آیا می‌دانستید که جراحی بینی با رینوپلاستی بینی کاملاً متفاوت است؟ هرچند که جراحی بینی روشی بسیار محبوب است، انواع دیگری از جراحی وجود دارد که برای مقاصد خاصی انجام می‌شوند. از آنجایی‌که ویژگی‌های ظاهری بدن داوطلبان منحصر به‌فرد هستند، بنابراین جراحی زیبایی در نظر گرفته شده برای این افراد هم می‌تواند متفاوت باشد. جراحی و لیفت بینی در کلینیک رخ آرا با توجه به نیاز داوطلب و شرایط جسمانی او انجام خواهد شد. در ادامه نگاهی می‌اندازیم به انواع رینوپلاستی یا لیفت بینی و کاربرد آن‌ها.

به دنبال بهترین خدمات زیبایی و لیفت هستید؟

ما با به‌روزترین تجهیزات و مجرب‌ترین جراحان و پزشکان در کنار شما هستیم.
برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.
۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰

رینوپلاستی کاهشی (لیفت بینی کاهشی)

همان‌طور که از نام آن پیداست، در این روش سایز بینی کاهش می‌یابد. در طی این عمل می‌توان کل سایز بینی را کم کرد یا سایز بخش‌های خاصی از آن از قبیل نوک، کناره‌ها یا تیغه را کاهش داد. برای رسیدن به این هدف، بخشی از غضروف یا استخوان‌های بینی برداشته می‌شوند.

قبل از انجام عمل، با دکتر مشورت کرده تا مشخص شود که چه بخش‌هایی از بینی‌تان را دوست دارید، چه بخش‌هایی را دوست ندارید و چه بخش‌هایی را می‌خواهید تغییر دهید. در طول جلسه‌ی پیش از درمان، دکتر بینی و بخش‌های مختلف صورت را بررسی کرده تا بهترین تصمیم را برای جراحی لیفت بینی اتخاذ کند.

در رینوپلاستی کاهشی می‌توان سایز نوک، کناره‌ها یا تیغ‌ی بینی را کاهش داد.

همه‌ی عمل‌های لیفت بینی با ایجاد برش‌هایی در داخل یا خارج بینی انجام می‌شوند. صرفنظر از اینکه برش‌ها در کدام بخش بینی انجام شوند، قسمتی از  غضروف و استخوان برای کاهش اندازه‌ی آن برداشته می‌شود. البته باید اشاره کنیم که با کاهش اندازه‌ی بینی، پوست آن جدا نمی‌شود بلکه به مرور زمان متناسب با اندازه‌ی بینی جمع خواهد شد. اندازه‌ی بینی بعد از عمل زیبایی لیفت بینی یا رینوپلاستی با سایر بخش‌های صورت تناسب خواهد داشت.

رینو افزایشی

رینوپلاستی افزایشی (لیفت بینی افزایشی)

در طول عمل رینوپلاستی افزایشی، دکتر بافت یا استخوان بینی را پیوند می‌زند. برای این کار از غضروف دیگر بخش‌های بینی مثل تیغه‌ی آن استفاده می‌شود. اگر بافت کافی برای پیوند وجود نداشته باشد می‌توان از ایمپلنت‌های مصنوعی، ایمپلنت‌های طبیعی و سلول‌درمانی استفاده کرد. اگر اندازه‌ی بینی بسیار کوچک باشد، می‌توان از پیوند پوست برای افزایش حجم بینی استفاده کرد.

رینوپلاستی پس از ضربه (لیفت بینی آسیب‌دیده)

ساختار بینی از بخش‌هایی ظریف و کوچک ساخته شده است. هنگامی‌که بینی ضربه می‌خورد، آسیب‌های فراوانی از قبیل، شکستگی استخوان، غضروف، انحرافات داخلی، عدم تقارن داخل و خارج از بینی و حتی مشکلات تنفسی به وجود آید.

خونریزی ایجاد شده در اثر ضربه، جریان خون را متوقف کرده و  موجب مرگ سلول‌های بافت غضروف می‌شود. همچنین این اتفاق، جریان هوا در بینی را مختل می‌سازد و در نهایت، بینی تغییر فرم پیدا خواهد کرد. عمل لیفت بینی، جراحاتی که منجر به تخریب جریان هوا در بینی شده‌اند را نیز مورد هدف قرار می‌دهد.

رینوپلاستی ترمیمی

این عمل جراحی پس از برداشتن بافت سرطانی یا برای جبران بافت از دست رفته‌ی بینی انجام می‌شود. در واقع در طی این عمل، آن بخش از بافت بینی که از بین رفته یا آسیب دیده، ترمیم خواهد شد. در لیفت بینی ترمیمی از بافت‌های قسمت‌های دیگر بدن برای پیوند، استفاده می‌شود.

باتوجه به ماهیت پیچیده‌ی این روش، افراد ممکن است چندین عمل جراحی را در طی چند ماه نیاز داشته باشند. از آنجایی‌که جراحی رینوپلاستی بازسازی کاملاً تخصصی است داوطلبان باید به‌دنبال جراحانی باشند که تجربه‌ی فراوان در این زمینه دارند.

رینوپلاستی اصلاحی

رینوپلاستی اصلاحی (لیفت بینی اصلاحی)

نارضایتی در مورد نوک بینی یکی از دلایل اصلی لیفت بینی اصلاحی است. از آنجایی‌که برآمده‌‎ترین بخش صورت، نوک بینی است، شکل و شمایل آن بسیار مهم است.

رینوپلاستی اصلاحی یک روش منحصر به فرد است که به حفظ ویژگی‌های صورت افراد بسیار کمک می‌کند. از آنجایی‌که شکل نوک بینی تکمیل کننده‌ی ویژگی‌های اصلی صورت است برای اصلاح آن، تکنیک‌های مختلفی در نظر گرفته شده است. برای رسیدن به این هدف، جراح ممکن است بافت‌هایی را از نوک بینی کم کرده یا به آن اضافه کند تا ظاهر آن زیبا شود.

قبل از شروع جراحی به داوطلبان آرام‌بخش تزریق شده یا از بیهوشی عمومی استفاده می‌شود. قبل از لیفت بینی، دکتر ساختار داخلی بینی را با استفاده از دوربین سه بعدی مورد بررسی قرار می‌دهد. با توجه به نیاز افراد، بافت چربی حذف یا جابه جا خواهد شد. ممکن است دکتر، ایمپلنت‌هایی را برای تقویت کردن ساختار غضروف و تغییر شکل آن استفاده کند. در برخی موارد برای اصلاح نوک بینی از پیوند بافت هم استفاده می‌شود. همچنین تمام برش‌ها با استفاده از نخ قابل جذب، بخیه می‌شوند. به یاد داشته باشید که اطلاعات مورد نیاز در مورد میزان هزینه‌ی عمل زیبایی بینی را از دکتر سوال کنید تا برنامه‌ریزی مناسب برای انجام آن داشته باشید.

رینوپلاستی نژادی (لیفت بینی نژادی)

با استفاده از این روش، شکل بینی متناسب با ویژگی‌های صورت، متقارن و زیبا می‌شود، بدون اینکه ویژگی‌های نژادی داوطلب از بین برود.

رینوپلاستی بازبینی (لیفت بینی بازبینی)

فرم و عملکرد بینی برخی از  داوطلبان، بعد از عمل جراحی تغییر می‌کند. برای اصلاح این مشکل می‌توان از رینوپلاستی بازبینی استفاده کرد. همچنین پس از جراحی بینی، برخی داوطلبان مشکل تنفس دارند یا از ظاهر آن راضی نیستند؛ برای رفع این مشکل نیز از رینوپلاستی بازبینی استفاده می‌شود.