تزریق چربی

امروزه اکثر جراحان برای جوان‌سازی صورت مقادیر کمی چربی را از بدن خود فرد استخراج کرده و به صورت او تزریق می‌کنند. جراح با استفاده از این تکنیک، مقداری چربی را با لیپوساکشن از بخش‌هایی مثل شکم و ران جدا کرده و به صورت تزریق می‌کند. 85% از جراحان پلاستیک در طی عمل لیفت صورت از تزریق چربی استفاده می‌کنند. جراحان مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا از این قاعده مستثنی نیستند.

به دنبال بهترین خدمات زیبایی و لیفت هستید؟

ما با به‌روزترین تجهیزات و مجرب‌ترین جراحان و پزشکان در کنار شما هستیم.
برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.
۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰

چربی‌هایی که به بخش‌های مختلف صورت تزریق می‌شوند عموماً از شکم استخراج شده و حجمی حدود 11 تا 25 میلی‌لیتر دارند. یکی از مناطق مهم برای تزریق چربی، گونه است. زیرا گونه ناحیه‌ای از صورت است که نشانه‌های پیری به‌راحتی در آن پدیدار می‌شوند. همچنین زیر پلک، زیر گونه و خط خنده از دیگر مناطقی هستند که تزریق چربی در آن‌ها انجام می‌شود.

در روش تزریق، چربی‌های شکم استخراج شده، به گونه‌ها تزریق می‌شود و تا یک سال ماندگاری دارد.

هرچند که مقداری از چربی تزریق شده در طول زمان جذب بدن می‌شود اما به اعتقاد بسیاری از جراحان، بخش زیادی از آن طی یک سال بعد، در صورت باقی می‌ماند. نتایج کامل این عمل بعد از 4 تا 6 ماه قابل مشاهده است. تزریق چربی به مناطق مختلف صورت هم از طرف داوطلبان و هم از طرف جراحان مورد استقبال قرار گرفته است.

لیفت یا تزریق چربی

لیفت صورت

هرچند که به اعتقاد بسیاری از جراحان، رفع تمام نشانه‌های پیری با استفاده از لیفت صورت نمی‌تواند انجام گیرد، اما این روش، یکی از عمل‌های رایج است که طی آن، چین و چروک‌های صورت برطرف شده و ظاهر فرد جوان‌تر می‌گردد. برای انجام این عمل، ابتدا جراح، اهداف مورد نظر داوطلب و شکل صورت را بررسی کرده و سپس مناسب‌ترین شیوه‌ی لیفت را برای او انتخاب می‌کند. جراحی لیفت می‌تواند در مناطق مختلف بدن از جمله صورت و گردن و به دو صورت لیفت سنتی و لیفت با برش محدود انجام شود.

هر کدام از روش‌های لیفت که ذکر شد می‌تواند با تزریق چربی ترکیب شده و چهره فرد را طبیعی و جوان کند. همچنین با استفاده از این روش می‌توان حجم از دست رفته‌ی کل صورت را  بازیابی کرد. می‌توان با ترکیب لیفت صورت و تزریق چربی، گونه‌ها را  برجسته ساخته و افتادگی بخش‌های مختلف صورت را برطرف کرد. در واقع نتایجی که با ترکیب این دو عمل حاصل می‌شود، به تنهایی قابل دست‌یابی نیست. جراحان زیبایی می‌توانند با استفاده از تکنولوژی‌ها و تکنیک‌های اخیر، در مورد اثرگذاری و ماندگاری نتایج عمل، مطمئن شوند. رفع نشانه‌های پیری با عمل جراحی، موجب جوان‌تر شدن پوست شده و اعتماد به‌نفس داوطلب بازیابی می‌شود.

تزریق چربی

چرا ترکیب لیفت با تزریق چربی روشی محبوب است؟

پیری پوست نه تنها باعث افتادگی و فرسودگی بافت‌ها می‌شود بلکه چربی‌ها را نیز از بین می‌برد. از دست رفتن حجم بافت‌ها در ناحیه بالای گونه‌ها و دور چشم بیش از نواحی دیگر آشکار خواهد بود. تزریق چربی در نواحی ذکر شده می‌تواند کمک شایانی به جوان‌سازی کلی صورت کند. همچنین با تزریق چربی می‌توان به غیر از گونه و چشم، قسمت‌های دیگر صورت را هم درمان کرد.

 آیا ترکیب تزریق چربی با لیفت صورت دوره نقاهت را افزایش می‌دهد؟

با اضافه شدن فرآیند تزریق چربی به لیفت صورت، دوره نقاهت افزایش نخواهد یافت و تقریباً مدت زمان عمل لیفت طولانی نخواهد شد.

آیا تمام داوطلبان به تزریق چربی در طی عمل لیفت نیاز دارند؟

تزریق چربی می‌‌‌تواند به تمام شیوه‌های لیفت صورت اضافه شود هرچند که تمام افراد به آن نیاز ندارند. با بالارفتن سن، چربی‌های صورت برخی داوطلبان از بین نمی‌رود، در نتیجه تنها به لیفت صورت نیاز خواهند داشت. همچنین برخی داوطلبان با افزایش سن، میزان چربی صورت‌شان افزایش می‌یابد که در این صورت به تزریق چربی نیاز نخواهند داشت.