برای بسیاری بیماران لیفت اندوسکوپیک در مقایسه با جراحی زیبایی مرسوم، گزینه‌ای راحت‌تر و ارزان‌تر است. از آنجایی‌که لیفت اندوسکوپیک نسبت به روش‌های دیگر، کمتر تهاجمی است بنابراین دوره نقاهت و ریسک کمتری را شامل می‌شود. این عمل، روشی موثر برای کاهش نشانه‌های پیری پوست صورت و گردن است که بسیاری از چالش‌های جراحی زیبایی را ندارد. لیفت اندوسکوپیک ابرو در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا نیاز بسیاری از داوطلبان را برطرف می‌کند.

به دنبال بهترین خدمات زیبایی و لیفت هستید؟

ما با به‌روزترین تجهیزات و مجرب‌ترین جراحان و پزشکان در کنار شما هستیم.
برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.
۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰

گاهی اوقات مناطق محدودی از صورت به لیفت اندوسکوپیک نیاز دارند. در این گونه موارد، این عمل می‌تواند در مقایسه با جراحی لیفت مرسوم نتایج چشمگیری داشته باشد. لیفت اندوسکوپی چشم، لیفت اندوسکوپیک گونه، لیفت اندوسکوپی پیشانی، لیفت اندوسکوپیک ابرو و … زیرمجموعه‌هایی از لیفت اندوسکوپیک هستند. این روش به‌طور خاص می‌تواند برای افرادی مورد استفاده قرار گیرد که جوان هستند یا دهه‌ی 30 تا 50 عمرشان را سپری می‌کنند. در لیفت آندوسکوپیک تعداد محدودی برش با طول کمتر از 1 اینچ روی پوست ایجاد می‌شود، در حالی‌که در جراحی لیفت، طول برش‌ها بیشتر است. برای باقی نماندن آثار زخم روی پوست صورت، این برش‌ها بالای خط مو یا پشت گوش ایجاد می‌شوند.

در لیفت اندوسکوپیک با ایجاد برش‌هایی کوچک، می‌توان بخش زیادی از چین و چروک صورت و گردن را از بین برد.

پس از اینکه برش‌ها روی پوست ایجاد شد، جراح، یک آندوسکوپ کوچک را زیر پوست قرار می‌دهد. دوربینِ روی سَری این آندوسکوپ، تمام مراحل جراحی را روی مانیتور نمایش می‌دهد. با استفاده از سَری این دستگاه، چربی‌های اضافه از بین رفته و بافت‌ها و ماهیچه‌ها شکل داده می‌شوند. تمام نشانه‌های پیری از طریق این روش از بین می‌روند.

لیفت اندوسکوپیک

لیفت اندوسکوپیک در مقایسه با جراحی لیفت

لیفت اندوسکوپیک صورت همانند جراحی لیفت، چین و چروک‌های پوست را از بین برده و افتادگی آن را کاهش می‌‌دهد. البته استفاده از فیبر نوری و تکنولوژی اندوسکوپیک در این روش آن را به عملی کمتر تهاجمی با نتایج درخشان تبدیل کرده است. در این روش، سَری بلند و نازک آندوسکوپ لایه‌های زیرین پوست را به‌راحتی نمایش داده، بخش‌های افتاده‌ی پوست را کشیده و ظاهری جوان‌تر برای آن ایجاد می‌کند.

  • برش‌های کوچک‌تر: در این روش ابتدا برشی کوچک روی پوست ایجاد شده و برای دستیابی به لایه‎های زیرین پوست از آندوسکوپی کوچک استفاده می‌شود. این برش‌ها به قدری کوچک هستند که گاهی لیفت اندوسکوپیک را روشی بدون ایجاد زخم می‌نامند.
  • دوره نقاهت کوتاهتر: دوره نقاهت این عمل در مقایسه با جراحی لیفت کوتاهتر است. کوتاهتر بودن دوره نقاهت به این دلیل است که لیفت اندوسکوپیک تقریبا روشی غیر تهاجمی است. ورم و کبودی معمولا بعد از گذشت دو هفته، از بین می‌رود. اگرچه اکثر بیماران بعد از یک هفته فعالیت‌های روزمره را شروع می‌کنند.

لیفت اندوسکوپیک

کاندیدای لیفت اندوسکوپیک

کسانی که پوست صورت‌شان افتادگی متوسطی دارد، بهترین کاندید برای این عمل لیفتینگ پوستِ غیرتهاجمی هستند. بسیاری از این افراد که 30 تا 40 ساله هستند،  از افتادگی متوسط پوست گونه و خط‌های دور لب رنج می‌برند. ایجاد تصویری واقع بینانه از نتایج لیفت اندوسکوپیک برای این افراد بسیار ضروری است. زیرا در این شرایط می‌توانند تصمیم بگیرند که این عمل را انجام دهند یا سراغ جراحی لیفت صورت بروند.

مناطق مناسب برای لیفت اندوسکوپیک

  • خط اخم
  • خط خنده
  • افتادگی گونه
  • خطوط زیر لب

فواید لیفت اندوسکوپیک

برخلاف جراحی لیفت در این روش برای درمان، زخمی‌هایی بسیار کوچک روی پوست ایجاد می‌شوند. علاوه بر این مناطق خاصی از صورت مثل خط اخم و خطوط دور لب و بینی توسط لیفت آندوسکوپیک درمان می‌شوند که توسط روش جراحی لیفت برطرف نمی‌شوند. از آنجایی‌که سَری آندوسکوپ دستگاه، ظریف و کوچک است به‌راحتی می‌تواند برای رفع مشکلات بسیار کوچک پوست به‌کار رود.

در طول لیفت اندوسکوپیک نه‌تنها استرس کمتری را تحمل می‌کنید بلکه در وقت و هزینه نیز صرفه‌جویی خواهید کرد. این عمل نسبت به جراحی لیفت کمتر تهاجمی است، سریع‌تر انجام می‌شود و ریسک کمتری دارد.

بعد از لیفت اندوسکوپیک

بعد از این عمل، 2 هفته طول خواهد کشید تا کبودی و ورم پوست بر طرف شود. بهتر است یک نفر از بستگان شما را تا 2 روز برای انجام کارهای روزمره همراهی کند. در نتیجه‌ی لیفت اندوسکوپیک افتادگی پوست صورت برطرف شده و زاویه‌سازی مطلوب صورت به گونه‌ای انجام می‌شود که ظاهری طبیعی و 10 سال جوان‌تر به ارمغان خواهد آورد.

این روش لیفت پوست دارای ماندگاری بالا است و حداقل تا 5 سال بعد به لیفت مجدد نیاز نخواهید داشت. البته به یاد داشته باشید که با استفاده از لیفت اندوسکوپیک می‌توانید چهره‌ای جوان‌تر داشته باشید اما نشانه‌های افزایش سن به‌طور کامل از بین نمی‌رود.

دوره نقاهت لیفت اندوسکوپیک

از آنجایی‌که در طول این عمل زیبایی، زخم‌های کوچکی روی پوست ایجاد می‌شود، خونریزی و ورم کمی را تجربه خواهید کرد. در نتیجه با دوره نقاهتی راحت‌تر و کوتاهتر در مقایسه با عمل جراحی زیبایی مرسوم مواجه خواهید شد.