افرادی که توانسته‌اند وزن خود را ۵۰ کیلو یا بیشتر کاهش دهند، بسیار از موفقیتی که کسب کرده‌اند خوشنودند. گرچه که ممکن است پس از کاهش وزن شدید همچنان دچار افتادگی پوست و چین و چروک‌های پوستی باشید. با جراحی پلاستیک می‌توان پوست اضافه نواحی مختلف بدن را برداشته و ظاهر بازوها، ران‌ها، سینه‌ها، باسن، صورت و شکم را بهبود بخشید.

برای رسیدن به ظاهر و اندامی مطلوب‌تر چند نوع جراحی زیبایی وجود دارد: پیکرتراشی (بادی کانتورینگ) که با عنوان جراحی لیفت بدن هم شناخته می‌شود و عمل‌های زیرمجموعه آن عبارتند از: ابدومینوپلاستی (تامی‌تاک)، برجسته‌سازی باسن، لیفت باسن، لیفت سینه، لیفت بازو و غیره .

لیفت بدن

لیفت بدن (بادی کانتورینگ)

جراحی لیفت بدن یکی از متداول‌ترین عمل‌های زیبایی است که پس از کاهش وزن شدید و جهت بهبود ظاهر پوست و تناسب اندام، انجام می‌شود. اگر وزن خود را ثابت نگاه دارید، نتایج حاصل از این درمان طولانی مدت خواهند بود.

در این روش برشی در امتداد شکم ایجاد شده و پوست اضافه این ناحیه برداشته می‌شود. دکتر در لیفت بدن، پوست باسن، شکم، دور کمر، کفل، ران‌ها و بازوها را لیفت می‌کند. می‌توان همراه این عمل از لیپوساکشن برای برداشتن چربی‌های اضافه و بهبود خطوط بدن استفاده کرد. همچنین می‌توان عمل برجسته‌سازی باسن را هم انجام داد، زیرا کاهش وزن شدید باعث تخت شدن باسن می‌گردد.

بادی کانتورینگ

لیفت بدن در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا تغییرات چشمگیری در ظاهر شما ایجاد می‌کند و نتایج حاصل از آن دائمی هستند. البته کاهش قابلیت ارتجاعی پوست که ناچاراً با بالا رفتن سن اتفاق می‌افتد، همواره اجتناب‌ناپذیر است.

البته لیفت بدن مانند هر عمل جراحی دیگر، خطرات و عوارضی را در بر دارد. برای مثال بدیهی است که اِسکارها به وجود می‌آیند. برخی افراد پس از عمل نیز با افتادگی پوست درگیر هستند. برخی افراد هم به جلسات درمانی تکمیلی نیاز خواهند داشت.

هرچه شاخص توده بدنی (BMI) بالاتر باشد، احتمال ابتلا به عوارض نیز بیشتر خواهد بود. عوارض احتمالی لیفت بدن عبارتند از: خونریزی، عفونت، بافت‌مردگی، اِسکارهای غیرعادی، سروما و … .

دکتر مزایا و معایب لیفت بدن را در جلسه مشاوره کاملاً برایتان شرح می‌دهد. اما اکثر افراد از نتایج لیفت بدن کاملاً راضی هستند.

ابدومینوپلاستی (تامی‌تاک)

ابدومینوپلاستی (تامی‌تاک)

تامی‌تاک اغلب به عنوان بخشی از لیفت بدن انجام می‌شود. زمانی که رژیم غذایی، ورزش و کاهش وزن تاثیر کافی ندارند می‌توان از تامی‌تاک برای تخت کردن شکم استفاده کرد. تامی‌تاک مثل لیپوساکشن نیست، البته ممکن است در کنار تامی‌تاک از لیپوساکشن نیز استفاده شود.

در ابدومینوپلاستی دکتر پوست، بافت‌ها و عضلات شکم را جراحی می‌کند.

در این روش دکتر برشی بزرگ را در امتداد شکم و بین دو استخوان لگن خاصره ایجاد می‌کند. در ابدومینوپلاستی دکتر پوست، بافت‌ها و عضلات شکم را جراحی می‌کند. همچنین ممکن است موقعیت ناف را تغییر دهد تا شکم ظاهری مطلوب‌تر پیدا کند. در برخی موارد برای برداشتن پوست اضافه قسمت بالایی شکم نیاز به ایجاد برشی دیگر است.

این عمل جراحی اِسکارهایی را در پی خواهد داشت که با گذشت زمان کمرنگ و محو می‌شوند. با ابدومینوپلاستی می‌توان شکم را تخت‌تر و هموارتر کرد و به تناسب اندام بهتری دست یافت.

کاندیدای لیفت شکم بعد از لاغری

کاندیدای لیفت شکم بعد از لاغری

افرادی که شرایط زیر را دارند کاندیدای خوبی برای لیفت شکم پس از لاغری می‌باشند:

  • افرادی که ثبات وزن دارند.
  • افرادی که از سلامتی عمومی خوبی برخوردارند.
  • افراد غیر سیگاری
  • افرادی که چشم‌انداز و اهدافی واقع‌بینانه دارند.
  • افرادی که تغذیه مناسب دارند، از تناسب اندام خوبی برخوردارند و شیوه زندگی سالمی را در پیش گرفته‌اند.

خانم‌هایی که قصد بچه‌دار شدن دارند، بهتر است که انجام لیفت شکم را به بعد از زایمان موکول کنند.