لیزر موهای سفید یکی از راه هایی است که می تواند پیشنهاد وسوسه کننده ای برای کسانی باشد که در اندیشه حفظ جوانی و شادابی خودشان هستند. امروزه از روش های مختلفی در کلینیک های تخصصی و سالن های تخصصی زیبایی بدین منظور استفاده می شود. با بهره گیری از فناوریهای نوین در لیزر موهای زائد  زمینه  رنگ و رونق دیگری گرفته است. هر چند باید به این واقعیت نیز اذعان کنیم که متاسفانه راه طولانی مدت و ماندگاری برای حذف و از بین بردن موهای سفید در نواحی مختلف بدن وجود ندارد. با این وجود راه های مختلفی بدین منظور در نظر گرفته شده است.می تواند  لیزر موهای سفید در نواحی مختلف بدن را تا حدود زیادی تثبیت نموده و از رشد این موها جلوگیری نماید.

هر چند موهای سفید لزوما روی پوست سر شما رشد نمی کنند بلکه می توانند نواحی مختلف بدن را پوشش دهند. برخی از مهمترین راه هایی که می توانید از طریق آنها غیر از لیزر موهای سفید آنها را از بین ببرید یا رشد آنها را متوقف کنید عبارتند از:
استفاده از کرم های مخصوص موبر، شیو کردن این موها یا روش هایی متداول برای بانوان از قبیل بند انداختن موضع می تواند به این مشکل تا حدودی پایان دهد.
برای این که دریابید که آیا موهای زائد سفید به کمک لیزر از بین می رود یا خیر با ما همراه باشید.
بهتر است قبل از لیزر موهای سفید خودتان بدانید

بهتر است قبل از لیزر موهای سفید خودتان بدانید

لیزر موهای سفید یک راه کنترل کننده و نه لزوما یک درمان به شمار می رود. به خاطر داشته باشید اگر قصد دارید بدانید که آیا انجام لیزر بر روی موهای سفید امکان پذیر است یا خیر بهتر است ابتدا توسط متخصص پوست و موی مربوطه از این نظر مورد معاینه و ارزیابی قرار گیرد. در واقع هر نوع اقدام خودسرانه و بدون اطلاعات قبلی می تواند منجر به عواقب غیر قابل جبرانی شود.

در صورتی که تمایل داشته باشید می توانید به راحتی از این عواقب پیشگیری نمایید. اصولا روند سفید شدن موها غیر از کهولت سن می تواند ناشی از موارد مختلفی باشد. وراثت و برخی بیماری های زمینه ای نیز در سفید شدن موها نقش دارند. به طور کلی وجود ملانین در مو که رنگدانه های مو را تقویت می کند و موجب تغییر رنگ آنها می شود به میزان بیشتر می تواند در تثبیت و تیرگی موها و همچنین در صورت نبود ملانین موجب سفید و در مواردی خاکستری شدن موها می شود.

فراموش نکنید حتی رنگ کردن مجدد و استفاده از مواد شیمیایی در این رنگ ها به مرور زمان می تواند موجب سوختگی پوست شود. بنابراین هر نوع اپیلاسیون یا استفاده از کاتالیز و لیزر موهای سفید بهتر است با حساسیت خاصی صورت گرفته و حتما به پزشک مربوطه ارجاع گردد. در ادامه این مطلب در خصوص این پرسش که اصولا آیا لیزر روی موهای سفید تاثیرگذار است یا خیر بیشتر برای شما توضیح خواهیم داد. البته توصیه می کنیم شما هم تا پایان با ما باشید.
آیا لیزر موهای سفید امکان پذیر است

آیا لیزر موهای سفید امکان پذیر است؟

لیزر موهای سفید کار چندان پیچیده ای نیست. البته بهتر است همانطور که به این نکته اشاره کردیم بر اساس توصیه پزشکان متخصص پوست و مو یا به طور کلی زیبایی وارد عمل شوید. در غیر این صورت از افراد غیر حرفه ای به هیچ طریقی برای لیزر موهای سفید خودتان استفاده نکنید. این روند به خصوص برای کسانی که موهای رنگی دارند  به مرور زمان و در صورت حساسیت به این موضوع می تواند موجب نگرانی هایی شود. چرا که از نظر آنها وجود این موها منظره ناخوشایندی را برای آنها خلق می کند که می تواند اثرات نامطلوب روانی و تبعات آزار دهنده ای را از خود برجای بگذارد.

همچنین شاید یکی از سوالاتی که در همان نگاه اول می تواند موجبات نگرانی شما را فراهم آورد، این نکته است که آیا موهای زائد سفید به کمک لیزر از بین می رود؟ باید در پاسخ بگوییم که در صورت امکان برای از بین بردن موهای سفید از این روش استفاده نکنید و روش های کم خطری را انتخاب کنید. همانطور که مشخص است روش های دیگری نیز بدین منظور وجود دارند. ولی لیزر به عنوان یک روش قطعی به منظور رفع موهای زائد به شمار نمی رود.

لیزر موهای سفید زمانی بیشتر به یک راه حل تبدیل می شود که دریابیم به مرور زمان موهایی به خصوص در ناحیه چانه برای زنان و پس از دوران یائسگی تشکیل می شود که منظره ناخوشایندی را از آنها به نمایش می گذارد. بنابراین استفاده از لیزر موهای سفید می تواند تا حدود زیادی از رشد این موها جلوگیری می کند. این موها در آقایان همچنین در نواحی پشت گوش و سایر نواحی صورت ظاهر می شوند.