پوست صورت یکی از نقاط حساس صورت می باشد و همه ی افراد همیشه به دنبال این هستند که پوستی صاف و شفاف و بدون هیچ گونه چروک، لک، جوش وباشد و همچنین سعی می کنند هیچ گونه آسیبی به پوست خود وارد نکنند و برای زیبایی آن تلاش می کنند. زیرا زیبایی پوست صورت از مهم ترین نقاط صورت در زیبایی هر فرد می باشد.فیشیال صورت به زیبا تر شدن پوست و از بین بردن لک و جوش وکمک می کند و تاثیر بسزایی در پوست صورت میگذارد. و کسانی که دوست دارند همیشه پوست های صاف و زیبا داشته باشند می توانند هر چند وقت یکبار فیشیال صورت را برای جوان سازی پوست خود استفاده کنند.

فیشیال صورت بهتر است هر ماه برای بازسازی پوست انجام شود اما اگر برایتان مقدور نیست هم می توانید در هر فصل یکبار این کار را انجام دهید. اما اگر پوست شما دارای آکنه باشد قطعا تعداد دفعات بیشتری باید فیشال صورت را برای بازسازی پوست خود و از بین بردن آکنه ها انجام داد. اما بعضی افراد نیز دارای پوست های خیلی حساس می باشند و ماهی یک بار هم برای آن ها زیاد می باشد و باید کمتر فیشیال صورت را انجام دهند تا به پوست آن ها آسیب وارد نشود.

مراحل فیشیال صورت

مراحل فیشیال صورت

هنگامی که می خواهید به فیشیال صورت خود بپردازید باید به چندین نکته توجه کنید که در اینجا به آن ها می پردازیم:

  • مرحله ی اول پرکردن فرم می باشد

در این مرحله باید فرمی را که به شما می دهند را با دقت بخوانید و سوالاتی را که راجع به بدن و نوع پوست و رژیم غذایی در آن وجود دارد را پر کنید تا آن ها بدانند پوست شما چه شرایط و خصوصیاتی دارد و با توجه به آن فیشیال صورت شما را انجام دهند پس فرم را با دقت کافی پر کنید.

بعد از پر کردن فرم شما را به اتاق مخصوص می برند و لباس مخصوصی به شما می دهند تا آن را بپوشید و از شما می خواهند که موهای خود را به خوبی جمع کنید و برایتان یک هدبند قرار می دهند تا به موهای شما هیچ گونه آسیبی وارد نشود.

  • مرحله ی دوم پاکسازی صورت است

در مرحله ی پاکسازی ابتدا صورت شما را به وسیله ی پنبه های مرطوب دو یا سه بار پاکسازی می کنند تا پوست شما کاملا تمیز باشد و صورت شما را برای فیشیال آماده می کنند.

  • مرحله ی سوم بررسی پوست صورت

بعد از پاکسازی صورت فردی که قرار است به فیشیال صورت شما بپردازد پوست شما را زیر یک نور قرار می دهد و آن را به خوبی بررسی می کند تا از وضعیت پوست شما از لحاظ خشکی، چربی، جوش و آکنه، لک ومطلع شود و با توجه به پوست شما موادی را که مناسب با پوست شما می باشد را برای شما آماده کند.

  • مرحله ی چهارم استفاده از دستگاه بخار

بعد از بررسی پوست فردی که قرار است فیشیال صورت شما را انجام دهد به وسیله ی دستگاه  بخار را روی صورت شما می گیرند زیرا بخار گرم موجب نرمی پوست شما می شود و در صورتی که پوست شما دارای هرگونه جوش باشد آن ها را از بین می برد و پوست صورت شما از طریق دستگاه بخار نرم و لطیف می شود.

  • مرحله ی پنجم لایه برداری پوست

لایه برداری پوست یکی از مهم ترین نکاتی است که برای فیشیال صورت انجام می شود. بعد از مرحله ی بخار و نرم شدن پوست از طریق مواد شیمیایی به لایه برداری پوست شما می پردازند لایه برداری پوست از طریق مواد شیمیایی به این معناست که یک لایه نازک از پوست شما که دارای سلول های مرده می باشد را از بین می برد.

  • مرحله ی ششم استخراج و خارج کردن جوش های سر سیاه

در این مرحله جوش های سر سیاه را از پوست شما خارج می کنند اما ممکن است در این مرحله هنگام خارج کردن جوش های سر سیاه شما با کمی درد مواجه شوید. این مرحله فقط برای افرادی که دارای جوش های سر سیاه می باشند به کار برده می شود.

  • مرحله ی هفتم ماساژ پوست و ماسک صورت

در این مرحله پوست شما به خوبی ماساژ داده می شود و یک ماسک مناسب با پوست شما برای شما آماده می کنند و روی پوستتان قرار می دهند و ماساژ می دهند و بعد از انجام این کار فرد درمان کننده راه های مراقبت از پوست بعد از انجام فیشیال صورت را به شما توصیه می کند.

لایه برداری پوست