افراد برای زیباتر شدن پوست و از بین بردن لکه‌های پوستی به دنبال روش‌های آسان و راحت هستند. با پیشرفت تکنولوژی شیوه‌های جدید به علم پزشکی وارد می‌شود و سریع مشتریان خاص را به خود جلب می‌کند. یکی از این روش‌ها لیزر پوست با  کیوسوئیچ می‌باشد. این لیزر یک روش درمانی محسوب می‌شود و با تولید شدید امواجی از نور هر نوع لک بدن و صورت را از بین می‌برد. این لیزر عوارض جانبی ندارد و به بافت پوست آسیب نمی‌زند زیرا تماس این لیزر با پوست بسیار کم است. کارایی این لیزر به حدی زیاد است که می‌تواند بسیاری از مشکلات پوست را کاملا بهبود بخشید. این لیزر می‌تواند قارچ ناخن را به راحتی از بین ببرد. هر گونه کک و مک و خال روی پوست را محو کند و رگ‌های که بر روی پوست به رگ‌های عنکبوتی معروفند را به آسانی ترمیم کند. لکه های روی پوست صورت یا گردن که به رنگ قهوه ای هستند را پاک کند. لکه هایی که به دلیل ماه گرفتگی یا خورشید گرفتگی بر روی پوست ایجاد شده است به وسیله این لیزر پاک می‌شوند. مدت ساخت این دستگاه بیشتر از ده سال نمی‌باشد.

لیزر کیوسوئیچ مناسب چه پوستی است

شما روزانه با افراد زیادی برخورد می‌کنید که ممکن است لک یا خال‌های مختلفی بر روی صورت خود باشند؛ اکثر افراد به دنبال راهی هستند تا خود را از وجود این لک یا خال‌ها راحت کنند. گاهی این خال‌ها به صورت خال‌های رنگی در پوست نمایان می‌شوند که لیزر کیوسوئیچ بهترین گزینه برای درمان و از بین بردن خال و لک‌های رنگی می‌باشد. باید به این نکته توجه داشته باشید این لیزر برای افرادی که دارای تبخال هستند یا ویروس آن در بدنشان وجود دارد؛ مناسب نیست و تا زمان رفع مشکل تبخال؛ نباید به سراغ لیزر کیوسوئیچ بروند. زنانی که بخاطر بارداری از شش ماه قبل از لیزر دارو مصرف می‌کردند گزینه مناسبی برای لیزر نیستند. لازم به ذکر است این لیزر فقط مخصوص درمان لک‌های روی صورت نیست؛ بلکه لک‌هایی که به دلیل نور زیاد خورشید بر روی بازو؛ پاها یا قفسه سینه ایجاد شده‌اند را به راحتی درمان می‌کند. افرادی که دارای پوست حساسی هستند و برای بهبود عوارض پوست خود به پزشک مراجعه می‌کنند؛ حتما آن را با پزشک خود در میان بگذارند. معمولا نیم ساعت قبل از لیزر برای افرادی که از حساس بودن پوست خود رنج می‌برند؛ باید از کرمی که پوست آنها را بی حس می‌کند؛ استفاده کنند.

دستورات ضروری قبل از عمل لیزر

افرادی که دارای خال و لک هستند و در نظر دارند که با این روش پوست خود را لیزر کنند؛ باید نکاتی را در نظر داشته باشند. تا سریع و راحت تر به نتیجه دلخواه خود برسند. گاهی ممکن فردی دارای انواع خال و لک در قسمت‌های مختلف بدن باشد؛ نتیجه لیزر کیوسوئیچ بستگی به نوع خالکوبی یا خال‌های موجود در بدن این‌گونه افراد دارد. بر اساس همین طول درمان و لیزر به جلسات متعدد تقسیم می‌شود. برخی افراد ممکن است یک زخم قدیمی در بدن داشته باشند که بعد از مدتی آن زخم گوشت اضافی آورده باشد؛ لازم است پزشک خود را از این موضوع مطلع کنید. اگر دچار تبخال می‌شوید و به نوعی ویروس آن را در بدنتان دارید؛ در مورد آن حتما با پزشک خود صحبت کنید. لازم است یک ماه قبل از انجام لیزر از کرم‌هایی که مخصوص برنزه کردن پوست می‌باشد؛ استفاده نکنید و در نور آفتاب قرار نگیرید. چهل و هشت ساعت قبل از لیزر موهای قسمتی که می‌خواهید لیزر شود را با تیغ بزنید. قبل از انجام لیزر محل مورد نظر آلوده نباشد و از آرایش کردن و استفاده از ضد آفتاب خودداری کنید.

انجام دستورات بعد از عمل لیزر

بعد از عمل لیزر لازم است نکاتی را رعایت کنید. مراقبت‌های بعد از لیزر کیوسوئیچ به راحتی دستورات قبل از عمل می‎‌باشد. افرادی که لیزر کیوسوئیچ انجام می‌دهند؛ تا دو روز بعد از عمل به هیچ عنوان نباید از دارویی که پوست را حساس می‌کند؛ استفاده کنند. این افراد نباید تا یک روز بعد از لیزر محل مورد نظر را با آب بشویند و با تشخیص پزشک از کرم‌هایی که مخصوص بعد از لیزر می‌باشد؛ استفاده کنند. گاهی ممکن است فردی که برای لیزر خالکوبی مراجعه کرده است بعد از جلسه اول یا دوم احساس کند که لکه های پوستی یا خالکوبی روی بدن؛ پررنگ تر شده است. به دلیل روی سطح آمدن رنگدانه های عمیق پوست؛ قسمت لیزر شده پررنگ تر به نظر می‌رسد که البته جای نگرانی نیست و به مرور کم رنگ تر می‌شود. زخمی که پس از لیزر در قسمت‌های لیزر شده پوست به وجود می‌آید بعد از چهار یا پنج روز بهبود می‌یابد. هرگز زخم را دست‌کاری نکنید؛ چون زخم کنده می‌شود و باعث ایجاد لک‌های ماندگار بر روی پوست می‌شود. لازم است با نظر پزشک خود حتما از یک ضد آفتاب استفاده کنید. این کرم‌ها نقش تعیین کننده ای در بهبود جای لیزر دارند.

عوارض لیزر کیوسوئیچ

این لیزر نیز ممکن است مانند عمل‌ها و لیزرهای دیگر دارای عوارض جانبی باشد. گاهی افراد عادی که پس از مشورت با پزشک؛ مناسب لیزر کیوسوئیچ تشخیص داده شده‌اند؛ بعد از لیزر عوارضی را مشاهده می‌کنند. بعد از عمل استفاده مداوم از کرم ضد آفتاب ضروری می‌باشد. در صورت غفلت فرد؛ احتمال برگشت کک و مک زیاد می‌باشد. این لیزر گاهی دارای عوارض موقت مانند ورم یا قرمزی می‌باشد که زود گذر است. لازم است بعد از لیزر از آفتاب دوری کنید. نور آفتاب باعث عوارض بسیار جدی برای شما می‌شود. به وجود آمدن لک‌های قرمز و قهوه‌ای بعد از بهبود طبیعی می‌باشد که بعد مدتی پوسته پوسته می‌شود و به کلی از بین می‌روند. هزینه لیزر کیوسوئیچ بستگی به جنس پوست؛ میزان کک و مک؛ تعداد خال؛ بزرگ و کوچک آن و تعداد جلسات مورد نیاز برای انجام لیزر می‌باشد.