لیفت بینی گوشتی چگونه است؟ آیا لیفت بینی تاثیرگذار است؟ لیفت بینی چه هزینه ای دارد؟ در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا به این قبیل سوالات پاسخ دهیم. لیفت کردن و یا عمل جراحی بینی در سال های اخیر بسیار مورد توجه بوده است. این امر به خصوص در کشور ما طرفداران خاص خود را دارد. بسیاری از افراد حتی تصمیم می گیرند که بینی خود را چندین بار به تیغ جراحان بسپارند. اما جالب است بدانید لیفت بینی یکی از جدیدترین متد ها برای دستیابی به فرم دلخواه بینی است. در ادامه این مسئله را مورد بررسی قرار می دهیم.

بینی گوشتی کدام نوع بینی است؟

بینی گوشتی به آن دسته از بینی هایی گفته می شود که میزان گوشی در این بینی ها بیشتر از میزان استخوان است. این نوع بینی معمولا با پوست ضخیم روی بینی و نوک پهن بینی همراه است. لازم است بدانید عمل جراحی بینی های گوشتی نسبت به بینی های استخوانی دشوار تر است. همچنین در بینی های گوشتی اغلب بعد از جراحی امکان بازگشت فرم بینی وجود دارد. همین عوامل سبب شده است تا عمل جراحی بینی گوشتی یک عمل ریسک پذیر باشد. اما با استفاده از روش های دیگری مانند لیفت بینی گوشتی می توان به فرم دلخواه بینی رسید که این ریسک کمتری نیز به همراه دارد.

لیفت بینی گوشتی با نخ

لیفت بینی گوشتی با نخ

لیفت بینی گوشتی با نخ یکی از رایج ترین روش ها برای لیفت بینی است. در این روش با استفاده از نخ های مخصوص که PDO نام دارند، نوک بینی به سمت بالا لیفت می شود تا فرم بینی بهتر شود. لازم است بدانید نخ هایی که در این عمل مورد استفاده قرار می گیرند نخ هایی مخصوص و سازگار با بدن هستند. این نخ های هیچ عارضه ای برای بدن ایجاد نمی کنند. این روش هزینه ی مناسبی دارد در نتیجه بسیار مورد توجه قرار می گیرد. در این روش فرد بیهوش نمی شود و هیچ زخم یا برشی در بینی او ایجاد نمی شود. تنها پزشک متخصص بینی را به صورت موضعی بی حس می کند و سپس با استفاده از متد های خاص و نخ بینی را رو به بالا لیفت می کند.

لیفت بینی گوشتی با لیزر

یکی دیگر از روش های لیفت بینی گوشتی ، لیفت کردن با استفاده از لیزر است. همان طور که می دانید استفاده از لیزر در زمینه های مختلف بسیار رایج است. در لیفت با لیزر، دستگاه لیزر تنها می تواند روی پوست ضخیم بینی تاثیر گذار باشد و بینی را رو به بالا لیفت کند. لیزر روی بافت های گوشتی زیر پوست هیچ تاثیری ندارد. از این روش برای از بین بردن جای زخم روی بینی نیز استفاده می شود.

لیفت بینی گوشتی با پلاسما جت

لیفت بینی گوشتی با پلاسما جت

یکی دیگر از روش های لیفت بینی گوشتی که تاثیر مناسبی برای فرم دلخواه بینی دارد، استفاده از پلاسما جت است. دستگاه پلاسما جت، دستگاهی است که می تواند با استفاده از روش های مخصوص پوست و بافت سطحی بینی را جمع کند. در نتیجه ی این کار بینی کوچک و جمع تر می شود.

لیفت بینی گوشتی با دستگاه پلکسر

یکی از مهم ترین کاربرد های دستگاه پلکسر اصلاح فرم و لیفت بینی است. این دستگاه برای لیفت کردن بینی های گوشتی بسیار موثر است. در واقع با این دستگاه با استفاده از روش های مخصوص پوست و بافت سطحی بینی تحت تاثیر قرار می گیرند. سپس پوست و بافت بینی جمع می شود. در نتیجه این روش موجب کوچک شدن بینی می شود.

لیفتینگ بینی گوشتی با ژل

لیفتینگ بینی گوشتی با ژل

یکی دیگر از روش های شایع برای اصلاح فرم بینی، لیفت بینی با استفاده از ژل است. این روش امروزه بسیار کاربرد دارد. در واقع در این روش با استفاده از یک فیلر مخصوص به نام هیالورونیک اسید فرم دلخواه بینی به دست می آید. در این روش ابتدا پزشک متخصص بینی را با استفاده از بی حسی موضعی برای تزریق فیلر آماده می کند. سپس با توجه به فرم دلخواه فرد، فیلر در نقاط مختلف مورد نیاز تزریق می شود. ماده ی فیلر کاملا سازگار با بدن است و بعد از تزریق نیز جذب بدن می شود. همین امر سبب شده است که این روش امروزه بسیار کاربردی و مقرون به صرفه باشد.

هزینه لیفت بینی گوشتی

هزینه لیفت بینی گوشتی

اولین نکته ای که لازم است بدانید این است که لیفت بینی گوشتی نسبت به جراحی آن هزینه بسیار مناسبی دارد. در واقع هزینه لیفت کردن بینی به پارامتر های زیادی بستگی دارد که به شرح زیر می باشند:

  • روش انتخابی برای لیفت بینی
  • مهارت و تخصص پزشک مورد نظر
  • میزان گوشتی بودن بینی
  • میزان ضخیم بودن پوست پره های بینی
  • موقعیت جغرافیایی مطب یا کلینیک مورد نظر

در واقع نمی توانیم یک هزینه ی کلی را برای این عمل بیان کنیم. همان طور که گفتیم هزینه لیفت بینی به عوامل مختلفی بستگی دارد. لازم است بدانید اگر بینی شما گوشتی است اما فرم نسبتا خوبی دارد بهتر است به جای جراحی از روش های لیفت کردن بینی استفاده نمایید. این روش ها مقرون به صرفه تر از جراحی بینی گوشتی هستند.