در زنان بافت پستان بیشتر از سلولهای چربی، بافت غدهای و رباطها تشکیل شده است. با گذشت زمان، افزایش سن، بارداری و افزایش وزن شکل سینهها تغییر پیدا میکند و خاصیت کشسانی خود را از دست داده و دچار افتادگی میشوند. هرچند این امر بسیار طبیعی و رایج است اما میتواند باعث نگرانی برخی از خانمها شود. اصطلاح پزشکی افتادگی سینه در خانمها پتوز پستان نامیده میشود که توسط جراحان پلاستیک با تکنیکهای لیفت سینه بدون جراحی قابل درمان میباشد. همه افراد توانایی و تمایل به تغییر ظاهر خود را ندارند.

اما برای کسانی که بهدنبال بهبود شکل ظاهری در بخش نیمتنه بالایی بدن خود هستند، روشهای بدون جراحی زیادی توسط جراحان پلاستیک پیشنهاد میشود. اصطلاح بدون جراحی به معنی بدون بیهوشی، بدون ایجاد برش در بافت بدن و بدون هیچ گونه ترس و استرس است.

لیفت سینه بدون جراحی در بانوان

لیفت سینه بدون جراحی در بانوان

یکی از این روشهای غیرتهاجمی لیفت سینه بدون جراحی میباشد. بنابراین با کمک روشهای درمانی طبیعی، تکنیکهای غیرتهاجمی و ایجاد تغییر در سبک زندگی میتوانید تا حدود زیادی از تغییرات مربوط به افتادگی سینه جلوگیری کنید. بهتر است بدانید لیفت سینه بدون جراحی با افزایش سایز سینهها کاملا متفاوت است. یکی از متداولترین روشهای مورد استفاده توسط جراحان پلاستیک برای لیفت سینهها بدون جراحی استفاده از نور لیزر میباشد که باعث سفت شدن کلی فیبرهای کلاژن در پوست اطراف بافت پستان میشود و نتایج فوقالعادهای را در پی دارد.

طول دوره بهبودی بعد از لیفت سینه بدون جراحی بسیار کوتاه است؛ اما برخلاف روشهای تهاجمی لیفتینگ سینهها تنها به چند سانتیمتر محدود میشود. توصیه شده است قبل از تصمیم به انجام هر گونه عمل زیبایی با پزشک متخصص مشورت کنید تا اهداف شما را بررسی کند.

 

کاربردیترین روشهای لیفت سینه بدون جراحی

از مهمترین و کاربردیترین روشهای لیفت سینه بدون جراحی میتوان به تکنیکهای زیر اشاره داشت.

  • لیفت سینه با تکنیک CACI

این تکنیک در ابتدا برای درمان آسیب عضلانی با هدفگیری عضلات قفسه سینه بهکار گرفته شد. جراحان پلاستیک در این روش با استفاده از پالسهای الکتریکی به لیفتینگ و صاف شدن سینهها کمک میکنند. بهتر است بدانید میزان رضایتمندی شما از نتیجه کار به زمان و دفعات انجام این تکنیک وابسته است. احتمالا چند جلسه درمان برای مدت چند هفته شما را به نتیجه دلخواهتان نزدیکتر میکند.

  • لیفت سینه با نخ آپتوس

این روش بهواسطه نخهای کوچک خاردار آپتوس انجام میشود و ملقب به روش بالابر سینه است. جراح متخصص در این روش با استفاده از نخ بخیه ضدافتادگی پوست اطراف پستان را به سمت بالا میکشد. ماندگاری این تکنیک زیبایی حداکثر تا دو سال میباشد و نخهای مورد استفاده در این مدت در بافت بدن حل میشوند. با اینکه جراحان پلاستیک در این روش از نخهای آپتوس استفاده میکنند اما این تکنیک در دسته لیفت غیر تهاجمی پستان در نظر گرفته میشود.

  • لیفت سینه با کمک اشعه لیزر

اگر بهدنبال روشی هستید که علاوه بر لیفت سینه باعث از بین بردن لکههای پوستی، جای زخم و چین و چروک پوست اطراف سینه شود، لیزر درمانی برای شما روش مناسبی خواهد بود. با این حال استفاده از این تکنیک ممکن است عوارضی مثل جای زخم، درد، تغییر رنگ پوست و خونریزی را هم در پی داشته باشد. در این تکنیک با استفاده از پرتوهای نوری پرتوان سلولهای مرده پوست از بین میروند و در نهایت میزان تولید کلاژن در این بافت افزایش مییابد. البته برای مشاهده نتایج مطلوب توصیه میشود جلسات درمان را مجدد تکرار کنید.

  • لیفت سینه با تزریق بوتاکس

اگرچه استفاده از بوتاکس یا همان تزریق سم بوتولینوم بیشتر برای برای درمان خطوط ریز و چین و چروک مورد استفاده قرار میگیرد اما از کاربرد این محصول برای انجام لیفتینگ سینه بدون جراحی نیز نمیتوان غافل شد. البته نتایج استفاده از بوتاکس حداکثر تا 4 ماه دوام دارد و برای جلوگیری از افتادگی سینه توسط برخی جراحان پلاستیک توصیه میشود.

  • لیفتینگ سینه با استفاده از فیلرهای پوستی

عموما از فیلرهای پوستی برای رفع اشکالات صورت استفاده میشود. تزریق فیلرهای پوستی باعث تحریک بدن برای ساخت کلاژن بیشتر در ناحیه پستان بانوان میشود. این تکنیک راهکار خوبی جهت درمان افتادگی سینه میباشد. نتایج چند ماه بعد از تزریق کاملا قابل رویت هستند.

  • لیفت سینه خونآشام

در این تکنیک از پلاسمای غنی از پلاکت خون خودتان و سوزنهای بسیار ریز استفاده میشود. بهتر است بدانید استفاده از این تکنیک به تنهایی افتادگی سینه را درمان نمیکند. بلکه با کمک افزایش گردش خون در بافت پستان سبب لیفت سینه به بالا میشود. نتایج استفاده از این روش بعد از چند ماه بهتدریج نمایان میشود. انتخاب این روش علاوه بر لیفتینگ سینه سبب کاهش چشمگیر میزان چین و چروک و جای زخم در افراد میشود.

البته جراحان پلاستیک این تکنیک را به زنان باردار یا شیرده و کسانی که سابقه سرطان پستان دارند به هیچ وجه توصیه نمیکنند. ضمنا از آنجاییکه این روش از توانایی طبیعی بدنتان جهت لیفتینگ و ترمیم سینه استفاده میکند به هیچ وجه نمیتواند شما را از شر پوستهای اضافی خلاص کند. بنابراین در صورتیکه افتادگی پوستتان زیاد است و یا به دنبال تغییرات چشمگیر هستید، پیشنهاد میشود روشهای جراحی را انتخاب کنید.