چربی اضافه و افتادگی پوست در ناحیه تلاقی گردن و چانه یکی از مشکلات متداولی است که خانم‌ها و آقایان از تمامی سنین با آن درگیر هستند. به این مشکل غبغب می‌گویند. بسیاری افراد معتقدند که افزایش وزن و بالا رفتن سن بر روی به وجود آمدن غبغب تاثیر می‌گذارد. درحالیکه چربی اضافه و بالا رفتن سن تاثیر زیادی بر روی زیبایی گردن دارند اما ژنتیک نقش بزرگتری را در توزیع چربی در نواحی مختلف بدن ایفا می‌کند.

به دنبال بهترین خدمات زیبایی و لیفت هستید؟

ما با به‌روزترین تجهیزات و مجرب‌ترین جراحان و پزشکان در کنار شما هستیم.
برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.
۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰

غبغب شامل چربی سطحی بر روی ماهیچه پوستی گردن (پلاتیسم) و چربی زیرپوستی در زیر آن می‌باشد. افراد در سنین مختلف دارای غبغب هستند و این ربطی به شیوه زندگی یا سطح فعالیت‌شان ندارد. غبغب اغلب ارثی است و نتیجه ساختار استخوان فک و لایه‌های طبیعی چربی است.

لیفت غبغب

لیفت غبغب می‌تواند این مشکل را برطرف کرده، ماهیچه‌های زیر چانه را کشیده و سفت کرده و خطوطی طبیعی برای چهره ایجاد کند. لیفت غبغب ویژگی‌های چهره را زیباتر کرده و حتی باعث می‌شود که صورت‌تان لاغرتر به نظر برسد.

فواید لیفت غبغب

لیفت غبغب علاوه بر درمان غبغب و افتادگی پوست آن ناحیه، می‌تواند با عمل‌های زیبایی دیگری مانند لیفت صورت، لیفت ابرو و لیفت پلک هم ترکیب شود و چهره را تا حد زیادی جوان کند.

برخی از مزایای لیفت غبغب عبارتند از:

  • پوست اضافه را از بین برده و چین و چروک‌ها را هموار می‌کند.
  • ماهیچه‌ها و بافت‌های زیرین پوست را می‌کِشد.
  • ظاهر چانه و گردن را بهبود می‌بخشد.
  • پوست اضافه، چربی اضافه و چین و چروک‌ها را کاهش داده یا از بین می‌برد.
  • باندهای عمودی دور گردن را درمان می‌کند.
  • نتایج حاصل از آن ماندگاری بالایی دارند.

افرادی که می‌خواهند چربی‌های اضافه زیر چانه‌شان برای همیشه از بین برود و پوست‌شان دارای قابلیت ارتجاعی خوبی است، می‌توانند لیپوماتیک گردن را انجام دهند.

پیش از لیفت غبغب

پیش از لیفت غبغب

پیش از عمل باید یک جلسه مشاوره را در کلینیک پوست و مو رخ آرا داشته باشید. در این جلسه سوابق پزشکی شما مورد بررسی قرار گرفته، معاینات فیزیکی انجام شده و وضعیت روانی شما مورد بررسی قرار می‌گیرد. همچنین می‌توانید از هزینه لیفت غبغب در این جلسه به طور دقیق مطلع شوید. در جلسه مشاوره می‌توانید یک نفر را همراه خود داشته باشید.

یک هفته پیش از عمل مصرف داروهای رقیق کننده خون را متوقف کنید.

هر سوالی دارید از دکتر بپرسید و مطمئن شوید که پاسخ‌ها را کاملاً درک می‌کنید. باید کاملاً از روند پیش از عمل، حین عمل و پس از عمل آگاه شوید. از شما خواسته می‌شود که یک هفته پیش از عمل مصرف داروهای رقیق کننده خون را متوقف کنید. مصرف این داروها موجب خونریزی بیشتر در حین عمل می‌شود.

جراحی لیفت غبغب

جراحی لیفت غبغب

این عمل جراحی زیبایی تحت بیهوشی عمومی و در بیمارستان انجام می‌شود. عمل لیفت غبغب چیزی حدود دو ساعت طول کشیده و پس از آن می‌توانید به خانه باز گردید. باید حتماً شخصی را همراه خود داشته باشید تا پس از عمل شما را به خانه برساند.

در لیفت غبغب پوست و ماهیچه‌های ناحیه گردن و زیر چانه کشیده و سفت می‌شوند.

در لیفت طبیعی غبغب، برش‌هایی در پشت و جلوی گوش‌ها ایجاد می‌شود. ممکن است به ایجاد برشی کوچک در زیر چانه نیاز باشد تا ماهیچه‌های زیرین این ناحیه از طریق آن اصلاح شده و بتوان نتایج بهتری را حاصل کرد. در لیفت غبغب پوست و ماهیچه‌های ناحیه گردن و زیر چانه کشیده و سفت می‌شوند. افتادگی پوست برطرف شده و خطوط چانه و گردن جلوه بهتری پیدا می‌کنند.

نحوه انجام لیفت غبغب با جراحی برای افراد مختلف متفاوت است و به اهداف زیبایی فرد بستگی دارد.

دوره نقاهت لیفت غبغب

دوره نقاهت لیفت غبغب

همانطور که روند درمان برای افراد مختلف متفاوت است دوره نقاهت هم چنین است. پس از عمل ناحیه تحت درمان پانسمان شده و این پانسمان پس از دو روز باز می‌شود. بخیه‌ها یک هفته پس از عمل لیفت کشیده می‌شوند. اِسکارهای ناشی از لیفت غبغب کم بوده و به مرور زمان محو می‌شوند.

بروز کبودی و ورم پس از عمل امری طبیعی است و ظرف هفته اول کاهش پیدا می‌کند.

ممکن است برای چند هفته در دور گردن خود احساس سفتی کنید. بروز کبودی و ورم پس از عمل امری طبیعی است و ظرف هفته اول کاهش پیدا می‌کند. احتمالاً سه ماه طول می‌کشد تا بتوانید شاهد نتایج کامل لیفت غبغب باشید.

انتخاب یک جراح زیبایی ماهر و با تجربه بسیار حائز اهمیت است. انجام عمل‌های زیبایی صورت نیازمند دقت بسیار زیاد و درک درست از آناتومی صورت و گردن است.

با ورزش‌های گردن نمی‌توان غبغب را درمان کرد

با ورزش‌های گردن نمی‌توان غبغب را درمان کرد

متاسفانه نمی‌توان با ورزش‌های گردن از شر غبغب خلاص شد؛ این ورزش‌ها فقط عضلات گردن را قوی‌تر می‌کنند. کاهش وزن نقطه‌ای (یعنی کاهش وزن یک نقطه خاص از بدن) واقعی نیست. بدن انسان به طور یکسان و در سر تا سر بدن وزن کم می‌کند. بهترین راه آب کردن چربی گردن ورزش دادن تمامی بدن به طور منظم است. اگر چربی‌های اضافه نواحی دیگر بدن آب شوند به احتمال زیاد چربی‌های چانه و گردن هم آب می‌شوند. اما اگر ورزش کردن بر روی چربی‌های ناحیه گردن و چانه تاثیری ندارد، بهترین راه حل انجام لیفت غبغب است.