هر آنچه از عمل زیبایی لیفت بدن باید بدانید.


لیفت میان تنه یا تورسوپلاستی (torsoplasty) ناحیه شکم را تحت درمان قرار می‌دهد. می‌توان لیفت میان تنه را همراه با لیفت پایین تنه (لیفت ران‌ها، لیفت کفل، لیفت باسن) انجام داد. بسیاری افراد ترجیح می‌دهند که این دو عمل را با هم انجام دهند زیرا با این کار جراح قادر است خطوطی پیوسته‌تر و هموارتر را از شکم تا ران‌ها ایجاد کرده و تناسب اندام بهتری را به ارمغان آورد.

روش لیفت میان تنه

روش لیفت میان تنه

دکتر برای انجام تورسوپلاستی برش‌هایی را مشابه عمل لیفت پایین تنه ایجاد کرده و از طریق آن‌ها پوست‌های اضافه را برمی‌دارد. سپس با استفاده از برش‌های ایجاد شده در دور کمر به عضلات شکم دسترسی پیدا می‌کند. دکتر عضلات شکم را نزدیک یکدیگر کرده و بخیه می‌زند تا در موقعیت جدید خود باقی بمانند؛ این کار باعث می‌شود که کمر باریک‌تر شده و شکم تخت و هموارتر شود. این فرآیند باعث می‌شود که هرگونه پارگی و آسیب وارد آمده به عضلات شکم ترمیم شود.

عمل زیبایی لیفت میان تنه

زمانی که دکتر تغییر شکل عضلات را تمام کرد چربی‌های اضافه را برداشته، پوست اضافه را از بدن جدا کرده و برش‌ها را بخیه و پانسمان می‌کند. اِسکارهای ناشی از لیفت قسمت میانی بدن بسیار شبیه به اِسکارهای ناشی از لیفت پایین تنه هستند اما ممکن است به دلیل تغییراتی که در عضلات شکم ایجاد می‌شود، مدت زمان بهبودی آن بیشتر به طول بیانجامد. به طور معمول اکثر افراد می‌توانند پس از 3 الی 4 هفته به سر کار خود باز گردند. می‌توانید جهت تعیین وقت مشاوره در مورد لیفت بدن در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا با ما در تماس باشید.