عمل‌های کشیدن پوست عمدتاً بر روی صورت گردن انجام می‌شود و هدف آن کاهش چین و چروک‌ها است. البته امروزه استفاده از عمل‌های لیفت برای نواحی دیگر بدن مانند شکم و بازوها متداول‌تر شده است.

لیفت شکم با لیزر یک روش غیر تهاجمی است و برای افرادی مناسب است که چین و چروک‌های کمی دارند.

در لیفت شکم با لیزر از اشعه لیزر برای گرم کردن لایه‌های عمیق پوست شکم، جدا کردن بافت‌ها نرم و تحریک تولید کلاژن استفاده می‌شود. تولید کلاژن باعث پُر شدن خطوط و چین و چروک‌های شکم می‌گردد.

لیفت شکم با لیزر یک روش غیر تهاجمی است و برای افرادی مناسب است که چین و چروک‌های کمی دارند و می‌خواهند خطوط ظریف پوستی را درمان کنند.

لیفت شکم با لیزر یک روش غیر تهاجمی است

در این روش چربی‌های اضافه شکم با استفاده از انرژی لیزر و بدون آسیب رساندن به بافت‌های اطراف، آب می‌شود. انرژی گرمایی لیزر باعث تحریک تولید کلاژن شده و همین امر موجب کشیده شدن و هموار شدن پوست می‌گردد. می‌توان برای برداشتن چربی‌های اضافه از ترکیب این درمان با لیپوماتیک استفاده کرد. همچنین می‌توان لیپوماتیک را همراه با روش‌های جراحی شکم مانند ابدومینوپلاستی استفاده کرد.

در این روش چربی‌ها و پوست‌های اضافه از ناحیه شکم برداشته شده و پوست آن کشیده می‌شود.

یکی از مزایای لیفت شکم با لیزر این است که هیچ اِسکار یا اثر زخمی از آن بر جای نمی‌ماند، زیرا روشی غیر جراحی و غیر تهاجمی است. در ابدومینوپلاستی که یک عمل جراحی است دکتر برای کشیدن و سفت کردن عضلات شکم، برش‌هایی طولانی را بین دو مفصل ران ایجاد می‌کند.

در این روش چربی‌ها و پوست‌های اضافه از ناحیه شکم برداشته شده و پوست آن کشیده می‌شود. با وجود اینکه تکنیک‌های مختلفی برای به حداقل رساندن اِسکارهای ناشی از ابدومینوپلاستی وجود دارد اما به وجود آمدن اِسکار اجتناب‌ناپذیر است.

تناسب شکم با لیفت لیزری

لیفت با لیزر، شکم را هموارتر کرده و نتایج آن اغلب دقیق‌تر است. در این روش خطوط بدن و تناسب آن بهتر می‌شود. فیبر کوچک لیزری می‌تواند به نواحی از شکم برسد که رسیدن به آن نواحی با روش جراحی سخت بوده و نیازمند ایجاد برش‌های بیشتر است.

نتایج لیفت شکم با لیزر در افراد مختلف متفاوت است.

لیفت شکم با لیزر برای همه افراد مناسب نیست. اگر پوست اضافه ناحیه شکم‌تان زیاد است، قطعاً انجام ابدومینوپلاستی (تامی‌تاک) برایتان بهتر خواهد بود. نتایج لیفت شکم با لیزر در افراد مختلف متفاوت است. در مواردی بسیار نادر امکان بروز سوزش، ورم و کبودی وجود دارد که البته این عوارض بسیار ناچیز هستند و در مدت زمان کمی بهبود می‌یابند.