یکی از بهترین‌ روش‌های غیر جراحی برای جوان‌سازی پوست دست و صورت، تزریق ژل لیفتینگ است. علاوه بر فیلر‎‌های مرسوم که برای زیباسازی پوست به کار می‎روند، سه نوع فیلر مخصوص به نام‌های رادیس (Radiesse)، الانسه (Elanse) و اسکالپترا (Sculptra) برای تولید کلاژن و رفع افتادگی پوست استفاده می‌شوند. این ژل‌ها کاربردهای مختلفی دارند و پزشک می‌تواند متناسب با نیازهای بیماران، هر کدام از آن‌ها را به‌فرد پیشنهاد بدهد. در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا می‌توانید لیفت صورت را با استفاده تزریق ژل به‌راحتی انجام دهید.

به دنبال بهترین خدمات زیبایی و لیفت هستید؟

ما با به‌روزترین تجهیزات و مجرب‌ترین جراحان و پزشکان در کنار شما هستیم.
برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.
۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰

فیلر رادیس (Radiesse)

فیلر رادیس، نه‌تنها افتادگی پوست را برطرف کرده، بلکه با تحریک کلاژن به ماندگاری بالای درمان کمک می‌کند. تزریق ژل لیفت رادیس، بسیار سریع و راحت و دارای نتایجی قابل مشاهده با ماندگاری بالا است. این روش می‌تواند برای مناطق مختلفی از بدن استفاده شود:

 • رفع افتادگی خنده
 • رفع خط دور لب
 • از بین بردن چین و چروک دور لب
 • از بین بردن جای جوش
 • رفع افتادگی پوست چانه و زاویه‌سازی آن
 • کاهش ناهمواری‌های روی پوست چانه و بینی
 • حجم‌سازی پوست دست

برخلاف ژل‌های لیفت مرسوم که برای رفع موقتی چین و چروک‌های پوست استفاده می‌شود، ژل لیفتینگ Radiesse، ساختار چهره‌ی فرد را به‌طور کامل جوان می‌سازد؛ همین ویژگی است که آن را  روشی منحصر به‌فرد کرده است. این محصول علاوه بر اینکه لیفت لایه‌های زیر پوست را موجب می‌شود بلکه موجب رشد کلاژن در طی چند ماه پس از درمان شده و در نتیجه ظاهری شفاف و جوان برای پوست به‌وجود می‌آورد. این روش تزریق ژل، که لیفت غیر تهاجمی صورت نیز نامیده می‌شود، افتادگی بخش‌های مختلف صورت را رفع کرده و چین و چروک‌های آن را از بین می‌برد.

فیلر رادیس علاوه بر حجم‌سازی و رفع چین و چروک‌های پوست، موجب تولید کلاژن می‌شود.

پزشک ژل لیفت رادیس را با مقداری ماده‌ی بی‌حس کننده ترکیب کرده و به پوست تزریق می‌کند. بنابراین در طول این درمان 30 دقیقه‌ای دردی را احساس نخواهید کرد. نتایج این روش درمانی تا یک سال ماندگاری خواهد داشت که در مقایسه با روش‌های دیگر بیشتر است.

فیلر الانسه (Ellanse)

یکی از مهمترین موادی که موجب حفظ خاصیت ارتجاعی پوست شده و به انعطاف‌پذیری آن می‌کند، کلاژن است. وقتی که کلاژن موجود در پوست ما به‌مرور زمان از بین می‌رود و چین و چروک‌ها نمایان می‌شوند، پوست شُل شده و افتادگی پیدا می‌کند. با تزریق ژل الانسه بافت‌های بدن تحریک شده، کلاژن در بدن رشد می‌کند و ظاهری نسبتا بی‌نقص و جوان برای فرد به وجود می‌آید. این فیلر نه‌تنها چین و چروک‌های پوست و افتادگی آن را برطرف می‌کند، بلکه با تحریک رشدِ کلاژن ویژگی‌های طبیعی ظاهر فرد تا دو سال بازیابی می‌شود. همچنین رفع گودی زیر چشم با تزریق ژل الانسه امکان‌پذیر است.

تزریق ژل

فیلر الانسه برای چه مناطقی از پوست استفاده می‌شود؟

 • لیفت خط افقی ابرو: با این کار فاصله‌ی ابروها با چشم بیشتر شده و ظاهر فرد جوان‌تر به‌نظر می‌آید
 • حجم‌دهی گونه: با تزریق ژل لیفت گونه زاویه‎‌دار شده، حجم آن افزایش پیدا کرده و افتادگی‌اش رفع می‌شود.
 • حجم‌دهی بخش میانی صورت: زیرگونه‌ها یا بخش میانی صورت، پرحجم‌تر شده تا ظاهری جوان‌تر برای فرد به‌وجود آید.
 • رفع خط خنده: خط خنده که از کناره‌های بینی شروع شده و تا دور لب ادامه دارد با استفاده از ژل Ellanse پر می‌شود.
 • اصلاح خط کناری فک: این خط از زیر گونه شروع شده و تا فک ادامه دارد. با استفاده از ژل لیفت الانسه می‌توان این بخش را پر کرده و ظاهری طبیعی برای صورت ایجاد کرد.
 • حجم‌دهی فک: پرکردن و زاویه‎سازی فک با استفاده از تزریق این ژل انجام می‌شود.
 • رفع خطوط بالای چانه و زیر لب: با تزریق ژل لیفتینگ در این ناحیه، خطوط تورفتگی بالای چانه رفع شده و اندازه و ظاهری طبیعی برای آن به‌وجود می‌آید.
 • برطرف کردن خطوط کناره‌های لب: خطوط عمودی کناره‌های لب به‌مرور، ظاهری غمگین برای فرد به‌وجود می‌آورند. با پرشدن این خطوط توسط ژل Ellanse، این مشکل برطرف خواهد شد.
 • رفع خطوط گوشه‌ی لب: با تزریق ژل، خطوط کناره‌های لب رفع شده و ظاهر فرد جوان‌تر می‌شود.

فیلر اِلانسه علاوه بر رفع چین و چروک‌های دور لب و چانه، علائم پیری در ناحیه‌ی فک، شقیقه و دست‌ها را نیز از بین می‌برد.

 • اصلاح خطوط بالا و پایین لب: با بالارفتن سن، چربی‌های دور لب از بین رفته و حجم پوست آن کم شده و چین و چروک‌های آن افزایش میابد. با استفاده از ژل لیفت الانسه، چین و چروک‌ها برطرف شده و شکل طبیعی آن باز می‌گردد.
 • تغییر شکل بینی: از تزریق ژل می‌توان برای رفع نواقص ظاهری بینی می‌توان استفاده کرد.
 • حجم‌دهی بخش شقیقه: با افزایش سن، چربی‌های بخش شقیقه به مرور از بین می‌رود و ظاهر آن توخالی به نظر می‌آید. استفاده از ژل Ellanse می‌تواند این مشکل را برطرف کند.
 • حجم‌دهی پوست دست: حجم ماهیچه‌ها و چربی‌های نقاط مختلف بدن از جمله دست، با بالارفتن سن کاهش پیدا می‌کند. با تزریق ژل لیفت می‌توان تمام این مشکلات را برطرف کرد.

تزریق ژل

فیلر اسکالپترا (Sculptra)

این فیلر نه‌تنها ظاهری طبیعی و زیبا برای افراد به‌وجود می‌آورد بلکه تا دو سال ماندگاری خواهد داشت. عملکرد ژل لیفت اسکالپترا به این صورت است که کلاژن از دست‌رفته‌ی بخش میانی صورت، بخش پایینی صورت و چانه با کلاژن جدید، جایگزین می‌شود.

در واقع این ژل لیفتینگ علت اصلی پیری پوست را مورد هدف قرار داده و آن را برطرف می‌کند.

ژل اسکالپترا که با عنوان پلی‌لاکتیک اسید هم شناخته می‌شود، سلول‌های پوست را تحریک کرده تا کلاژن‌سازی کنند. در واقع این ژل لیفتینگ علت اصلی پیری پوست را مورد هدف قرار داده و آن را برطرف می‌کند. به این صورت که با تغذیه‌ی سلول‌های تولیدکننده‌ی کلاژن (فیبروبلاست)، تولید کلاژن در پوست را افزایش می‌دهد. فعال‌کردن سلول‌های فیبروبلاست، موجب می‌شود تا نشانه‌های جوانی پوست از قبیل، لطافت، خاصیت ارتجاعی و کشسانی آن بازیابی و حفظ شود.

میزان تزریق ژل لیفت با توجه به میزان نواقص پوست و طرح درمانی تعریف شده از طرف پزشک تعیین می‌شود. با توجه به میزان افتادگی پوست، دو تا چهار جلسه‌‌ی درمان مورد نیاز است. هرچند که برخی نتایج درمان بلافاصله و برخی دیگر چند هفته بعد ظاهر می‌شوند اما نتایج خاص حاصل از تزریق Sculptra در طول چند ماه بعد نمایان خواهند شد. البته باید اشاره کنیم که نتایج مطلوب بدست آمده، 2 تا 3 سال ادامه خواهند داشت. این ژل لیفتینگ برای درمان مناطق زیر استفاده می‌شود:

 • بخش بالای صورت: پر کردن شقیقه‌ها
 • بخش میانی صورت: رفع خط خنده، رفع خطوط بین بینی و دهان، برطرف کردن خطوط زیر چشم، برجسته‌سازی گونه، برجسته‌سازی زیر گونه
 • بخش پایینی صورت: رفع خطوط کناره‌ی لب و دور فک