استفاده از انرژی متمرکز فراصوتی برای لیفت پوست که با عنوان لیفت سه بُعدی یا اولتراپی شناخته می‌شود، یکی از متداول‌ترین درمان‌ها برای لیفت صورت و گردن می‌باشد. لیفت سه بُعدی پوست یکی از درمان‌هایی است که کمک می‌کند به پوستی هموارتر و مستحکم‌تر دست پیدا کنید.

مزایای کلیدی این درمان عبارتند از:

 • تحریک تولید کلاژن
 • عدم نیاز به ایجاد برش
 • نداشتن دوره نقاهت
 • نتایج چشمگیر
 • درمانی که تنها باید سالی یک بار انجام شود

 لیفت هایفو سه بُعدی

یک جلسه لیفت هایفو سه بُعدی تاثیر بسیار زیادی بر روی لیفت و کشیده شدن پوست می‌گذارد. این درمان باعث تولید کلاژن جدید در پوست شده و منجربه جوانی و شادابی پوست می‌گردد.

می‌توان از لیفت هایفو برای بهبود پوست بینی، پیشانی، غبغب، گردن و لیفت کلی پوست صورت استفاده کرد. با این درمان خطوط ظریف و چین و چروک‌های صورت بهبود می‌یابد.

نحوه عملکرد لیفت هایفو

نحوه عملکرد لیفت هایفو

در لیفت هایفو از انرژی فراصوتی (اولتراسوند) برای تحت تاثیر قرار دادن لایه‌های عمیق پوست استفاده می‌شود. انرژی اولتراسوند با گرم کردن لایه‌های عمیق پوست باعث تحریک تولید کلاژن می‌شود، در نتیجه همین امر پوست کشیده شده و ظاهری هموارتر پیدا می‌کند.

کاندیدای لیفت هایفو سه بُعدی

کاندیدای لیفت هایفو سه بُعدی

افراد بالای ۳۰ سالی که شُلی پوست صورت و گردن‌شان کمی بیش از حد معمول است و قصد دارند که این افتادگی پوست را برطرف کرده و آن را لیفت کنند، کاندیدای خوبی برای لیفت هایفو می‌باشند. این درمان برای افرادی که در بازه سنی ۳۰ الی ۴۰ سالگی قرار دارند باعث تولید کلاژن بیشتر در پوست شده و روند پیری پوست را کُندتر می‌کند. معمولاً افرادی که در بازه سنی ۴۰ الی ۶۰ سالگی قرار دارند این درمان را انجام می‌دهند.

با استفاده از لیفت هایفو می‌توان مدت زمان ماندگاری نتایج جراحی لیفت صورت را نیز افزایش داد.

افراد بالای ۶۰ سالی که افتادگی پوست شدیدی ندارند هم کاندیدای خوبی برای این درمان هستند. با استفاده از لیفت هایفو می‌توان مدت زمان ماندگاری نتایج جراحی لیفت صورت را نیز افزایش داد.

چه نواحی را می‌توان با لیفت هایفو درمان کرد؟

چه نواحی را می‌توان با لیفت هایفو درمان کرد؟

 • پیشانی
 • غبغب
 • گردن
 • اطراف بینی و لب
 • قسمت میانی صورت
 • کشیدن و جوان‌سازی کلی پوست صورت

چه مدت طول می‌کشد تا نتایج لیفت هایفو مشهود شوند؟

چه مدت طول می‌کشد تا نتایج لیفت هایفو مشهود شوند؟

ممکن است داوطلب بلافاصله پس از درمان تاثیرات اولیه آن را مشاهده کند اما نتایج نهایی لیفت هایفو تقریباً پس از ۳ ماه قابل مشاهده خواهد بود. پس از این مدت زمان است که کلاژن جدید که قوی‌تر است جایگزین کلاژن قدیمی می‌شود. با ادامه روند تولید کلاژن، ظرف ۶ ماه نتایج حاصله همچنان بهبود خواهند یافت.

ماندگاری نتایج لیفت هایفو سه بُعدی چقدر است؟

نتایج این درمان برای اکثر افراد تا یک سال ماندگاری دارد. البته می‌توان سالی یک بار با انجام درمان مجدد، نتایج لیفت هایفو را حفظ کرده و روند پیری پوست را کُندتر کرد.

سوالات متداول

سوالات متداول

 

آیا لیفت هایفو سه بُعدی جایگزین خوبی برای لیفت صورت می‌باشد؟

لیفت هایفو چه مدت طول می‌کشد؟

بسته به ناحیه تحت درمان چیزی بین ۳۰ الی ۹۰ دقیقه طول می‌کشد.

آیا به بیش از یک جلسه درمان نیاز هست؟

اکثر افراد تنها به یک جلسه درمانی نیاز دارند، البته ممکن است برخی نیاز به چندین جلسه درمانی داشته باشند که این امر به میزان افتادگی پوست، واکنش بیولوژیکی بدن به انرژی اولتراسوند و فرآیند بازتولید کلاژن بستگی دارد.

آیا لیفت هایفو دوره نقاهت دارد؟

این درمان طبیعتاً هیچ دوره نقاهتی ندارد. اکثر افراد می‌توانند پس از لیفت هایفو  به فعالیت‌های روزمره خود باز گردند.

آیا لیفت سه بُعدی هایفو عوارض جانبی دارد؟

ممکن است پس از درمان، پوست کمی دچار قرمزی شود. تعداد کمی از افراد، ورم، سوزش و حساسیت به لمس پوست را نیز گزارش کرده‌اند. دکتر پیش از درمان درباره همه عوارض بالقوه لیفت هایفو با شما صحبت خواهد کرد.

آیا می‌توان لیفت هایفو سه بعدی را با درمان‌های دیگر ترکیب کرد؟

بله، می‌توان جهت کسب نتایج بهتر، لیفت هایفو را با درمان‌های غیرجراحی دیگر ترکیب کرد. ترکیب این درمان با لیفت نخ یا لیفت لیکوئید (مایع) بسیار موثر است و نتایج خوبی را به ارمغان خواهد آورد.