هر چند که عمل لیفت بینی با لیزر برای تمام داوطلبان مناسب نیست اما به لحاظ زیبایی شناختی بر دیگر عمل‌های زیبایی ارجحیت دارد. اگر بینی شما بزرگ یا قوزدار است یا تیغه‌ی آن خمیدگی زیادی دارد بهتر است به جای لیفت آن با لیزر از عمل رینوپلاستی استفاده کنید. در مقایسه با عمل جراحی بینی، انجام لیفت بینی با لیزر به همراه رینوپلاستی، روند درمان را آسان می‌سازد و اثری جادویی روی صورت به جای می‌گذارد. البته قبل از گرفتن هر تصمیمی باید بررسی پزشکی در مورد لیفت بینی در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا روی داوطلب انجام شود.

لیفت بینی با لیزر

نحوه لیفت بینی با لیزر

در طی لیفت بینی با لیزر، پوست روی بینی نازک‌تر شده و بافت‌های اضافه‌ی آن حذف می‌شوند. همچنین پوست بینی در اثر تابش لیزر گرم شده و تحت فشار شدید فرایند درمان قرار می‌گیرد. البته این روش برای رفع مشکلات بینی‌هایی با اندازه‌ی کوچکتر کاراتر است. البته قبل از عمل باید با دکتر مشورت کرده تا مطمئن شوید که تغییر شکل بینی با لیزر انتظارات شما را برآورده خواهد کرد.

باید به این نکته اشاره کنیم به دلیل اینکه رینوپلاستی با لیزر روشی غیر تهاجمی است، امروزه بیشتر شناخته شده و کاربرد بیشتری نیز دارد.

دوره نقاهت

نام “عمل جراحی” برای بسیاری از داوطلبان ترسناک است. به دلیل عوارض بعد از عمل جراحی بینی بسیاری از داوطلبان، از انجام آن اجتناب می‌کنند و در عوض لیفت بینی با لیزر را ترجیح می‌دهند. از عوارض عمل جراحی بینی می‌توان به کبودی، خونریزی، ورم و پانسمان طولانی مدت اشاره کرد که هیچ‌کدام از این عوارض در لیفت بینی با لیزر وجود نخواهد داشت.

لیفت بینی علاوه بر اینکه عملی سریع است، داوطلبان پس از ۱ تا ۲ روز استراحت می‌توانند فعالیت‌های روزمره را شروع کنند.

عمل لیفت بینی با لیزر حداکثر ۱ تا ۲ ساعت طول خواهد کشید و داوطلبان پس از ۱ تا ۲ روز استراحت می‌توانند فعالیت‌های روزمره را شروع کنند. از آنجایی‌که این عمل سریع انجام می‌شود، بسیاری از داوطلبان که با کمبود وقت مواجه هستند این روش را ترجیح می‌دهند.