حفظ زیبایی یکی از مهم ترین دغدغه های همه ما محسوب می شود. هر کدام با روش های مختلفی سعی داریم جذابیت و زیبایی خود را افزایش دهیم. یکی از شاخصه های مهم در زیبایی چهره هر فرد داشتن موهایی جذاب است. از ویژگی های داشتن یک موی سر جذاب؛ پر بودن موها و خوش حالت بودن آن ها است. اما بنا به دلایل مختلفی ممکن است فرد دچار مشکلاتی نظیر ریزش مو یا نازک شدن تارهای مو گردد. خوشبختانه با پیشرفت هایی در علم پزشکی به ویژه در بخش زیبایی رخ داده است. این مشکل کاملا قابل حل بوده و دیگر کسی نگران ریز مو سر خود نخواهد بود. ماندگارترین راه حل مشکل ریزش موی سر، کاشت مو است. اما نکات مهمی قبل از انجام کاشت مو باید مد نظر قرار گرفته شود.

  • تعیین بهترین فصل برای کاشت مو
  • آمادگی خود فرد از نظر مالی و روانی
  • یافتن مرکز کاشت مو معتبر
  • تحقیق و بررسی کامل در زمینه روش های مختلف کاشت مو

نکات کلیدی اولیه در زمینه کاشت موی سر

نکات کلیدی اولیه در زمینه کاشت موی سر

کاشت مو یکی از مهم ترین و حساس ترین جراحی های زیبایی محسوب می شود و قبل از اقدام به آن باید به یک سری نکات توجه داشت، تا علاوه بر جراحی موفقیت آمیز و ماندگار، خود فرد نیز دچار مشکلات ثانویه نگردد. زیرا اگر این کار به صورت کاملا تخصصی انجام نشود، امکان ریزش مجدد موهای کاشته شده بسیار بالا خواهد بود. در این شرایط فرد هم از نظر مالی دچار زیان خواهد شد و هم از نظر روانی دچار تنش مضاعفی می گردد. در یک کلینیک تخصصی با معاینه دقیق فرد کلیه نکات و آزمایشات پزشکی لازم بررسی می گردد. در گام بعدی باید زمان مناسب کاشت مو تعیین گردد. این نکته که بهترین فصل برای کاشت مو چه زمانی است بسیار اهمیت دارد. زیرا پروسه کاشت مو بسیار کوتاه و سریع انجام می شود. مسئله اصلی در کاشت موی سر، مرحله ریکاوری، نگهداری و بهبودی پس از کاشت مو است. مهم ترین کار پس از جراحی کاشت مو حفظ بهداشت ناحیه مورد نظر است، تا از ایجاد هر گونه عفونتی جلوگیری به عمل آید. در نتیجه باید مراقبت های دقیقی از ناحیه جراحی شده در 14 روز اول پس از کاشت مو صورت بگیرد.

تعیین دقیق بهترین فصل برای کاشت مو

یکی از مهم ترین نقاط بدن که در تماس مستقیم نور خورشید و تغییرات آب و هوایی قرار دارد، پوست سر است. در نتیجه همگام کاشت مو باید به تعیین زمان مناسب کاشت مو، دوره ریکاوری و بهبود توجه زیادی شود. با توجه به این که هر فصل دارای شرایط آب و هوایی، دمایی متغیری است، از طرف دیگر حتی نوع مواد غذایی، وضعیت کاری و زمان های آزاد افراد تقریبا متفاوت است. از این رو به طور دقیق به بررسی تک تک شرایط فصول مختلف پرداخته خواهد شد و مزایا و معایب هر کدام بررسی می شود. زیرا نمی توان به صورت کاملا مشخص فصل خاصی را برای انجام کاشت مو تعیین نمود. هر فرد باید با توجه به شرایط کلی که دارد باید بهترین فصل برای کاشت مو مربوط به خود را انتخاب نماید.

بهترین فصل برای کاشت مو 

بهترین فصل برای کاشت مو

کاشت مو در فصل بهار

بهار دارای معتدل ترین آب و هوا است. به طور معمول میزان بارش در این فصل خیلی شدید نبوده اما باید انتظار بارش های ناگهانی و مقطعی را در این فصل داشته باشیم. البته این مسئله در هر شهر و موقعیت جغرافیایی متفاوت است. به دلیل وجود تعطیلات عید نوروز، این فصل برای افرادی که شاغل هستند و زمان زیادی برای استراحت در طول فصول دیگر ندارند، می تواند گزینه مناسبی باشد. شروع این فصل با آمدن ماهی های تازه به بازار همراه است پس از نظر تغذیه هم می تواند یک امتیاز مثبت به این فصل داده شود. اما با توجه به بارش باران و گرم شدن هوا در فصل بهار باید مراقبت های زیادی از پوست سر و ناحیه جراحی شده خود انجام دهید.

کاشت مو در فصل تابستان

شاید تابستان به دلیل وجود تعطیلات، به ظاهر فصلی مناسبی باشد. اما نباید از گرما و تشعشع شدید خورشید در این فصل غافل شد. در برخی از شهرها این گرما در حدی خواهد بود که شرایط را برای فرد بسیار سخت خواهد کرد و باید از لوازم مانند کلاه یا انواع مختلف ضد آفتاب ها برای محافظت از پوست سر خود و جلوگیری از آفتاب سوختگی استفاده نماید. آفتاب سوختگی می تواند آسیب شدیدی به کاشت مو شما بزند. از طرف دیگر گرمای شدید تابستان باعث می شود شما در فاصله زمانی نزدیک تری استحمام کنید. این کار نیز باعث حساس شدن و کم شدن چربی های مفید پوست سر شما خواهد شد. پس حتما قبل تعیین زمان کاشت موی سر خود در تابستان همه این نکات را در نظر بگیرید. اما اگر شرایط استراحت در محیطی با آب و هوای خنک نظیر ییلاقات را دارید، این فصل به دلیل تعطیلات و داشتن میوه های متنوع و مفید خود، می تواند گزینه خوبی برای کاشت موی سر شما باشد.

کاشت مو در فصل پاییز

شرایط پاییز کمی شبیه فصل بهار است. کماکان شاهد بارش باران مقطعی و کاهش دما در این فصل خواهیم بود. اما به دلیل باز شدن مدارس شاید برای برخی خانواده ها فصل پر مشغله ای باشد. اما از نظر دمایی و آب و هوایی می تواند گزینه ی مناسبی باشد. زیرا دیگر مثل فصل تابستان مجبور نخواهید بود خیلی زود حمام کنید.

کاشت مو در فصل زمستان

شاید بتوان گفت فصل زمستان برای کاشت مو ایده آل است. زیرا شدت تابش خورشید به شدت کم می گردد. میزان تعریق شما بشدت کاهش می یابد و نیاز کمتری به حمام خواهید داشت. اما باید توجه زیادی به بارش و برف و باران داشته باشید، تا سرمای زیاد این فصل، باعث حساس شدن موهای کاشته شده نگردد.