لیفت بینی با هایفو یا امواج اولتراسوند (HIFU)، روشی منحصر به فرد در میان شیوه‌های مختلف عمل‌های زیبایی است. در واقع، امواج اولتراسوند یک ابزار عالی برای انواع روش‌های درمانی در طی چند دهه‌ی اخیر بوده است. همچنین طی چند سال اخیر به علت نتایج عالی امواج اولتراسوند در عمل‌های زیبایی، به عنوان یک ابزار کاربردی و پیشرفته معرفی شده است.

به دنبال بهترین خدمات زیبایی و لیفت هستید؟

ما با به‌روزترین تجهیزات و مجرب‌ترین جراحان و پزشکان در کنار شما هستیم.
برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.
۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰

با استفاده از روش هایفو با امواج اولتراسوند می‌توان افتادگی بافت‌های بینی، صورت، گردن و قفسه‌ی سینه را برطرف ساخت تا ظاهر پوست جوانتر شود. لیفت بینی با هایفو نیز یکی از بهترین راه‌های جوان‌سازی پوست بینی در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا است.

آثار لیفت هایفو روی پوست

  • جوانسازی پوست صورت با افزایش رشد کلاژن
  • لیفت صورت و گردن از طریق رشد کلاژن و انباشته سازی آن
  • زاویه‌سازی صورت و بدن از طریق در هم شکستن سلول‌های چربی

لیفت بینی با هایفو

مناطق مورد نظر برای لیفت هایفو

  • بینی: رفع افتادگی پوست بینی
  • پیشانی: لیفت خطوط عمیق روی پیشانی و ابرو
  • چشم‌ها: از بین بردن پف زیر چشم و چین و چروک دور آن
  • گونه: رفع خط خنده، خط اخم و افتادگی بخش میانی صورت
  • چانه: از بین بردن غبغب و افتادگی پوست فک
  • گردن: رفع افتادگی پوست گردن و چین و چروک‌های آن
  • فک: بازیابی خط فک

نحوه انجام لیفت هایفو

وقتی که میزان زیادی از کلاژن و الاستین، در لایه‌ی دِرم وجود داشته باشد پوست افتادگی نخواهد داشت. به‌مرور زمان با کاهش میزان کلاژن زیر پوست، لایه‌های بالایی پوست پیر شده و افتادگی پیدا می‌کنند. با تابش امواج اولتراسوند به لایه‌ی دِرم، رشد کلاژن آغاز می‌شود. این موج کوچک انرژی جراحت کمی را روی پوست ایجاد خواهد کرد. با ترمیم تدریجی زخم توسط بافت‌ها، کلاژن جدید تولید شده و لیفت پوست آغاز می‌شود.

با تابش امواج اولتراسوند با بافت‌های بینی، تولید کلاژن آغاز شده و پوست لیفت می‌شود.

 

این روش نوین جوان سازی پوست برای رسیدن به اهداف درمانی، چهار لایه‌ی مختلف از پوست با نام‌های اپیدرم، دِرم، چربی و ماهیچه را تحت تاثیر قرار می‌دهد. به‌ همین دلیل 4 عدد کارتریج مخصوص برای دستگاه هایفو در نظر گرفته شده است که لایه‌های مختلف پوست را درمان می‌کند. در طول جلسات درمان، کلاژن جدیدی در زیر پوست گردن و صورت ایجاد شده که در نتیجه‌ی آن ظاهر داوطلب جوان‌تر می‌شود.

بزرگترین مزیت این روش این است که تنها بعد از یک جلسه، نتایج درخشان درمان روی پوست ظاهر می‌گردد. به همین دلیل است که لیفت بینی با هایفو به عنوان یک روش درمانی بی‌دردسر بسیار توصیه می‌شود.

آیا این روش دردناک است؟

اکثر افراد در طی جلسات درمان، به هنگام تابش امواج اولتراسوند، درد کمی را تجربه خواهند کرد.

لیفت بینی با هایفو چه قدر طول می‌کشد؟

لیفت هایفو 30 تا 90 دقیقه طول خواهد کشید. وسعت ناحیه تحت درمان و نوع برنامه‌ی درمانی بر روی مدت زمان جلسه‌ی لیفت هایفو تاثیر می‌گذارد. البته مدت زمان این فرایند پس از یک جلسه مشاوره با دکتر مشخص خواهد شد.

لیفت بینی با هایفو

آیا لیفت بینی با هایفو عوارض جانبی دارد؟

تا چند روز پس از عمل، بخش‌هایی از پوست قرمز  هستند و سپس این عارضه به مرور زمان برطرف می‌شود. همچنین ورم و بی‌حسی ایجاد شده روی پوست نیز موقتی است. از دیگر عوارض بعد از عمل که کمتر شایع هستند می‌توان به کبودی و حساسیت پوستی اشاره کرد.

مدت زمان نتیجه‌دهی چه قدر است؟

هرچند که نتایج نهایی لیفت بینی با هایفو 3 تا 7 ماه بعد از عمل قابل مشاهده است، اما برخی تاثیرات آن بلافاصله بعد از لیفت مشهود می‌گردد.

ماندگاری نتایج لیفت بینی با هایفو چه‌قدر است؟

پاسخ‌دهی به درمان برای افراد مختلف متفاوت است اما در اکثر اوقات لیفت هایفو تا یک سال ماندگاری دارد.

آیا می‌توان لیفت هایفو را با روش‌های دیگر ترکیب کرد؟

برای نتیجه‌بخشی بهتر فرایند درمان، می‌توان لیفت هایفو را با دیگر روش‌های جوانسازی از قبیل لیفت نخ، رادیوتراپی، مزوتراپی و تزریق ژل ترکیب کرد. البته باید بدانید که این کار محدودیت‌ها و معیارهای مربوط به خود را دارد. بنابراین قبل از هر گونه تصمیمی، باید با دکتر  یک جلسه‌ی مشاوره‌ی کامل داشته باشید.