لیفت سانترال لب نوعی جراحی زیبایی است که با برداشتن قسمت کوچکی از پوست لب بالا در زیر بینی انجام می شود. در نتیجه این روش، لب بالایی از حجم بالاتری برخوردار می شود و لبخند زیباتر خواهد داشت. از آنجا که این عمل لب را بالا می برد ، دندان های فرد در هنگام لبخند زدن که جذاب تر به نظر می رسد، بیشتر دیده می شود. لیفت سانترال لب یک روش دائمی برای تغییر شکل لب ها و حجم دهی آن به طور طبیعی است. این روش را می توان با سایر روش ها مانند جراحی زیبایی بینی ترکیب کرد. بعلاوه، برای دستیابی به نتیجه بهتر گاهی اوقات  تزریق ژل لب نیز به این روش اضافه می شود.

لیفت سانترال لب به چه معناست؟

لیف سانترال لب به معنی بالا کشیدن و لیفت کردن لب بالایی است. در برخی از موارد لب بالا از لب پایین کوچک تر و باریک تر است. همچنین در چنین شرایطی فرد نمی خواهد با استفاده از روش های مصنوعی مانند تزریق ژل، لب بالایی خود را بزرگ کند. در چنین حالتی بهترین کار همین سانترال است. در این روش پزشک متخصص زیبایی پوست میان بینی و لب بالا را به سمت بالا لیفت کرده و پوست اضافی را بر می دارد. در چنین حالتی لب به صورت طبیعی جلوه ای بهتر می یابد. در واقع با این روش خود لب تغییری نمی کند.
زیرا در این روش از هیچ فیلر و یا ژل لبی استفاده نمی شود. بلکه تنها پوست زیر بینی لیفت و کشیده شده و در نهایت لب بالا برجسته تر و زیبا تر نشان داده می شود. این یک روش دائمی برای تغییر ظاهر لب بالا می باشد. در واقع با استفاده از این روش دیگر نیازی به تجدید جراحی نیست. همان طور که می دانید در سایر روش های برجسته کردن لب، مانند تزریق ژل و فیلر، بعد از یک بازه ی زمانی مشخص می بایست شما برای تجدید عمل به پزشک مراجعه کنید. در این روش برجسته کردن لب تنها با یک بار انجام، لب بالا به صورت دائمی برجسته می شود.
چه کسانی نامزد لیفت سانترال لب هستند

چه کسانی نامزد لیفت سانترال لب هستند؟

به طور کلی باید بگوییم لیفت لب برای افراد زیر مناسب است:

 • هر کسی که سن او بین 20 الی 80 سال است و از فرم لب های خود رضایت ندارد.
 • کسانی که به دلیل افزایش سن و یا کشیدن سیگار در لب بالای خود چین و چروک دارند.
 • کسانی که فرم لب بالایی آن ها حالت طبیعی ندارد.

البته لازم است بدانید هر کسی که از فرم لب بالایی خود رضایت ندارد می تواند برای این عمل اقدام کند. در برخی از شرایط تزریق فیلر و یا ژل برای برجسته کردن لب ها ممکن است ناخوشایند باشد. از طرف دیگر تزریق ژل و فیلر نیاز به انجام مجدد دارد. لیفت سانترال کمک می کند تا لب بالا به صورت کاملا منظم و حساب شده رو به بالا لیفت شده و برجسته شود. در نتیجه ی این کار فرم بینی نیز متناسب با فرم لب بالا خواهد شد. همچنین لازم است بدانید برخی مواقع ممکن است تزریق ژل به صورت قرینه انجام نشود. این مورد در رابطه با لیفت سانترال صدق نمی کند و لب بالا به صورت کاملا قرینه و منظم رو به بالا لیفت می شود.

اقدامات لازم قبل از لیفت سانترال لب

قبل از انجام لیفت سانترال لب بیمار با پزشک مورد نظر خود ملاقات می کند و پزشک ابتدا فاصله میان لب و بینی او را اندازه می گیرد. این فاصله برای خانم ها باید بین 1 الی 1.5 سانتی متر و برای آقایان باید بین 1.3 الی 1.5 سانتی متر باشد. اگر بیش از اقدامات ذکر شده باشد، بیمار کاندید مناسبی برای انجام این جراحی است. به طور کلی اقدامتی که قبل از جراحی سانترال باید انجام شود به شرح زیر هستند:

 • قبل از انجام لیفت از خوردن داروهای ضد التهابی و آسپرین خودداری کنید. این داروها موجب خونریزی می شوند.
 • حداقل 2 روز قبل از جراحی از کشیدن سیگار اجتناب کنید.
 • اگر به هر دارویی حساسیت دارید، به پزشک متخصص زیبایی خود اطلاع دهید.
 • در روز جراحی آرایش نداشته باشید.

روش انجام لیفت سانترال لب 

روش انجام لیفت سانترال لب

لیفت سانترال لب به طور معمول تحت بی حسی موضعی و به صورت سرپایی انجام می شود. یعنی به بستری در بیمارستان احتیاجی نیست. این روش جراحی حدود 30 دقیقه الی 1 ساعت به طول می انجامد. جراح ابتدا با استفاده از قلم مارک، الگوی بخشی را که باید برداشته شود علامت گذاری می کند. به طور معمول یک سوم پوست میان بینی و لب بالا از بین می رود. سپس جراح برش را بر اساس الگوی مشخص شده ایجاد می کند. پوست اضافی برداشته می شود و سپس جراح ناحیه مورد نظر را با استفاده از بخیه می بندد. نتیجه لیفت سانترال بلافاصله پس از جراحی قابل مشاهده خواهد بود. نیازی به بستری شدن در بیمارستان نیست و بیمار می تواند بلافاصله پس از جراحی به زندگی عادی خود برگردد.

مراقبت های بعد از لیفت سانترال لب

بعد از جراحی لیفت سانترال لب ممکن است در ناحیه مورد جراحی درد یا قرمزی و تورم داشته باشید که کاملا عادی است.. تقریبا یک هفته بعد این موارد به صورت کامل از بین می روند. مهم ترین اقدامی که بعد از جراحی سانترال باید انجام دهید به شرح زیر هستند:

 • تا زمانی که محل برش به صورت کامل بهبود نیافته است، از سیگار کشیدن دوری کنید.
 • چند روز پس از جراحی از مواد غذایی نرم برای خوردن استفاده کنید.
 • از کمپرس یخ برای کاهش تورم در لب بالایی استفاده کنید.
 • تا 72 ساعت پس از جراحی از استفاده از مواد آرایشی خودداری کنید.
 • در صورت داشتن درد از مسکن استفاده کنید.
 • تا یک هفته پس از جراحی از مصرف الکل خودداری کنید.
 • تا یک هفته بعد از جراحی از انجام ورزش های سنگین خودداری کنید.