بدون شک از نتایج کاشت مو شگفت‌زده خواهید شد. گرچه که دستیابی به نتایج مطلوب نیازمند صبر است اما مطمئن باشید که این صبر ارزشش را خواهد داشت. پیش از انجام این عمل حتماً باید جلسه مشاوره‌ای را با دکتری مجرب داشته باشید. افرادی که تصمیم به انجام کاشت مو می‌گیرند عموماً درمان‌های دیگر را امتحان کرده‌اند و نتیجه نگرفته‌اند.

به دنبال بهترین خدمات زیبایی و کاشت مو هستید؟

ما با به‌روزترین تجهیزات و مجرب‌ترین جراحان و پزشکان در کنار شما هستیم.

برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰

برخی از سوالاتی که در جلسه مشاوره از شما پرسیده می‌شود از این قرارند:

  • چه مدت است که ریزش مو دارید یا طاس شده‌اید؟
  • آیا با مدت زمانی که طول می‌کشد تا موهای کاشته شده رشد کنند مشکلی ندارید؟
  • آیا در مورد عمل کاشت موی خود با دیگر اعضای خانواده صحبت کرده‌اید؟
  • آیا در مورد عمل کاشت مو تحقیق کرده‌اید؟
  • آیا پیش از این با متخصص کاشت مو صحبت کرده‌اید؟

دستیابی به نتایج کاشت مو زمان‌بر بوده و یک فرآیند است.

برای انجام عمل کاشت مو اصلاً عجله نکنید. ابتدا سعی کنید تا اطلاعات کافی در این زمینه کسب نمایید. هر سوالی دارید در جلسه مشاوره از دکتر خود بپرسید. دستیابی به نتایج کاشت مو زمان‌بر بوده و یک فرآیند است. شما باید در این فرآیند کاملاً از دستورالعمل‌های دکتر پیروی کرده و مراقبت‌های لازم را به عمل آورید تا دوره نقاهت خود را به خوبی پشت سر گذاشته و به نتایجی بهینه دست پیدا کنید. برخی افراد نسبت به فرآیند پس از عمل بی‌توجه هستند و انتظاراتی واقع‌بینانه ندارند. ممکن است که چند ماه مجبور به رعایت یک سری نکات باشید اما پس از آن می‌توانید از نتایج درمان لذت ببرید.

عمل کاشت مو بسیار به کیفیت و تراکم موهای ناحیه اهداء (پشت یا کنار سر) بستگی دارد. اگر موهای خوبی در ناحیه اهداء نداشته باشید احتمال دستیابی به نتایج مطلوب کم خواهد بود.

بعد از کاشت مو

بعد از کاشت مو

در 24 ساعت اولیه پس از کاشت مو باید فعالیت‌های خود را محدود کرده و در 7 الی 10 روز پس از عمل باید از انجام فعالیت‌های سنگین اجتناب کنید. تا دو روز باید از مصرف الکل، آسپیرین و داروهای شبیه آسپیرین خودداری نمایید. برخی از عوامل موثر در کسب نتایج مطلوب از این درمان عبارتند از:

1- پیروی از دستورالعمل‌های دکتر

رعایت این امر بسیار در بهبود شما مخصوصاً در هفته‌های اولیه موثر است. یکی از مهم‌ترین دستورالعمل‌ها این است که از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب بپرهیزید.

2- استفاده از داروهای ضد عفونت

خطر بروز عفونت چیزی نیست که فقط مختص کاشت مو باشد. در هر عمل جراحی که بخشی از پوست یا بافت بدن پاره یا باز شود احتمال نفوذ میکروب وجود دارد. اما نگران نباشید چون در دوره نقاهت خود کاملاً تحت نظارت خواهید بود.

درمان PRP

3- درمان PRP

اگر مردم با مزایای درمان PRP آشنا شوند قطعاً آن را انجام خواهند داد. در PRP از خون خود شما برای استخراج عوامل رشد استفاده می‌شود. همانطور که از عنوان عوامل رشد بر می‌آید پروتئین‌هایی که به سلول‌ها چسبیده‌اند باعث تکثیر و رشد سلول‌ها می‌شوند. بر اساس یکی از مطالعات انجام شده یکی از دلایل اصلی ریزش مو کاهش تولید عامل رشد VE است. درمان PRP باعث افزایش این عامل رشد می‌گردد، بنابراین انجام PRP در کنار کاشت مو می‌تواند در بهبود نتایج بسیار موثر باشد.

برنامه غذایی سالم و مغذی

4- برنامه غذایی سالم و مغذی

رشد موها بسیار به تغذیه ما بستگی دارد. پس از عمل کاشت مو برای اینکه موهای تازه کاشته شده رشد خوبی داشته باشند باید غذاهایی مناسب و مغذی بخورید. این کار نسبتاً ساده است اما اگر نمی‌توانید خیلی تغذیه خود را کنترل کنید بهتر است که قرص‌های مولتی ویتامین مصرف نمایید.

5- اجتناب از فرآیندهای شیمیایی مربوط به مو

رنگ کردن موها، پِرمینگ یا هر فرآیند و درمان شیمیایی دیگر باید حداقل دو هفته پیش از عمل کاشت مو صورت بگیرد. اگر چنین امکانی برایتان وجود ندارد بهتر است که این فرآیندها را یک ماه پس از عمل کاشت مو انجام دهید.

موهای خود را در خانه نشویید

6- موهای خود را در خانه نشویید

برای اینکه بتوانید نتایج خوبی از درمان خود کسب کنید باید در جلسات پیگیری درمان شرکت نمایید. روز پس از عمل کاشت مو باید دوباره به کلینیک مراجعه کنید تا موهایتان با شامپو شسته و خشک شود. سپس دکتر پوست سرتان را مورد معاینه قرار می‌دهد. دستورالعمل‌های لازم برای چند هفته آینده در اختیار شما قرار می‌گیرد. به مدت 4 الی 6 روز باید مراقبت‌های ویژه‌ای را از ناحیه تحت درمان به عمل آورید. پس از یک هفته خودتان می‌توانید موها را شسته و خشک نمایید.

از انجام فعالیت‌های سنگین بپرهیزید

7- از انجام فعالیت‌های سنگین بپرهیزید

سعی ما بر این است که مدت زمان دوره نقاهت شما به حداقل برسد. برای اینکه دوباره نیروی خود را باز بیابید باید خوب استراحت کنید. باید تا 7 الی 10 روز از انجام هرگونه فعالیت سنگین بپرهیزید. یک هفته پس از کاشت مو می‌توانید به فعالیت‌های روزمره خود باز گردید.

ریزش موقت موها

8- ریزش موقت موها

موهای کاشته شده 2 الی 4 ماه پس از عمل شروع به رشد می‌کنند.موها در چرخه‌های متفاوتی رشد می‌کنند و ممکن است نتوانید رشد همه موها را به صورت یکجا ببینید. ممکن است موهای تازه کاشته شده در چند هفته اولیه پس از عمل ریزش داشته باشند که این فرآیند کاملاً طبیعی است چون موها می‌خواهند ریشه بگیرند و رشد خود را دوباره آغاز کنند. پس از 9 ماه باید حدود 90 درصد موهای کاشته شده کاملاً قابل رویت باشند. ممکن است که این درمان کمی به صبر نیاز داشته باشد اما نتایج آن کاملاً طبیعی خواهد بود.