی سختی وارد شده باشد و یا از سرطان سینه رنج می برند نیز استفاده می شود. همچنین برای افرادی که با افزایش سنشان دچار چروکی پوست سینه و افتادگی و شل شدن آن شده اند می توانند به پروتز سینه اقدام کنند.

بیشتر افرادی که از کوچک بودن حجم سینه ها، نامتقارن بودن سینه ها، و همچنین بد شکل شدن سینه هایشان در دوران بارداری رنج می برند اقدام به انجام این کار می کنند.

همچنین فردی که می خواهد به پروتز کردن سینه های خود بپردازد ابتدا باید از سلامت جسمانی خود مطمئن شود زیرا اگر سلامت جسمانی نداشته باشد عوارض پروتز سینه برای این فرد بیشتر خواهد بود. و همچنین حداقل سن آن شخص 18 سال باشد و بلوغ آن کامل شده باشد و رشد سینه ها ی آن کاملا انجام شده باشد.

اما این عمل برای افرادی که سینه های آن ها دچار افتادگی خیلی شدید می باشند نیز مناسب نمی باشد زیرا این افراد می خواهند سینه هایشان علاوه بر بزرگ شدن در بالا هم قرار بگیرد به همین جهت باید از جراحی بالا بردن سینه نیز استفاده کنند.

اکثر خانم ها برای افزایش حجم و زیباتر شدن سینه های خود به پروتز سینه روی می آورند. اما این جراحی علاوه بر فوایدی که در بزرگ تر شدن سینه ها دارد و به خوش فرم شدن آن ها نیز کمک می کند عوارض و معایب زیادی را نیز در پیش دارد که در ادامه ای این مقاله به عوارض پروتز سینه نیز می پردازیم.

جراحی پروتز سینه

جراحی پروتز سینه

در این عمل مقداری از ماهیچه های شما را می ببرند و پروتز را زیر آن قرار می دهند به همین علت بعد از جراحی ممکن است به مدت 5 الی 7 روز شما با درد مواجه شوید اما با خوردن مسکن به آرام شدن درد شما کمک می شود. اما بهبودی کامل این عمل حدود 16 الی 18 ماه طول می کشد.

برخی از افراد بر این باورند که جراحی پروتز سینه موجب سرطان سینه می شود اما هنوز هیچ مدرک علمی برای اثبات این باور وجود ندارد. فقط افرادی که دارای پروتز هستند هنگامی که برای ماموگرافی به پزشک مراجعه می کنند باید آن را از داشتن پروتز در سینه ی خود مطلع کنید. داشتن پروتز در سینه مانع از رویت نشدن بافت های سینه در ماموگرافی نمی شود اما کار پزشک را سخت تر می کند و باید دقت خیلی بیشتری داشته باشد.

عوارض پروتز سینه

عوارض پروتز سینه

خوب است بدانید که پروتز سینه همانطور که در برابر ضربه و چیزهای دیگر بسیار مقاومت دارد و آسیبی برای آن ایجاد نمیکند ولی همیشگی نیست و ماندگاری دائمی برای شما ندارد و به مرور زمان لایه بیرونی آن نازک می شود و همچنین کهنه می شود و از بین می رود .

همانطور که گفتیم پروتز سینه علاوه بر زیبایی و  افزایشی که به حجم سینه شما می بخشد عوارض خود را نیز دارد و شما باید به عوارض آن با دقت توجه کنید و اگر آنها را پذیرفتید این جراحی را نیز انجام دهید.

عوارض پروتز سینه عبارتند از:

  • ممکن است بعد از عمل پروتز شما با خونریزی و یا عفونت مواجه شوید.
  • درد طولانی مدت و ادامه دار و تاخیر در خوب شدن درد سینه ها
  • از بین رفتن حس سینه ها و در بعضی افراد بر عکس است و حس سینه هایشان افزایش زیادی پیدا می کند.
  • جمع شدن مایعاتی در اطراف پروتز و همچنین عوارض و عواقب بیهوشی
  • ایجاد درد در قسمت قفسه سینه، زیاد شدن ضربان قلب، ایجاد تنگی نفس در بعضی از افراد که اگر شدید و ادامه دار باشد نیاز به جراحی مجدد دارد.
  • ممکن است پوست روی پروتز دچار چین خوردگی شود و جداره های آن پاره شوند.
  • به وجود آمدن لخته که ممکن است باعث مشکلات قلبی و ریوی شود.

موارد ذکر شده از اصلی ترین عوارض پروتز سینه می باشند که این علائم ممکن است در هر فرد متفاوت باشد و شدت آن در هر فرد کمتر و یا بیشتر باشد. و فردی که اقدام به پروتز سینه می کند در صورتی که با این علائم مواجه شد حتما باید به پزشک خود مراجعه کند تا برای درمان و بهبود آن به شما کمک کند.بعضی از عوارض پروتز سینه با گذشت زمان قابل حل شدن می باشند.