زیبایی و طراوت صورت و برخوردار شدن از پوستی صاف و شفاف آرزوی دیرینهی بسیاری از زیباجویان است و امروزه با پیشرفت تکنولوژی و علم پزشکی تکنیکهای جدیدتری نیز برای تحقق این هدف ابداع شدهاند. لیزر فرکشنال CO2 یکی از پرکاربردترین لیزرهای زیبایی در جهان میباشد و بیش از 15 سال است که به عنوان استانداردترین روش برای برای رفع مشکلات پوستی مختلف استفاده میشود.

در این روش، حسگرهای لیزر پوست صورت و یا سایر قسمتهای بدن را از نظر ارتفاع لایههای تشکیل دهندهی پوست مورد بررسی قرار میدهند و اشعهی لیزر با برداشت لایههایی که از ارتفاع بیشتری برخوردار هستند موجب میشود تا پوست صورت و یا سایر قسمتهای بدن زیباجویان صاف و یکدست شود و زیبایی آن افزایش یابد. مشکلات زیبایی متعددی وجود دارند که میتوان با کمک این نوع لیزر آنها را برطرف و درمان کرد که از جمله مهمترین آنها میتوان به مواردی همچون:

اسکار‌‌های پوستی، جای جوش و آکنه، چین و چروکهای پوستی، آسیبهای ناشی از تابش مستقیم نور خورشید و ضایعات پوستی خفیف و سطحی اشاره کرد. همچنین، لازم به ذکر است که تنها مکانیزم این تکنیک برای جوانسازی پوست همتراز کردن لایههای تشکیل دهندهی آن نیست و مکانیزمهای دیگری نیز در پشت پرده وجود دارند که موجب افزایش شادابی و زیبایی پوست و جوانسازی صورت میشوند و در ادامه میتوانید با تعدادی از این مکانیزمها و مزایای لیزر فرکشنال CO2 آشنا شوید.

لیزر فرکشنال CO2 چگونه موجب جوانسازی پوست صورت می‌شود؟

لیزر فرکشنال CO2 چگونه موجب جوانسازی پوست صورت میشود؟

همانگونه که قبلاً به آن اشاره شد، لایه برداری پوست تنها یکی از مکانیزمهای لیزر فرکشنال CO2 برای جوانسازی پوست است و موارد دیگری نیز وجود دارند که در افزایش طراوت و زیبایی پوست دخیل هستند. افزایش تولید پروتئینهای کلاژن و الاستین یکی از اصلیترین نتایجی است که پس از استفاده از این روش باعث افزایش شادابی و طراوت پوست میشود و قوام و خاصیت کشسانی پوست را تقویت میکند.

در این روش، حذف شدن لایههای اضافی موجب تحریک شدن پوست صورت میشود و حرارت تولید شده در لایههای میانی و زیرین پوست این خاصیت را تقویت میکند و آب اضافی موجود در لایههای پوست نیز کاهش مییابد و مجموع این فرایندها زمینه را برای افزایش زیبایی و شادابی پوست صورت فراهم میکند.

 

مزیت‌های لیزر فرکشنال CO2

مزیتهای لیزر فرکشنال CO2 نسبت به سایر روشهای زیبایی و جوانسازی پوست

بازده بیشتر و نتایج ماندگارتر در مقایسه با سایر تکنیکهای زیبایی

لیزر فرکشنال CO2 از نظر بازده یکی از بهترین روشهای زیبایی برای رفع مشکلات پوستی ذکر شده است و میتواند پوست صورت شما را پس از گذشت یک و یا دو جلسه درمانی متحول نماید. امروزه تکنیکهای زیبایی متعددی برای افزایش طراوت و شادابی پوست وجود دارند ولی به جرات میتوان این ادعا را مطرح کرد که هیچ کدام از این تکنیکها از نظر میزان ماندگاری نتایج و بازده کلی توانایی رقابت با این روش را ندارند و شما با پشت سر گذاشتن 1 تا 2 جلسه درمانی با فاصلهی زمانی 3 تا 6 ماه قسمت عمدهای از مشکلات پوستی خود را برطرف خواهید کرد.

عوارض جانبی ناچیز

عوارض جانبی لیزر فرکشنال CO2 بسیار کمو در موارد بسیاری قابل چشم پوشی هستند و با رعایت برخی از نکات میتوان از بروز آنها جلوگیری کرد. قرمزی و تورم پوست اصلیترین عوارض این روش محسوب میشوند و متخصصان زیبایی برای جلوگیری از این مشکل معمولاً از داروهای ضد التهابی کمک میگیرند و این روش میتواند شدّت این علائم را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. با این حال، در حالت عادی قرمز شدن و تورم پوست با رعایت برخی از نکات ساده و استفاده از داروهای ضد التهابی پس از 2 هفته به صورت کامل برطرف خواهند شد و شما میتوانید پس از اتمام دورهی نقاهت به زندگی عادی خود ادامه دهید و از پوستی زیبا و یکدست بهرهمند شوید.

پیاده سازی ساده و کم درد

لایه برداری از پوست با کمک لیزر برای بسیاری از بانوان یادآور خاطرات تلخ و دردناکی میباشد و به همین دلیل است که بسیاری از بانوان معمولاً به سراغ تکنیکهای جایگزین میروند. با این حال، لیزر فرکشنال CO2 برخلاف سایر تکنیکهای زیبایی جزو فرایندهای بدون درد و غیر تهاجمی دسته بندی میشود و استفاده از ترکیبات بی حس کنندهی موضعی در هنگام اجرای این روش باعث شده است تا پیاده سازی این تکنیک زیبایی به هیچ عنوان دردناک و یا سخت نباشد.

همچنین، لازم به ذکر است که این تکنیک در مدّت زمان 30 تا 45 دقیقه به اتمام میرسد و تنها پیش نیاز اصلی آن پاک و تمیز بودن پوست است و این موارد موجب شدهاند تا این نوع لیز به یکی از پرکاربردترین ابزارها برای رفع مشکلات پوستی مختلف تبدیل شود و زیباجویان بسیاری از سراسر جهان برای استفاده از آن اقدام نمایند.

مراقبت‌های لازم پس از جوانسازی پوست با کمک لیزر فرکشنال CO2

مراقبتهای لازم پس از جوانسازی پوست با کمک لیزر فرکشنال CO2

متخصصان زیبایی پس از استفاده از لیزر فرکشنال CO2 برای جوانسازی پوست معمولاً از پانسمان برای مراقبت از پوست صورت استفاده میکنند و این پانسمان باید به مدت 48 تا 72 ساعت بر روی پوست صورت باقی بماند. همچنین، استفاده از داروهای ضد التهاب نیز میتواند از عفونت پوست در این دوره جلوگیری کند و شما میتوانید با مشورت پزشک خود از کمپرس آب سرد نیز به منظور کاهش ورم و التهاب پوست استفاده کنید.

به یاد داشته باشید پوست اولین خط دفاعی بدن در مقابل میکروبها محسوب میشود و استفاده از این روش میتواند سدهای دفاعی پوست را آسیب پذیر نماید و به همین دلیل، شما باید پس از اجرای این تکنیک به مدّت حداقل 1 ماه از کرمهای محافظ پوست و کرمهای ضد آفتاب استفاده نمایید تا پوست صورت شما قوام و حالت اولیه خود را بدست آورد. در ضمن، مواجهه با نور خورشید پس از اجرای این روش منع شده است و شما باید تا 3 ماه از قرار گرفتن در مقابل تابش مستقیم نور خورشید خودداری کنید و عدم توجه به این مورد میتواند موجب تغییر رنگ پوست صورت شما شود.