با این عمل جراحی زیبایی می‌توان پوست باسن را کشیده و لیفت کرد. در این عمل پوست اضافه برداشته شده و بافت اطراف باسن تغییر موقعیت داده می‌شود تا ظاهری جوان‌تر و تناسبی بهتر پیدا کند. البته نباید این عمل را با لیفت باسن برزیلی اشتباه گرفت که در آن با تزریق چربی به باسن حجم داده شده و برجستگی آن بیشتر می‌شود.

به دنبال بهترین خدمات زیبایی و لیفت هستید؟

ما با به‌روزترین تجهیزات و مجرب‌ترین جراحان و پزشکان در کنار شما هستیم.
برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.
۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰

یکی از عوارض لیفت باسن این است که ممکن است موجب تخت شدن باسن شود. به همین دلیل ممکن است لیفت باسن همراه با تزریق چربی و دیگر روش‌های برجسته‌سازی باسن انجام گردد. مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا در این مقاله به این موضوع پرداخته است.

مزایای لیفت باسن

چه کسانی می‌توانند از مزایای لیفت باسن بهره‌مند شوند؟

لیفت باسن برای افرادی مناسب است که مقدار زیادی از پوست باسن و قسمت بالایی ران‌هایشان شُل و افتاده است. این عمل موجب بهبود ظاهر سلولیت نیز می‌شود. هدف این عمل زیبایی بازگرداندن ظاهر طبیعی باسن است. عواملی مانند بالا رفتن سن و کاهش وزن شدید می‌توانند باعث از دست رفتن قابلیت ارتجاعی پوست باسن شوند. گرچه که در این عمل بخشی از پوست و چربی اضافه برداشته می‌شود اما هدف آن برداشتن چربی‌های اضافه نیست.

کاندیدای لیفت باسن

کاندیدای لیفت باسن

بهترین کاندیدای لیفت باسن افراد غیر سیگاری هستند که از سلامت عمومی خوبی برخوردار بوده، وزن‌شان ثابت است و رژیم غذایی و شیوه زندگی سالمی را دارند. بسیار مهم است که داوطلب دیدی مثبت به این عمل داشته و انتظاراتی واقع‌بینانه در مورد نتایج آن داشته باشد.

نکات پیش از عمل لیفت باسن

نکات پیش از عمل لیفت باسن

دکتر معمولاً پیش از عمل آزمایشات و معایناتی را انجام می‌دهد تا از وضعیت سلامتی داوطلب اطمینان پیدا کند. ممکن است دکتر از شما بخواهد تا یک یا دوهفته پیش از عمل لیفت باسن مصرف برخی داروهای خاص مانند آسپیرین، داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی و داروهای گیاهی را متوقف نمایید. اگر سیگار می‌کشید، باید مدتی پیش از عمل جراحی آن را متوقف کنید.

روش لیفت باسن

روش لیفت باسن

1- بیهوشی: در این عمل می‌توان هم از بی‌حسی موضعی و هم از بیهوشی عمومی استفاده کرد. البته در برخی موارد از ترکیب بی‌حسی موضعی و تزریق مُسَکن نیز استفاده می‌شود. دکتر بهترین گزینه را به شما پیشنهاد خواهد کرد.

2- ایجاد برش: در لیفت باسن اغلب برش‌ها به صورت بیضی شکل بوده و در نیمه بالایی باسن (میان خط بیکینی) ایجاد می‌شوند. الگوی برش‌ها بسته به محل پوست و چربی اضافه متفاوت است. دکتر پیش از عمل لیفت باسن در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا مشخص می‌کند که کدام تکنیکِ برش، مناسب شماست.

3- برداشتن پوست اضافه و کشیدن پوست: دکتر پس از ایجاد برش‌ها، پوست اضافه را برمی‌دارد. سپس پوست باقیمانده کشیده شده و در موقعیت جدید خود قرار می‌گیرد.

4- بستن برش‌ها: در این مرحله برش‌ها بخیه زده شده و پانسمان می‌شوند. ممکن است لوله‌هایی باریک که با عنوان سیستم زهکشی زخم شناخته می‌شوند موقتاً در زیر پوست قرار داده شوند تا خون و مایعات اضافه از این طریق تخلیه گردند.

5- مراقبت‌ها و دستورالعمل‌های پس از عمل: پس از عمل به اتاق ریکاوری منتقل می‌شوید و در آنجا تحت نظر تیم جراحی خواهید بود. در اکثر مواقع پس از عمل لیفت باسن مرخص می‌شوید و می‌توانید به خانه بازگردید اما در برخی موارد هم دکتر توصیه می‌کنید که یک شب را در بیمارستان بستری شوید. باید حتماً شخصی را همراه خود داشته باشید تا در 24 ساعت اولیه پس از عمل در کنارتان باشد.

دوره نقاهت لیفت باسن

دوره نقاهت لیفت باسن

یک هفته اول پس از عمل باید از نشستن اجتناب کنید. اکثر افراد می‌توانند پس از دو هفته به سر کار خود باز گردند، البته باید از نشستن زیاد خودداری کنند. حداقل باید تا 4 الی 6 هفته از انجام فعالیت‌های سنگین اجتناب کنید. در طول این مدت نباید زخم‌هایتان تحت فشار زیاد، سایش و حرکت مفرط قرار بگیرند.

البته باید توجه داشته باشید که این دستورالعمل‌ها بسته به وضعیت سلامتی هر فرد، تکنیک‌های استفاده شده در جراحی و عوامل دیگر متفاوت است. باید هرگونه درد شدید را فوراً به دکتر اطلاع دهید.

عوارض لیفت باسن

عوارض لیفت باسن

 • اِسکار زیاد
 • خونریزی شدید یا هماتوم
 • نکروز پوست یا چربی (مرگ بافت)
 • بهبودی ضعیف زخم‌ها
 • لخته شدن خون
 • خطرات بیهوشی
 • ترومبوز ورید عمقی
 • عوارض قلبی و ریوی
 • اِدِم پایدار (ورم) یا جمع شدن مایعات در زیر پوست
 • درد مداوم
 • تغییر دائمی یا موقت احساسات پوستی
 • عدم تقارن یا عدم رضایت از نتایج زیبایی که نیازمند جراحی اصلاحی خواهد بود
 • شُلی و افتادگی مجدد پوست

در صورت بروز درد در قفسه سینه، تنگی نفس، ضربان غیر طبیعی قلب یا خونریزی مفرط، سریعاً با دکتر تماس بگیرید.

هزینه لیفت باسن

هزینه لیفت باسن

هزینه این عمل به عوامل متعددی نظیر پیچیدگی جراحی، مهارت، تخصص و شهرت دکتر، منطقه جغرافیایی شما و … بستگی دارد. هزینه‌های کلی لیفت باسن شامل دستمزد جراح، هزینه بیهوشی، هزینه امکانات و هزینه آزمایشات و داروها می‌باشد.

عمل‌های تکمیلی

عمل‌های تکمیلی

برای دستیابی به نتایج بهتر، لیفت باسن معمولاً همراه با عمل‌های زیبایی دیگر انجام می‌شود. برخی از این عمل‌های پیکرتراشی عبارتند از: لیفت سینه، ابدومینوپلاستی، لیفت ران، لیفت بازو یا لیپوماتیک. در صورتی که در نواحی متعددی از بدن خود دچار افتادگی پوست هستید می‌توانید عمل لیپکتومی کمر یا لیفت بدن را انجام دهید.

کاهش وزن شدید نیز می‌تواند بر روی قابلیت ارتجاعی پوست صورت تاثیر بگذارد، بنابراین ممکن است به لیفت صورت، لیفت گردن و لیفت پیشانی هم نیاز باشد.

نتایج لیفت باسن

نتایج لیفت باسن

بیشتر ورم ناشی از این عمل ظرف 6 هفته فروکش می‌کند. البته ممکن است که نتایج نهایی پس از یک سال قابل مشاهده باشند. در صورتی که وزن خود را در حالت ایده‌آل و ثابت نگاه دارید، کانتورها و تناسب بدن برای مدت زمان طولانی ماندگاری دارند. البته سن و نیروی جاذبه به تدریج باعث کاهش استحکام پوست می‌شوند.

دکتر سعی می‌کند که برش‌ها را در نهایت ظرافت و احتیاط ایجاد کند تا اِسکارهای ناشی از عمل غیر قابل مشاهده و نامحسوس باشند. البته می‌توان با انتخاب لباس زیر مناسب اِسکارها را کاملاً پنهان کرد. با وجود اینکه اِسکارها دائمی هستند اما به مرور زمان بهبود بیشتری پیدا کرده و تخت می‌شوند و پس از دو سال کاملاً محو می‌گردند.